Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polacy w statystykach UKE

Polacy w statystykach UKE

WitekT 26 Stycznia 2007 01:06

0 0

Za telefon stacjonarny miesięcznie płacimy średnio 100 zł, znacznie więcej niż za komórkę czy Internet. Prawie połowa Polaków wysyła MMS-y, a 90% SMS-y - takie są wyniki grudniowego badania rynku na zlecenie UKE, do którego dotarła Gazeta.

Średnio Polacy płacą rachunek za telefon stacjonarny w wysokości 100 zł miesięcznie, o blisko 10 zł więcej niż przed rokiem. Prawie 80% Polaków wybiera najtańsze abonamenty - do 50 zł miesięcznie.




Badania UKE wykazują, że tylko 64% Polaków ma telefon komórkowy. Z raportu UKE wynika, że w ciągu ostatniego roku na pierwsze miejsce wśród operatorów komórek wysforował się Orange, wyprzedzając Erę. Średnia miesięczna opłata za korzystanie z telefonu komórkowego jest znacznie wyższa w przypadku osób płacących abonament (91 zł) niż w przypadku użytkowników telefonów na kartę (49 zł) czy mix (54 zł). To mniej niż za telefon stacjonarny - ale z niego korzysta kilka osób, a z komórki z reguły jedna.

Większość ankietowanych korzystających z Internetu w domu ma stałe łącze: 40% korzysta z neostrady tp (około 1,7 mln), zaś 18% z usług operatorów telewizji kablowej. Z badań wyszło, że średnio rachunek za Internet wynosi 58 zł, a tylko 13% łączy wynosi 1 Mb/s lub więcej.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 15
  • 0

    1.  2007-01-26 01:13:22

    Zgadza się wszystko nawet jak spojrze trzeźwym okiem na to. To jeszcze dużo osób znam co komórki nie ma, zazwyczaj starsze osoby są to. Oczywiście penetracja jest inna choćby przez te karty co leżą w szufladach hehe :D Ale co do internetu to myślałem że tepsa ma więcej abonamentów. Ciekawe ile netia im odbierze 100 , 200 tysięcy? Ja osobiście na stacjonarny 50 zł, neostrada 33 zł, komórka 50 zł (Co miesiąc jeden simplus).

  • 0

    2. ~Ravel  2007-01-26 03:24:50  host: gee146.internetdsl.tpnet.pl

    u mnie to wyglada tak: stacjonarny 50-60zl (sam abo 50zl), moj kom 20-22zl (nie jestem zbyt gadatliwy, zalatwiam sprawy szybki i sprawnie ;) ), za internet nie place nic (nie liczac 280zl za DSL - ale to jest podzielone na kilka osob, a ja jako admin nie place ani grosza). inni uzytkowanicy komorek w domu do 20zl mieszcza sie zwlaszcza dzieki pakieta sms po 1gr

  • 0

    3. ~gsm-fan  2007-01-26 08:56:00  host: apn-99-32.gprspla.plusgsm.pl

    Co się dziwić , że stacjonarne drogo... przecież za 50 złotych miesięcznie można mieć naprawdę sporo minut w prepaid, używając najtańszego telefonu. U mnie w rodzinie tylko babcia jeszcze ma stacjonarny, do kontaktów z jej koleżankami, ale ma też komórkę - na którą dzwonimy by z nią porozmawiać. Wszystko w Sami Swoi, tylko net leci po Simdacie ;-) 5 komórek mieści nam się miesięczie w 100 złotych (5 oddzielnych numerów!)

  • 0

    4.  2007-01-26 09:23:06

    jak ktoś dzwoni na stacjonanry to nigdy nie wie, kto odbierze..masz koma to tylko dzwonia do ciebie odpowiednie osoby!!a tak zawsze trzeba wołac, patrzec czy ktos jest w domu hehe :P banalny przykład ale zawsze!

  • 0

    5.  2007-01-26 09:31:20

    U mnie to wygląda tak Stacjonarny 0 zł (bo już 2 lata temu podziękowałem tp :) 2x abo w Plusie- wychodzi średnio 55-65 za 2, internet też z Plusa-66,10żł.

  • 0

    6. ~hexus  2007-01-26 09:34:30  host: dyr251.internetdsl.tpnet.pl

    koniec z tepsą!!!! 31-01-07r koniec płacenia za haraczu abo+rozmowy 80 zł mam pop-a

  • 0

    7.  2007-01-26 10:11:32

    ~hexus: POP to tez TP :)

  • 0

    8.  2007-01-26 10:16:07

    Stacjonarny: ISDN 67zł + NOM DWiW 60zł, Kom (3szt) - ok 300zł, VOiP - 3 Euro. Ale w miesiącu daje to ok. 2000 min różnego typu ;-)

  • 0

    9.  2007-01-26 11:26:35

    u mnie : Abo tp : Darmowe wieczory i weekendy ( 85zł ) + rozmowy = około 150zł mama : Orange Twój Plan za 60zł +rozmowy = ok. 85zł ja : Twój Mix 75zł Siostra : POP ( około 50zł ) Tata : Orange GO ( ok. 70zł )

  • 0

    10. ~da  2007-01-26 11:55:59  host: akl10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jestem w tych 13% użytkowników internetu z prędkością 1Mb/s i więcej....huraaa....hehehe

  • 0

    11. ~Rafał  2007-01-26 12:10:00  host: chello087207173180.chello.pl

    Ja też zrezygnowałem z TP, przeszliśmy do UPC. Teraz płacimy za stacjonarny 50zł i mamy w tym darmowe rozmowy po 18 do wszystkich sieci stacjonarnych i w weekendy, w TP płaciliśmy za taki abonament ponad 80zł! Internet też UPC 63zł - 1,5 mega no i do tego rabat na telewizję, UPC się opłaca. Telefon ERA - 40zł na głowę.

  • 0

    12. ~drwlodson  2007-01-26 12:24:55  host: chj52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dziwne że na kartę ludzie wydają 49 / miesiąc... To stosunkowo dużo biorąc pod uwagę że nie mają telefonu od operatora... Osobiście mam abonament 40 w orange i razem 320 minut/ miesiąc (różnie rozłożonych) i rzadko wychodzę poza tą kwotę...

  • 0

    13. ~w  2007-01-26 13:37:04  host: terc.internet.radom.pl

    to u mnie w domu zawyzamy wasze statystyki :) 9 aktywnych kart sim. 5 abonamentow(4ery) i 4 prepaidy 3TTaki i 1orange :) laczny koszt to jakies 1.2k-1.5k PLN:) nie posiadamy stacjonarki od 2lat srednio wygadujemy od 10-20h miesiecznie w zaleznosci od domownika :)

  • 0

    14. ~w  2007-01-26 13:37:57  host: terc.internet.radom.pl

    cd 14. - na 5osob :)

  • 0

    15. ~  2007-01-26 16:21:44  host: dus83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja wam nie powiem ile zdziera ze mnie &TP i komórkowi :P Powiem tylko tyle, że z drogiej, Neo Plus bez limitów przenoszę się do Met24, a gdy WLR będzie popularniejszy i konkurencja na rynku większa, to i stacjonarkę przeniosę na niższy abonament. :D

Dodaj swoją opinię