Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Policyjna sieć dla administracji?

Policyjna sieć dla administracji?

sirmark 8 Lipca 2008 09:07

0 0

Policja ma otrzymać z unijnego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka blisko 165 mln zł na budowę sieci teleinformatycznej obsługującej numer alarmowy 112. Później sieć ma zostać przekształcona w STAP (sieć teleinformatyczna administracji publicznej) - pisze Puls Biznesu.

Do sieci 112 zostanie podłączona najpierw straż pożarna, potem urzędy i instytucje korzystające z CEPiK (centralnej ewidencji pojazdów i kierowców). Dzięki temu stanie się praktycznie korporacyjną siecią transmisji danych dla administracji, czyli STAP — mówi informator gazety.
O STAP zaczęło się mówić w 2004 r. Rząd chciał nawet stworzyć niezależnego rządowego operatora telekomunikacyjnego obsługującego administrację, a w dalszej perspektywie konkurującego także z operatorami komercyjnymi. Eksperci krytykowali takie pomysły, uważając, że administracja nie ma kompetencji, by budować takiego operatora, a zawsze kupienie usług od komercyjnych firm będzie tańsze i nieskażone korupcją. Mimo to ogłoszono przetarg na sieć pod CEPiK o znacznie większych wymogach, niż to było konieczne, i którego wartość oferenci oceniali na ponad 200 mln zł. Przetarg został unieważniony z powodów proceduralnych.

Później skromniejszą koncepcję STAP lansował Grzegorz Bliźniak, wiceminister spraw wewnętrznych, który chciał stworzyć sieć na bazie istniejących zasobów lub kupienia usług u operatorów, a nie organizowania przetargów na sieci pod konkretne systemy.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2008-07-08 10:31:30  host: bsd.gorzow.enea.pl

    1 :)

  • 0

    2. ~pq  2008-07-08 13:49:00  host: 213.241.11.150

    jest: Bliźniak, powinno być: Bliźniuk

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-133-152.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet