Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Policja pobierze dane z telefonu w sekundy

Policja pobierze dane z telefonu w sekundy

Q! 19 Maja 2012 18:16

0 0

aceso policja brytyjskaLondyńska policja otrzymała urządzenia, które pozwolą na pobieranie danych z telefonów podejrzanych bez konieczności wysyłania ich do laboratorium. Pozwoli im to na znaczne przyspieszenie czynności służbowych.

Narzędzie o nazwie Aceso pozwala na podłączenie dowolnego telefonu i pobranie z jego pamięci historii połączeń, zdjęć, filmów, wiadomości tekstowych oraz danych z sieci społecznościowych. Dzięki temu nie będzie potrzeby odsyłania urządzenia do laboratorium w celu sprawdzenia jego zawartości.

Gdzie takie urządzenie może być przydatne? Na przykład podczas zamieszek, takich jak w lipcu 2011 roku. Chociaż RIM zadeklarował pełną pomoc w złapaniu osób zamieszanych w ich planowanie oraz udział, to cały proces trwał znacznie dłużej i był znacznie bardziej skomplikowany niż mógłby być przy wykorzystaniu Acesa.




Mimo swoich zalet, urządzenie już budzi obawy związane z prywatnością. Wszystko dlatego, że wciąż nie wiadomo ani w jakich okolicznościach może być wykorzystywane urządzenie, ani na jakich zasadach przechowywane są pobrane za pomocą urządzenia dane, ani kto dokładnie ma do nich dostęp.

Na wyposażeniu policji znalazło się 16 urządzeń tego typu.

Źródło tekstu: Extreme Tech     

Dodaj do:
w sumie: 49
  • -1

    31. ~  2012-05-20 10:45:53  host: z60-04.opera-mini.net

    21. Nie zaczarowane, ale na podstawie takich danych co od Nas zbierze - będzie wiadomo co i kiedy używamy.

  • 1

    33. ~  2012-05-20 11:00:36  host: 213-238-107-146.adsl.inetia.pl

    @23 - piłeś i jedziesz, jesteś przestępcą, koniec tematu. Jesteś potencjalnym mordercą i tyle.

  • 0

    34. ~  2012-05-20 11:08:39  host: z60-04.opera-mini.net

    32. Tak masz pustą głowę, że obawiam się, że światło do Ciebie docierające ginie w czarnej dziurze.

  • 1

    35.  2012-05-20 11:14:14

    @29 gdzie niby? W licznik? *** to da. W odbiornik? Niby w którym miejscu? Napisze jakiś idiota pierdołę, ludzie nieobeznani z tematem uwierzą i powtarzają jak najęci. Licznik nawet nie jest w stanie wykryć z którego gniazdka korzystasz a co dopiero to co tam podłączyłeś...

  • 1

    36.  2012-05-20 11:15:32

    @31 a teraz wytłumacz mi w jaki sposób to niby zbiera. Na jakiej zasadzie dochodzi do komunikacji licznik-odbiornik?

  • -1

    37. ~  2012-05-20 11:18:38  host: z60-04.opera-mini.net

    35. Oj, Maniek, od idiotów to Ty lepiej mnie nie wyzywaj. Nie musisz w to wierzyć, ja Ci nie napisałem, że jak nie wierzysz toś idiota itp. Kpw?

  • -1

    38. ~  2012-05-20 11:22:13  host: z60-04.opera-mini.net

    36. Napisałem Ci w 31. Tak to wygląda, a jak to działa dokładnie - nie wiem, nie ja to zbudowałem.

  • 0

    39. ~Ranbaryłka  2012-05-20 11:27:58  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    Czyli co? jest układ logiczny który bada charakterystykę zakłóceń oraz obciążenia sieci i na tej podstawie określa co pracuje? Bo tylko tyle może z kabla odczytać.

  • 1

    40.  2012-05-20 11:28:25

    @37 idiotą nazwałem tego co to wymyślił. No chyba, że to dzieło Twojego umysłu? @38 a ja jako elektronik mówię Ci, że to niemożliwe. Do tego każdy odbiornik powinien mieć moduł komunikacji z licznikiem a i instalacja powinna być zaprojektowana pod kątem sprawdzania. O ile takie coś ma miejsce w tzw. "inteligentnych domach" to w normalnym jest to awykonalne.

  • 1

    41.  2012-05-20 11:32:09

    @39 no właśnie. Tylko co można by określić na podstawie samych zakłóceń i obciążenia sieci skoro większość odbiorników ma różne zapotrzebowania na energię zależnie od działania? Pomijam już fakt, że taki telewizor firmy A ma zupełnie inne zapotrzebowania na energię i generuje inne zakłócenia niż firmy B. Ale straszą pismaki ludzi a ludzie w głupoty wierzą.

  • 0

    42. ~Ranbaryłka  2012-05-20 11:37:30  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    Maniiiek - proste, zakłóceń nie ma, applefan ładuje iPka oryginalną ładowarką.

  • -1

    43.  2012-05-20 11:45:17

    Trochę prawdy w tym jest, myślę ze włączenie się lodówki jest dosyć charakterystyczne. A grzałkę w pralce to na pewno łatwo poznać - ale łatwo to pomylić ze np. z piecykiem elektycznym. Ale myślę że ogólnie na podstawie danych z licznika część urządzeń da się poznać. I na pewno z dużą pewnością da się sprawdzić, czy ktoś jest w domu czy nie.

  • 0

    44. ~  2012-05-20 11:51:26  host: z60-04.opera-mini.net

    43. No właśnie. A Maniek już chce mnie bić! ;-)

  • 1

    45.  2012-05-20 12:18:42

    @43 a jak to odróżni włączenie grzałki od włączenia kilku urządzeń jednocześnie? Albo komputera od telewizora plazmowego? Jedyne co można określić to to, że jest właśnie jakiś pobór mocy. A i tak jest to możliwe tylko w licznikach które mają karty SIM co jak na razie jest rzadkością w Polsce.

  • 0

    46.  2012-05-20 13:26:08

    Maniek - tak, pod licznik. I nie pisze o tym co wyczytałem a o tym co sam widziałem... To nie jest nic nowego więc w sumie dziwię się, że nic o tym nie wiesz. Bywa.

  • 0

    47. ~a_lex  2012-05-20 13:27:40  host: 91.222.57.138

    Nie znam się, ale słyszałem jak jakiś gość w radiu tłumaczył jak to będzie fajnie jak będą te liczniki (wszystkie muszą być wymienione e ciągu bodajże 5 lat, koszt vto 800 złotych rozłożone na lata)

  • 0

    48. ~a_ lex  2012-05-20 13:33:02  host: 91.222.57.138

    To jak wtedy będzie fajnie bo wszystko będziemy widzieć, na bieżąco sprawdzać w internecie i sobie będziemy mogli lepiej zaplanować zużycie. Poza tym tem watek już tu był poruszamy i w komentarzach ktoś kumaty się wypowiadał i tłumaczył. Wystarczy poszukać.

  • 0

    49. ~a_lex  2012-05-20 13:43:41  host: 91.222.57.138

    Tu jest podobny temat: http://telepolis.pl/news.php?id=23905

  • 0

    50.  2012-05-20 14:59:21

    @46 skoro widziałeś to opisz zasadę działania. Chyba nie jet to jakieś skomplikowane co?

  • 0

    52. ~  2012-05-21 21:57:03  host: 87-99-0-244.internetia.net.pl

    51 dziwka to cię rodziła

Dodaj swoją opinię