Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Połączenie bada OS i Tizena nie takie pewne

Połączenie bada OS i Tizena nie takie pewne

Q! 18 Stycznia 2012 08:27

0 0

Połączenie autorskiego systemu Samsunga, bada OS, z intelowskim Tizenem wcale nie jest takie pewne - wynika z informacji serwisu Electronista. Samsung miał wciąż nie podjąć ostatecznej decyzji w tej sprawie.



O tym, że bada OS zostanie wchłonięta przez intelowski system Tizen, pisaliśmy w tej wiadomości. Pierwsze zrzuty ekranu z systemu Tizen prezentowaliśmy natomiast tutaj.




Teraz okazuje się, że włączenie bada OS do Tizena wcale nie jest takie oczywiste, jak wcześniej zapowiadał Samsung. Według jego najnowszego stanowiska, bada OS wciąż pozostanie ważną platformą dla Samsunga, a jej dotychczasowa rola dla firmy nie zostanie (póki co) zmieniona.

Oprócz tego, żadna z organizacji wchodząca w skład projektu Tizen wciąż nie podjęła żadnej konkretnej decyzji dotyczącej obydwu platform.

Oznacza to, że obydwie cały czas działają na takich samym zasadach i prawach jak dotychczas. I nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało się to zmienić.

Źródło tekstu: Electronista, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~Kas  2012-01-18 08:57:00  host: rev203.tmark99.revers.nsm.pl

    I wychodzi szydło z wora. Klient nie akceptuje fragmentacji rynku systemów, deweloperów, braku kompatybilności. Dzisiaj tworzymy taką dystrybucję jutro się pokłócimy i zakręcamy kasę. iOS i Android są oazami stabilności tak samo jak winda macos na PC, reszta to folklor.

  • 0

    2. ~  2012-01-18 08:57:14  host: 194.114.62.74

    "Samsung miał wciąż nie podjąć ostatecznej decyzji w tej sprawie." Czy to zdanie jest po polsku? Nie wydaje mi się.

  • 0

    3. ~rubicon  2012-01-18 09:03:14  host: ip-94-42-209-234.ibd.gtsenergis.pl

    Samsung nie chce popełnić błędu Nokii z meego/maemo i zachowuje swój system, jako żywy i gotowy do ew. rozwoju, gdyby Google np. zażądało opłat za Androida a Tizen nie wypalił.I nie podcina swojej gałęzi z Bada , negując jego sens, jak idiotycznie zrobiła `nokia z symbianem. Mądrze. Nota bene, warto by życzyć Tizenowi rozwoju z pełnym wsparciem samsunga. Jako lepszej alternatywie Androida.

  • 0

    4. ~jamcito  2012-01-18 10:05:24  host: v11-16.opera-mini.net

    tak na dobrą sprawę to defragmentaryzacja... ale raczej mnogość wyboru... bo interfejs użytkownika do systemu jest na HTML5. Do tego dochodzą - do wybory programisty - framework EFL, Qt, Bada OSP i dodatkowo GTK. Czyli model dzisiejszego Linuksa. Dowolność programisty. Możesz odpalić pod KDE aplikacje pisane pod GTK+. . . . Prawdopodobnym jest to, że tanie smartfony Samsunga będą na BadaOs a Tizen będzie w stanie uruchomić aplikacje pisane dla BadaOs. Kolejna sprawa to plany uwolnienia BadaOs a tu potrzeba kernela, który można pokazywać - a w BadaOs mamy komercyjno-własnościowy POSIXowy Nucleos. Tego Samsung nie uwolni - wcześniej musiłaby kupić tą firmę.

  • 0

    5. ~tomek  2012-01-18 10:06:55  host: nat1.res.pl

    Nie po to inwestowali tyle kasy w produkcje i promocje Wave 3 i bady w v2.0 zeby ktos inny na tym zarabial. To biznes a nie filantropia .

  • 0

    6.  2012-01-18 10:08:51

    @1 a Symbian to niby nie jest?

  • 0

    7. ~preed  2012-01-18 10:54:43  host: 222-177-78-94.net.stream.pl

    Tizen da rade i tak, Linux zawsze jest stabilny. Przykłady? Używając marki nie wiem co to restart i mogę odpalić dużo aplikacji na raz i nic się nie krztusi także da rade, bada też da rade jest w końcu też linuxowa

  • 0

    8. ~preed  2012-01-18 10:56:37  host: 222-177-78-94.net.stream.pl

    Zamiast"Używając marki" miało być używając maemo. Chochlik drukarski

  • 0

    9. ~orzeszek12  2012-01-18 11:06:09  host: v10-15.opera-mini.net

    Bada 1 i 1,2 swietnie dzialaja.Wyjdzie pelna 2,0 i czego chciec wiecej.

  • 0

    10.  2012-01-18 11:09:28

    @9 już niby wyszło: znaczy w KIES aktualizacja jest, a Samsung nic o tym nie wie.

  • 0

    11. ~lee  2012-01-18 12:33:24  host: tysiaclecia-z-bie37200223077.c200.msk.pl

    9: testuje od dwóch dni Wave Y niby ma bada 2.0 chodzi "raczej" stabilnie jedynie czasem coś faktycznie jest nie ten tego... program latarka dla basa 2.0 nie działa na nim pokazuje sie info że program nie zadziała na twoim telefonie. z innymi programami też miałem drobne problemy w stylu zawieszenia się telefonu i jedynie reset ;) Niemniej jednak w sumie chodzi bardzo szybko i stabilnie. Jedynie co boli to takie porównanie marketu adroid (i podobnych) do samsung apps :) Pozdro

  • 0

    12. ~denis  2012-01-18 18:21:57  host: 213-92-166-21.serv-net.pl

    a ja miałem dość tych zawirowań wokół Bady i jej niedoróbek. Mój Wave poszedł pod młotek 2 tygodnie temu i teraz mi lżej na sercu...

  • 0

    13.  2012-01-18 19:20:33

    @12 tak, ale przy moich wymaganiach jak nie Wave to Nokia N8 a do noki musiałbym jeszcze trochę dołożyć.

  • -1

    14. ~  2012-01-18 20:19:15  host: 65.255.37.202

    A mój kumpel z komisu powiedział że symbian to szajs

  • 0

    15.  2012-01-18 22:00:37

    @14 znowu zaczynasz? Mam znajomego który ma komis: to jakaś zbrodnia czy masz jakieś kompleksy na tym punkcie? Jakbym jeszcze pod każdą wiadomością pisał komentarz "a mój znajomy co ma komis..." to takie czepianie bym rozumiał. A tak napisałem o nim tylko raz odnośnie awaryjności noki 500. Ale głupi troll znalazł sobie pożywkę, czepił się i nie odpuszcza. To naprawdę żałosne.

  • 0

    16. ~  2012-01-19 10:06:05  host: 217-67-201-162.itsa.net.pl

    @Maniiiek nie karm troll'a ;)

  • 0

    17. ~  2012-01-19 10:16:15  host: z17-01.opera-mini.net

    16). Teraz zima, zwierzątka trzeba dokarmiać ;-D PS. A mój znajomy z komisu powiedział, że trolle nie lubią Symbiana, bo jest za fajowy ;-)

Dodaj swoją opinię