Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Połączenia z automatów telefonicznych podrożały

Połączenia z automatów telefonicznych podrożały

sirmark 11 Sierpnia 2004 23:48

0 0

Telekomunikacja Polska zmieniła 1 sierpnia cennik rozmów z automatów telefonicznych. Firma postanowiła ujednolicić stawki za połączenia lokalne, międzymiastowe, międzynarodowe i do sieci komórkowych z budek bez względu na porę. W sumie oznacza to - według TP SA - "nieznaczną podwyżkę".

Firma stosuje system naliczania opłat oparty o tzw. impuls, który kosztuje od 40 do 60 groszy w zależności od nominału karty telefonicznej. To zupełnie inaczej niż w przypadku połączeń np. z telefonu domowego - wówczas długość impulsu, a co za tym idzie cena rozmowy, są uzależnione są od wysokości abonamentu (część abonentów może też korzystać z naliczania sekundowego).

Na sierpniowych zmianach najbardziej stracili abonenci telefonujący z automatów w obrębie jednej strefy numeracyjnej. Impuls w połączeniu lokalnym trwa teraz tylko 2 minuty 15 sekund zamiast trzech minut. Drożej przyjdzie nam także zapłacić za połączenia międzynarodowe, choć TP SA zaczęła w końcu naliczać tę samą stawkę bez względu na to, czy dzwonimy do sieci stacjonarnej czy komórkowej. Stracą też rozmawiający z budek wieczorami i w nocy. Np. przy połączeniach międzymiastowych impuls trwa teraz 49 sekund (wcześniej 58 lub 87 sek.). Stanieją za to połączenia międzymiastowe i na komórki w ciągu dnia.
Impuls przed zmianą:
- rozmowy lokalne - 3 minuty
- rozmowy międzymiastowe - w godz. 8-18 - 43,5 sekundy, w godz. 18-8, 58 lub 87 sekund
- rozmowy do sieci komórkowych - w godz. 8-18 trwał 12,4 sekund, w godz. 18-8 - 21,76 sekund

Impuls po zmianie:
- rozmowy lokalne - 2 minuty 15 sekund
- rozmowy międzymiastowe - 49 sekund
- rozmowy do sieci komórkowych - 18,7 sekund

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-32-164.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet