Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Policja zatrzymała sprawcę alarmu bombowego w metrze

Policja zatrzymała sprawcę alarmu bombowego w metrze

sirmark 14 Lipca 2005 18:45

0 0

Stołeczna policja zatrzymała 40-letniego Jacka K., którego podejrzewa o wtorkowy alarm bombowy w warszawskim metrze. Ewakuowano wówczas - według oceny pracowników metra - nawet 20 tys. osób.

Jacek K. jest obecnie przesłuchiwany. Policjanci chcą mu zarzucić sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób. Grozi za to (o ile nie zostanie stwierdzona niepoczytalność sprawcy) do 8 lat więzienia i obciążenie kosztami akcji służb porządkowych (sprawdzenia pirotechnicznego, ewakuacji). K. jest obecnie rencistą, w przeszłości był m.in. policjantem, pracował w Komendzie Stołecznej Policji (KSP).

"Do zatrzymania Jacka K. policja wykorzystała wszystkie posiadane możliwości techniczne" - powiedział w czwartek komendant stołeczny policji Ryszard Siewierski.
Dodał, że do przekazania informacji o ładunku wybuchowym w metrze sprawca wykorzystał jednodniową telefoniczną kartę prepaidową. "Mimo tego, że w dość kamuflowany sposób ta informacja (o podłożeniu ładunku - PAP) została przekazana, to jednak udało się ustalić i zidentyfikować sprawcę" - powiedział komendant.

Rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Sokołowski wyjaśnił natomiast, że numer z którego dzwonił K. był niezidentyfikowany. Mężczyznę zatrzymano na warszawskim Grochowie.

Prezydent Warszawy Lech Kaczyński, po wtorkowej ewakuacji metra i środowych alarmach bombowych, wyznaczył 150 tys. zł. nagrody dla osoby, która wskaże sprawców tych "żartów". W czwartek powiedział, że dostaną ją policjanci, którzy pracowali nad zatrzymaniem K. Część nagrody może też nadal otrzymać osoba, która przekaże policji informacje o sprawcach środowych alarmów.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~SirM  2005-07-14 18:46:00  host: router.eia.pl

  to tak ku przestrodze..

 • 0

  2. ~stz  2005-07-14 19:16:00  host: dtd229.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Brawo Nasza Policjo! Teraz powinien być szybko i solidnie ukarany, no właśnie ku przestrodze.

 • 0

  3. ~Sir koval  2005-07-14 21:52:00  host: a112.t15.ds.pwr.wroc.pl

  Tak sobie myślę: od wieków żadne kary nie odstraszają śmiałków i dowcipnisiów. Tak, że dla mnie to żaden sukces ująć jednego z wielu dowcipnisiów. 150000PLN prawie w błoto.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-146-211.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Kanały TV, które najczęściej oglądasz, pochodzą z:

Krakowscy policjanci przerwali nielegalny proceder

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet