Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polkomtel: będą problemy z przenaszalnością numerów

Polkomtel: będą problemy z przenaszalnością numerów

WitekT 30 Sierpnia 2005 16:24

0 0

Polkomtel ma poważne wątpliwości, czy do października uda się ustalić między operatorami telekomunikacyjnym wspólną koncepcję przenaszalności numerów telefonicznych przez abonenta.

Prace nad rozwiązaniem przenaszalności numerów trwają. Do tego potrzebna jest jednak współpraca wszystkich operatorów, a to nie najlepiej obecnie wygląda - powiedział wiceprezes spółki Mirosław Bielicki.




Jego zdaniem, najlepszym rozwiązaniem przyjaznym dla operatorów byłoby utworzenie jednego centrum baz danych, które zajmowałoby się rejestrowaniem i przenoszeniem numerów użytkowników. Jednak sytuacja zaczęła się komplikować z chwilą, kiedy jeden z operatorów zaprzestał współpracy z pozostałymi.

Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty zobligował operatorów, by do 10. października przedstawili odpowiednią koncepcję dotyczącą przenoszalności numerów telefonicznych przez abonentów. O harmonogramie projektu pisaliśmy w tej wiadomości. O tym, że URTiP będzie egzekwował prawa abonenckie po tym terminie pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2005-08-30 16:43:33

    Ciekawy jestem, który operator zaprzestał współpracę z pozostałymi? Jak ten zacznie współpracować, to następny zaprzestanie itd. Wiadomo , że naszej trójcy zależy na tym, aby przenoszalność numerów weszła jak najpóźniej. Swoją drogą to nie wiem jak to się pisze, czy "przenaszalność" czy "przenoszalność"? A może powstał nowy neologizm? Jak nie, to albo ja albo Witek zrobiliśmy błąd.

  • 0

    2.  2005-08-30 16:49:31

    stz: wyłamał się jeden z operatorów stacjonarnych - bo baza ma być wspólna dla wszystkich. Co do terminu "przenaszalność" to już chyba tyle razy się pojawiło, że stało się oficjalnym terminem. :)

  • 0

    3. ~margeo  2005-08-30 17:25:04  host: c125-179.icpnet.pl

    ciekawe co wtedy wymysla z opcja typu "taniej w sieci" itp - skad bedzie wiadomo, czy ktos majacy nr 501xxxyyy jest w Idei a nie w Plusie,czy w Erze??

  • 0

    4.  2005-08-30 17:29:09

    Właśnie mnie też to zastanawia... w końcu mam np. w popie grosza za smsa do idei i wyśle sobie na numer 50xxxxxxx i i tak zeżre mi 20 gr bo nie wiem do jakiej sieci wysyłam:/ trudno, trza sobie będzie przy kontakcie w telu zapisywać jaka sieć:)

  • 0

    5.  2005-08-30 17:35:03

    Są 2 opcje - albo odpowiedni sygnał przed połączeniem w ramach sieci, albo zapowiedź głosowa do jakiej sieci się dzwoni. Opcja numer 3 - nie będzie nic. ;)

  • 0

    6. ~solus  2005-08-30 20:24:24  host: 80.244.148.219.ostrow2.tnp.pl

    Albo tak jak gdzies wyczytałem z pol roku temu np. Twoj nr teraz to 604-123-456. Po wejsciu w zycie tego prawa bedzie tak: Prefix:604 a twoj nr to:123-456. Kiedy przeniesiesz do Idei bedziesz mial nr 502-123-456. Ha ha, i tak zrobia w bambuko wszystkich, podobnie bedzie ze stacjonarnymi ;)

  • 0

    7. ~mar  2005-08-30 23:12:03  host: w3cache.2-0.pl

    Solus: toż to bzdura co napisałeś.

  • 0

    8.  2005-08-30 23:18:29

    WitekT ale co z SMSami? Tam komunikatów być nie może :P

  • 0

    9.  2005-08-30 23:20:06

    Th0mas: będziesz musiał zadzwonić wcześniej i zapytać danego abonenta. ;) NA zachodzie jest jeszcze jedna opcja - wysyłasz numer telefonu SMSem pod bezpłatny numer i dostajesz zwrot z nazwą sieci. Są też bazy w Internecie, gdzie to można sprawdzić.

  • 0

    10. ~ferdek  2005-08-31 11:54:38  host: dpx149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie jestem do końca przekonany czy ta przenaszalnosć jest nam opłacalna. Wszystkie te promocje wewnątrz sieciowebędą utrudnione, mnie to na ręke akurat bo większość moich znajomych ma telka w tej samejsieci

  • 0

    11. ~  2005-08-31 14:16:25  host: external.ciech.waw.pl

    Ważne, że poprawią się warunki utrzymaniowe...

Dodaj swoją opinię