Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polacy przenieśli niecałe 230 tys. numerów komórkowych

Polacy przenieśli niecałe 230 tys. numerów komórkowych

WitekT 25 Marca 2009 12:33

0 0
Około 227 tys. osób przeniosło numer od jednego operatora komórkowego do drugiego od początku działania tej usługi w Polsce do października 2008 roku - wynika z szacunków TELEPOLIS.PL w oparciu o dane opublikowane przez Komisję Europejską.

Przypomnijmy, że przenośność numerów w usłudze abonamentowej jest możliwa od lutego 2006 roku, a w prepaidzie - od czerwca 2006 roku.

Z kolei w sieciach stacjonarnych przeniesiono około 294 tys. numerów. Przenośność w tych sieciach jest możliwa od czerwca 2006 roku.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 51
  • 0

    32. ~Marcin  2009-03-25 16:35:17  host: ayb147.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***25 to nie jest żadna prowokacja. Pewnie na dniach będzie można o tym przeczytać, bo sprawa jest już rozwojowa.

  • 0

    33. ~killer  2009-03-25 16:45:32  host: dqi246.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No i jakoś tej ekspansji nie widać... @31 no to widać że coś kiepsko z Orange rozmawiałeś - nie możesz ich winić za swoją (wybacz określenie) nieudolność.

  • 0

    34.  2009-03-25 16:48:45

    To pisałem ja, ten dziwny nick przykleił mi się przypadkiem.

  • 0

    35. ~  2009-03-25 16:57:46  host: 80.51.91.252

    @23 i ty człowieku wierzysz, że wszyscy co zadeklarowali przenisienie do pleja - zrobią to? śmiech na sali!

  • 0

    36. ~  2009-03-25 17:02:19  host: 213-238-69-172.adsl.inetia.pl

    z czego 200tysiecy do PLAY hehe :D

  • 0

    37.  2009-03-25 17:03:54

    Oczywiście, ze nie wierzę.

  • 0

    38. ~  2009-03-25 17:41:20  host: 212.67.158.55

    28: ja rozumiem ze dopiero jak wpłynie wniosek do operatora od tego momentu liczy się okres przeniesienia numeru. No ale sama procedura powinna trwać krócej, jest jak jest nic tego nie zmieni na obecną chwilę.

  • 0

    39. ~  2009-03-25 17:43:39  host: apn-77-115-104-27.gprs.plus.pl

    24: taką sytuację jak najbardziej trzeba zgłosić do UKE

  • 0

    40. ~Go  2009-03-25 18:50:16  host: 217.96.62.235

    @39. Ale najpierw zgłosić sprawę PLAY'owi. @32. Podejrzewałem, że to prowokacja, gdyż nie uwierzyłem w fakt przeniesienia numeru z PLAY'a do Ery. Ten ktoś to musiał być desperat, albo numer był na prawdę ładny.

  • 0

    41. ~Marcin  2009-03-25 21:45:03  host: aahg92.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ad 40 Prosze cie, to nie zaden desperat. numer jest zloty, przeniesiony ponad rok temu. Bo to bylo bardziej oplacalne.

  • 0

    42.  2009-03-25 22:13:24

    Ja na pewno nie przeniosę usługi, nie dlatego, że muszę płacić 50 zł, tylko dla tego, że muszę biegać wszędzie i czekać 2 miechy jak nie więcej...

  • 0

    43. ~wosq  2009-03-25 22:21:29  host: 77-252-41-196.ip.netia.com.pl

    Porzucę Tak-Taka, bo mam dość najprzeróżniejszych pakietów, okresów ich trwania i innych zastrzeżeń. W Play Fresh jest o niebo prościej.

  • 0

    44.  2009-03-25 22:52:51

    @rcicho: jezeli chcesz to zalatwiac z pelnomocnictwem /czyli wszystko zalatwiasz w salonie PLAY/ to powinienes sie zglosic nie pozniej niz 45 dni przed koncem umowy /z czego miesiac, to jest po prtostu wypowiedzenie, a 2 tygodnie, to czas, na przeslanie dokumentow z salonu PLAYa poprzez centrale do Twojego opa/; jezeli bez pelnomocnictwa - 1 dzien +1 miesiac przed koncem umowy - przy czym, to Ty idziesz najpierw do salonu PLAY po dokumenty przeniesienia nr, a pozniej z nimi idziesz do swojego opa zlozyc wypowiedzenie i oddac wniosek przeniesienia nr otrzymany od PLAYa

  • 0

    45. ~kriss  2009-03-26 08:36:34  host: apn-77-114-31-17.gprs.plus.pl

    Pracuje u jednego z Polskich operatorów i ostatnio przychodzi do mnie klijent kończy mi sie umowa z play i juz tego nie chce bo nikt za 72 gr nie chce do mnie dzwonić. I taka jest prawda można taniej dzwonić ale kosztem inny. Wiec wole simplusa czy tak taka i być w kontakcie z ludzmi.

  • 0

    46. ~jegomosc  2009-03-26 12:24:57  host: aoz221.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To bzdura co piszesz. Chyba ze to jakis nastoletek ktorego znajomi dzwonia i pisza tylko do ludzi z tej konkretnej sieci itp. Nie znam zbyt wielu powaznych ludzi ktorzy rezygnuja z dzwonienia do kogokolwiek bo jest w tej czy innej sieci. A juz niedlugo bedzie mozliwosc przeniesienia swojego numeru w jeden dzien:)

  • 0

    47.  2009-03-26 16:25:53

    mam 60 procent kontaktów w era i co myślisz że ktoś do mnie dzwoni z ery bo ma taniej? właśnie najwięcej osób puszcza mi sygnał z tak taka żebym oddzwonił, najwięcej przychodzących mam z plusa, jak ktoś ma sprawę to i tak zadzwoni bez względu na sieć a jak ktoś jest dziadem to jest i tu nie ma znaczenia w jakiej jest sieci !

  • 0

    48.  2009-03-26 16:35:32

    @kriss: na szczescie jeszcze wiecej osob przechodz od innych opow do play-a, zeby nie placic 50 paru groszy za min. w sieci, a 39gr i mniej do wszystkich sieci :P

  • 0

    49.  2009-03-26 19:44:46

    Marcin82, teraz w TT godzina w erze i na stacjonarki kosztuje 29gr. A Play fresh ma już swoje odpowiedniki i oferta nie jest ani świeża, ani atrakcyjna.

  • 0

    50.  2009-03-26 20:22:27

    pablo_79, przeniosłem już 2 numery do PF jeden z sim+ (numer z mBank Mobile) i drugi z tak taka i jestem bardzo zadowolony jest dużo prościej jak w tak taku, zostały mi jeszcze 4 numery w tak taku (Babcia ok 200zł Mama i Tata po ok 400zł i mój główny numer ok 1050zł - nieszczęsna grudniowa promocja),które też przenoszę do PF po wakacjach bo wtedy powinny się skończy środki na kartach lub innej lepszej oferty jeśli się taka pojawi, tak takowi ma za złe że psuje ofertę wszystkie 4 numery które mi został ma w nowym tak taku i tu przyznaje się do popełnienia błędu bo taryfa happy była dużo dużo lepsza przynajmniej dla mnie

  • 0

    51.  2009-04-03 15:55:16

    Moim zdaniem godzina rozmowy za 29gr to nie jest psucie oferty ;) TT jest teraz lepszy, niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli chodzi o przenoszenie numerów- niebawem będzie to mozna zrobić za darmo.

Dodaj swoją opinię