Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polacy tworzą oprogramowanie do najnowszych telefonów

Polacy tworzą oprogramowanie do najnowszych telefonów

LuiN 21 Października 2008 09:20

0 0

TietoEnator chce zatrudnić nawet 1200 osób (obecnie 525 pracowników). Notowana na giełdach w Sztokholmie i Helsinkach firma jest jednym z największych usługodawców branży informatycznej w Europie, a jej klientami są między innymi Nokia czy Sony Ericcson - pisze Puls Biznesu.

Dostaliśmy obietnicę programu wieloletniego, w którym rząd przekaże nam 5,6 mln zł. Całą inwestycję szacujemy na 60-70 mln zł. Zatrudnimy nawet więcej osób: do 2012 r. chcemy mieć 1200 pracowników - mówi Ireneusz Miski, szef TietoEnator na Polskę, Czechy i Białoruś.

Szefostwo firmy docenia poparcie rządowe i jest szansa, że polska spółka dostanie duże kontrakty. Już dziś wrocławski dział pracuje dla Nokii oraz Sony Ericssona. Mamy w sejfie kilka modeli telefonów, które wejdą na rynek dopiero za 2-3 lata. Opracowujemy do nich oprogramowanie - ujawnia Miski.
Z kolei szczeciński dział podpisał właśnie kontrakt z dostawcą koncernu samochodowego. Opracowywane są systemy, dzięki którym na szybie samochodu pojawią się automapa, informacja o prędkości oraz mijane znaki drogowe. Podczas wywiadu z Pulsem Biznesu nazwa firmy nie została ujawniona - jest ściśle tajna.

Nasi pracownicy rzadko odchodzą z firmy. Zresztą dbają o to także nasi klienci. Kontrolują nas, sprawdzają, jaki pakiet oferujemy pracownikom, czy atmosfera jest dobra. Wszystko po to, by ktoś nie przeszedł do konkurencji i nie ujawnił ich tajemnic - dodaje Miski.

Przychody firmy wzrosły z 17 mln zł w 2006 roku do 42 mln zł w ubiegłym roku. W tym roku firma spodziewa się 60 mln zł przychodów.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~dechomenon  2008-10-21 10:16:34  host: 212.67.158.55

  ale dodał dramaturgi ten pan Misiki, mają modele w sejfie, które wyjdą za 2-3 lata, jestem ciekaw co dla nich wymyślają i czy takowe w ogóle istnieją.

 • 0

  2. ~  2008-10-21 13:17:23  host: 82-173.espol.com.pl

  raczej szybko nie zatrudnia tych osob, przynajmniej nie w szczecinie gdzie maja wielki problem z odpowiednia dla nich powierzchnia biurowa ;) zarezerwowali sobie 3 pietra budynku, ktory docelowo ma powstac dopiero na poczatku 2010 ;)

 • 0

  3. ~szczecinianin  2008-10-21 15:13:10  host: gaja.tpnet.pl

  Biura to kwestia drugorzedna. Tietoenator na chwilę obecną już wynajmuje co się da, funcjonując na pewno Placu Orła Białego, Pazimie, Campanile, a oprócz tego zatrudniając część osób na zlecenia. Pytanie zasadnicze jaką pozycję oddział szczeciński wywalczy sobie w globalnej strukturze Tietoenatora. W samej Polsce musi konkurować z Wrocławiem, a przecież p. Miski jest szefem również na Czechy i Białoruśi będzie podejmował decyzje kalkulując szerzej.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet