Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel chce zaoszczędzić 200 mln zł do 2008 roku

Polkomtel chce zaoszczędzić 200 mln zł do 2008 roku

WitekT 13 Listopada 2006 11:25

0 0

Skończyła się hossa i przychody nie będą tak mocno rosły. Dlatego Polkomtel wprowadza program, który ma mu dać 200 mln zł oszczędności.

Firma chce efektywnie zaoszczędzić ponad 200 mln zł do roku 2008. Pierwsze rezultaty będą widoczne już w tym roku. Ta kwota ma bezpośrednio wpłynąć na powiększenie zysku netto. W ubiegłym roku zysk wyniósł 1,05 mld zł, więc za dwa lata może być wyższy o 20%, jeśli nie zmienią się inne czynniki wpływające na efektywność firmy.




PEK, bo tak nazywa się program efektywności kosztowej Polkomtela, zawiera 140 inicjatyw, na przykład zaoszczędzenie wydatków na informatykę czy wdrożenia systemu CRM. Polkomtel nastawia się też na większy outsourcing swoich usług.

Operatorzy telekomunikacyjni mają obecnie ograniczone możliwości uzyskania dodatkowych przychodów, a presja konkurencyjna i decyzje regulatora sprawiają, że marże szybko spadają. Pociąga to za sobą wzrost popytu, ale też konieczność inwestycji. Dlatego jedynym wyjściem jest ograniczenie kosztów - mówi prezes Polkomtela Jarosław Bauc.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2006-11-13 11:39:51

    Czyli polecą pracownicy

  • 0

    2. ~issa  2006-11-13 11:44:34  host: azp227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tego nie do końca rozumiem... Po co te szlifowanie wyników , jeśli to nie będzie służyć ludziom , jak wspomniał przedmówca? Mnie zawsze uczono , że pieniądze są dla ludzi , a nie na odwrót i na zasadzie prostej analogii , ich brak lub nadmiar w pewnych miejscach , powoduje takie same śmiertelnie groźne patologie jak brak krwi lub ich nadmiar w niektórych miejscach organizmu.

  • 0

    3.  2006-11-13 11:54:52

    zaosczędzić na klientach też?

  • 0

    4.  2006-11-13 11:59:08

    Zapomnijmy o nowej platformie dla Simplusa. Polkomtel będzie spokojnie czekał aż to wszystko zupełnie padnie.

  • 0

    5. ~dt  2006-11-13 12:08:05  host: wap.plusgsm.pl

    Ale tu chodzi o ciecie kosztow a nie inwestycji. Ten nowy CRM ma kosztowac 170mln - to inwestycja dzieki ktorej w przyszlosci maja spasc koszty. Mysle ze na platforme tez sie zdecyduja.

  • 0

    6. ~Longman  2006-11-13 12:12:28  host: etg248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    **dt, na ptatforme sie zdecyduja? Myslalem, ze juz sie zdecydowali i wdrozenie nastapi niebawem (tryb oznajmujacy zamiast przypuszczajacego). Zas jak dla mnie "wiekszy outsourcing uslug" oznacza w 90% przypadkow zdecydowane pogorszenie jakosci dla koncowego uzytkownika. Dla pracownikow zreszta takze. Czarno to widze.

  • 0

    7.  2006-11-13 12:46:37

    mogliby w końcu poprawić i wyjść z zaściankowości w strone klienta.

  • 0

    8.  2006-11-13 12:55:55

    To pewnie oznacza nadal brak poważnego rozwoju edge i myślę że nigdy u siebie w Aleksandrowie nie ujrze edge Plusa na 2 interesujących mnie stacjach :/ jeśli moje obawy się potwierdzą to mam Plusa w nosie i jego jakość danych jak mi serwuje tylk gprs !!! Jaki ja byłem (jestem?) głupi że wciąż się łódzę że będę miał Plusa edge !!! Przenosiłem numery z ery do plusa a wyjdzie na to że wrócę znów do ery :-)

  • 0

    9. ~rollo  2006-11-13 13:08:37  host: apn-100-190.gprsbal.plusgsm.pl

    ale era w aleksandrowie ma przeciez slaby zasieg budynkach :P

  • 0

    10.  2006-11-13 13:21:06

    Rollo- tak na dziś to fakt :/ ale za to wszystkie wkoło bts mają edge i w 2007r Era ma 2 stacje gsm/umts uruchomić więc już Plus nie będzie miał żadnych argumentów u mnie by z niego korzystać.

  • 0

    11. ~wlo  2006-11-13 13:32:32  host: aom10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony - zmień miejsce zamieszkania jak nie masz wyboru operatora ;-) Zapraszam do mnie - EDGE mam od ponad 2 lat. UMTS niebawem... Nawet zaraz zadzwonię do urzędu czy w końcu wydali tę decyzję o uwarunkowaniach czy nie - bo od roku też już się ciągnie... Teraz znowu jakieś stowarzyszenie (no nie jakieś - konkretne... walczą o zabytki akurat ;-)) próbuje blokować lokalizację.

  • 0

    12.  2006-11-13 13:40:25

    Wlo- weź ty mnie nie załamuj ;) jak napisałeś że od 2 lat masz edge a umnie Plus przez 2 lata nawet palcem nie ruszył jeśli o edge chodzi to mi słabo się robi. Coś zdaje się że t-mobile będzie moją siecią bo w końcu będę miał wszystko - dobry zasięg i edge/umts i myślę że prawdę pisałeś że prędzej ty u siebie zobaczysz umts niż ja na Zielonym Romanowie edge :/

  • 0

    13. ~rollo  2006-11-13 13:42:24  host: apn-100-190.gprsbal.plusgsm.pl

    wlasnie chcialem o tym napisac :D - nawet jak bedzie w planach budowa to pojawi sie jakies stowarzyszenie walczace z polucjami elektromagnetycznymi - z reguly fale sa bardzo dobrze zagluszane przez paski folii metalizowanej umieszczonej jako zabezpieczenie w banknotach

  • 0

    14. ~dt  2006-11-13 13:49:11  host: wap.plusgsm.pl

    Longman fakt. Nowa platforma wchodzic ma ewolucyjnie a nie rewolucyjnie chociaz u mnie nikt ze stara problemow nie ma.

  • 0

    15. ~dt  2006-11-13 13:54:32  host: wap.plusgsm.pl

    Szalony to moze ja tez sie z Toba zaloze ze u mnie w Kujawskim bedzie szybciej niz u Ciebie w Lodzkim? ;-) ale tylko o Edge bo w umts to pewnie bym przegral. Nie ciesz sie z tych stacji ery. Chciec zbudowac to jedno a uzyskac pozwolenie to juz co innego. Wiesz jak jest :-/

  • 0

    16.  2006-11-13 13:54:32

    U mnie w Aleksandrowie i Łodzi jest społeczeństwo techniczne :-) nie będą protestować :) nie ma zabytków , ludzie nie chorują przez btsy/nodeB :) jak dotąd każdy podmioty który chciał coś postawić dostawał zgodę :) zobaczcie jaki ładny masz stoi u mnie w mieście :) trochę ludzie się burzyli ale w końcu odpuścili :) www.republika.pl/szalony2005/maszt.jpg Myślę więc że Era postawi swoje 2 maszty na jednym już dostała zgodę :)

  • 0

    17.  2006-11-13 13:58:56

    Dt- nie będę się zakładał bo wiem że przegram z tym edge ;/ jak zobaczę że u Ciebie w Kujawskim Plus dał edge a u mnie w Łódzkim będę miał figę to chyba w szał wpadnę ;)

  • 0

    18. ~dt  2006-11-13 14:41:22  host: wap.plusgsm.pl

    Szalony a Bauc to nie jest z Lodzi? Co on taki niewdzieczny. O swoje rodzinne miasto nie dba. Jak trzeba zeby ktos byl 'lokalnym patriota' to nagle staje sie menadzerem ogolnokrajowej firmy :-/

  • 0

    19.  2006-11-13 17:25:26

    jednym słowem - spadnie jakość usług. Ot tyle. Czas spadać z tej sieci...

  • 0

    20. ~valter  2006-11-13 19:13:50  host: apn-99-41.gprspla.plusgsm.pl

    Ten PEK to totalna bzdura - stworzy oszczednosci ktore wydadza w innym miejscu (o tym juz nie powiedza pewnie). Niech sie moze wezma za działowe samochody sluzbowe ktorymi sie dziela pracownicy.

Dodaj swoją opinię