Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Policyjne SMS-y z oszczędności

Policyjne SMS-y z oszczędności

WitekT 29 Maja 2006 11:22

0 0

Lubuscy policjanci zaoszczędzą na korespondencji do petentów. O zgodzie na posiadanie broni czy o egzaminie na licencję detektywa powiadomią SMS-em.




Policja na list wydawała 6 zł, na SMS wyda tylko 30 gr – planowane oszczędności w tym roku to nawet 20 tys. zł. W treści wiadomości podana będzie tylko informacja, że decyzja została podjęta, a nie czy jest pozytywna czy negatywna. Sam dokument w wersji papierowej zainteresowany będzie mógł odebrać w Zielonej Górze lub Gorzowie. Za oszczędności Policji zapłaci więc petent, który będzie musiał udać się po odbiór decyzji. Wyjściem jest niepodawanie numeru telefonu we wniosku - wtedy list dojdzie jak dotychczas.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2006-05-29 11:25:48

    Bo ja wiem ?? SMSy sie przydają - ogólnie to jst dobry pomysł:)

  • 0

    2. ~qwe  2006-05-29 11:26:48  host: gprs11.orange.pl

    hehe, dobre

  • 0

    3. ~Matjas  2006-05-29 11:40:49  host: w3cache.stk.net.pl

    w jakiej sieci aż 30 gr za smsa ?

  • 0

    4. ~  2006-05-29 11:47:10  host: axh242.internetdsl.tpnet.pl

    Aby zapłacić mandat wyślij SMS o treści "MANDAT data numer_samochodu" na numer 7xxx dostępny w sieciach Era, Plus oraz Orange :)

  • 0

    5. ~stz  2006-05-29 11:47:33  host: aaxu238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja uważam, że dobry pomysł. Jak ktoś chce mieć broń to niech płaci sam, a nie całe społeczeństwo z naszych podatków.

  • 0

    6. ~Popak  2006-05-29 12:00:30  host: emj226.internetdsl.tpnet.pl

    Najlepiej niech kupią sobie 3 karty, po jednej w każdej sieci to wtedy będą wysyłać smsy jeszcze taniej ;) Wiadomo ... wewnątrzsieciowe tańsze, a oszczędności jeszcze większe ;)

  • 0

    7.  2006-05-29 12:10:57

    Poroniony pomysł ! ! ! Niedługo trzeba bedzie się o wszystko dopominać od państwa. Gdybym ja się starał np. o pozwolenie na broń i kazano by mi się fatygować po decyzje, to zrobiłbym niemałą awanturę. Płacę podatki i coś mi się od państwa należy. Mnie musi być stać na zapłacenie podatków to ich powinno być stać na nadanie listu za 6zł. Takie jest moje zdanie.

  • 0

    8. ~ksad  2006-05-29 12:12:27  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    Miszkam w Lubuskiem. To dobry pomysł. Z papierami nie wiadomo, co robić. A tak, proszę! Brawo, policja.

  • 0

    9.  2006-05-29 12:51:59

    cubus: mozesz nie podac numeru i dostaniesz decyzje listem. wiec chyba problemu nie ma. poza tym nie jestem pewien ale sama decyzja to chyba nie to samo co zezwolenie wiec i tak trzeba by bylo udac sie osobiscie.

  • 0

    10. ~wlo  2006-05-29 16:14:54  host: aof143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tak powinna być każda sprawa załatwiana. W każdej sytuacji kiedy trzeba "papier" (decyzję, pozwolenie itp.) odebrać osobiście. Cubus1981 - podatki to jedno (na budżet państwa idą) a czynności administracji lokalnej to drugie - podlegają opłatom. Albo opłacie skarbowej, która wpływa na konto gminy gdzie sprawę załatwiasz - nawet jeśli mieszkasz w innej gminie a sprawę załatwiasz w powiecie - opłata wpłynie na konto miasta gdzie ma siedzibę powiat - przy czym nie na konto urzędu powiatowego!) albo opłatę za wydanie - dowodu, pozwolenia itd. Przy niektórych czynnościach płaci się także za dostarczenie - czyli za przesyłkę. Uważam, że lepiej czasem samemu odebrać zamiast płacić niepotrzebnie. W normalnych państwach od dawna się pytają o numer telefonu i zgodę na przesłanie esemesa albo możliwość poinformowania telefonicznie o załatwieniu sprawy i możliwości odebrania dokumentów. No ale jak się nie zgodzisz i nie przyjdziesz po to, zapłacisz za przesyłkę poleconą z potwierdzeniem doręczenia... Czy nie szkoda kasy?

  • 0

    11.  2006-05-29 23:19:55

    dlatego esemes będzie ich kosztować te 30gr bo conajmniej 10gr pewnie pójdzie na amortyzację sprzętu hehe. W końcu na taką nawet 3310 trzeba uzbierać :)

  • 0

    12. ~  2006-05-30 09:39:34  host: 192-dz2-6.acn.waw.pl

    Mieszkam na Bielanach w W-wie. Ostatnio musiałem zaktualizować wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Po odbiór wpisu zaproszono mnie sms-em. Szybko, tanio i skutecznie - tak powinno być, nie?

  • 0

    13. ~  2006-05-30 13:20:21  host: axh242.internetdsl.tpnet.pl

    wlo: liczysz koszta doręczenia, a koszta dojazu do urzędu i czas liczyłeś? Często przesyłka wychodzi taniej...

  • 0

    14. ~asf  2006-06-02 12:16:15  host: awh98.internetdsl.tpnet.pl

    nie denerwujcie mnie dajcie mi bramke heyah

Dodaj swoją opinię