Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Policja rozbiła grupy oszustów telekomunikacyjnych

Policja rozbiła grupy oszustów telekomunikacyjnych

sirmark 17 Maja 2004 11:23

0 0
Pomorska policja zlikwidowała dwie grupy oszustów, które wyłudziły impulsy telefoniczne na kwotę nie mniejszą niż 8 mln zł na szkodę jednej z polskich firm telekomunikacyjnych. Do przestępstwa doszło na terenie kilku województw."Właśnie zakończyliśmy główny etap sprawy. Można powiedzieć, że to przestępstwo zostało wyeliminowane z terytorium Polski" - powiedział w poniedziałek PAP nadkomisarz Jarosław Szmyt z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

W areszcie w związku z tą sprawą przebywa kilku mężczyzn. Do ich zatrzymań doszło między czerwcem 2003 a lutym 2004 r.

Przestępstwo dotyczyło sprzedaży zagranicznym firmom możliwości dodzwaniania się do Polski w technice VoIP, czyli telefonii internetowej, i dostępu do sieci komórkowych poprzez operatora stacjonarnego.

Aby zaoferować taką usługę, podejrzani na podstawie fałszywych dokumentów tożsamości zawierali umowę z jedną z polskich firm telekomunikacyjnych na dzierżawę od 60 do 120 linii telefonicznych.

Następnie, za pomocą oprogramowania komputerowego udostępniali wydzierżawione linie operatorom spoza granic Polski. Dziennie wykonywano ok. 25 tys. połączeń, a rachunek za taką liczbę rozmów osiągał jednorazowo nawet ok. 3 mln zł. Usługa taka była świadczona przez podejrzanych maksymalnie do 40-50 dni, czyli do czasu upływu terminu pierwszej płatności dla firmy telekomunikacyjnej użyczającej im łącza.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-197-190-127.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet