Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polityczna miotła w Dialogu

Polityczna miotła w Dialogu

WitekT 22 Stycznia 2008 11:16

0 0

Prezesi giełdowego KGHM chcą się pozbyć Sławomira Szycha, prezesa Telefonii Dialog — dowiedział się nieoficjalnie Puls Biznesu. Być może stanie się to już jutro, zrobi to p.o. prezesa Ireneusz Reszczyński, prawdopodobnie bez błogosławieństwa ministra skarbu.

Ponieważ p.o. prezesa KGHM, ewidentnie kojarzony z PiS, nie zagrzeje długo miejsca w zarządzie, nie ma nic do stracenia. Na 14. lutego zaplanowano walne KGHM, na którym dokonane zostaną zmiany w radzie nadzorczej. Ta z kolei wybierze prezesa koncernu. Wczoraj resort skarbu ogłosił konkurs na członków rady nadzorczej.
Dialog jest jedyną spółką w koncernie, której prezesa nie powołuje rada nadzorcza, ale zarząd KGHM. Ten spotyka się w środę, ale rzecznik miedziowego koncernu nie chce komentować tych informacji. Z kolei Tomasz Misiak, senator PO, jest zaniepokojony tymi sygnałami. Jak powiedział, każda zmiana powinna być konsultowana z ministrem skarbu, a działanie wbrew temu będzie traktowane jako akt nieposłuszeństwa zarządu wobec właściciela.

Z informacji Pulsu Biznesu wynika, że prezesa Szycha w Dialogu zastąpić miałaby Małgorzata Jawor, dyrektor wydziału nadzoru właścicielskiego Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu, kojarzona z PO. Ta jednak zaskoczona zapewnia, że nikt jej takiej propozycji nie składał.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~znawca  2008-01-22 11:41:00  host: atropos.tpi.pl

    Ciekawe ile taki p.o. prezesa zarabia miesięcznie? P.S. A propo p.o. to oznacza "pełniący obowiązki" czy "platforma obywatelska" :)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet