Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polacy masowo wysyłają SMS-y

Polacy masowo wysyłają SMS-y

WitekT 11 Stycznia 2007 08:59

0 0

Jesteśmy SMS-owym liderem Europy. Polak wysyła ich dwa razy więcej niż Niemiec czy Francuz.

Komórkę coraz częściej wykorzystujemy do przesyłania tekstu. Dziś jeszcze najczęściej w formie najprostszej, czyli SMS-a. W przyszłości popularniejsze będzie też przesyłanie tą drogą e-maili - mówi Paweł Szarkowski, dyrektor biura usług marketingowych PTC.




Całkowity udział usług niegłosowych w przychodach operatorów komórkowych wzrośnie w ciągu najbliższych dwóch lat do ponad 20% z 12-13% obecnie. Według szacunków, w zeszłym roku przychody polskich operatorów komórkowych zamknęły się kwotą 20,5 mld zł, a to oznacza, że na SMS-ach zarobiły ponad 2,5 mld zł. Analitycy twierdzą, że za dwa lata wyniesie to 5 mld zł - mówi Emil Konarzewski z firmy analityczno-doradczej Audytel.

Potwierdza to sylwestrowy rekord - dzięki 250 mln SMS-ów do kasy operatorów wpłynęło w ciągu kilkunastu godzin 7,5 mln zł. Jeszcze lepszy wynik operatorzy odnotowali podczas świąt Bożego Narodzenia - w ciągu czterech dni od 23. do 26. grudnia Polacy wysłali około 750 mln SMS-ów, a operatorzy zanotowali przychód na poziomie ponad 23 mln zł. To pozwoli sieciom powetować sobie straty: ubiegły rok był pierwszym, w którym spadły ich zyski na zwykłych rozmowach, które tanieją i będą tanieć.

Źródło tekstu: Dziennik     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~mm  2007-01-11 09:38:50  host: byl73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    mam prosbe - jezeli ktos wie gdzie lub ma dostep do publikacji nt. liberalizacji rynku telekomunikacyjnego w ciągu ostatnich dziesięciu lat na terenie Polski, Europy i ogólnie na świecie prosze o pomoc gdzie to moge znalezc... Czesc rzeczy na ten temat juz znalazlem ale potrzebuje czegos wiecej -chodzi o wszelkiego rodzaju raporty,podsumowania etc...

  • 0

    5.  2007-01-11 09:54:38

    no ja zaniżam te statystyki... znacznie zaniżam - czasem i 0 (zero) esemesów z telefonu ;-)

  • 0

    6. ~jass  2007-01-11 10:05:12  host: bye179.internetdsl.tpnet.pl

    Ja tez nie jestem w stanie wysłać 600 smsów w ciągu miesiąca, pamiętacie pierwszą cenę smsa w Sim+ było to 75 gr teraz minuta w Tak Taku kosztuje 59 gr:)

  • 0

    7. ~rafaik  2007-01-11 10:43:49  host: 204-tor-7.acn.waw.pl

    Ja pamietam jak POP wprowadzil smsy wtedy byly darmowe jejku ile to sie czlowiek wtedy na wysylal. A kto pamieta stare dobre 5 sekundowki ile godzin na nich wygadalem hehe az milo wspomniec tamte czasy a no i jeszcze pozniej mialem Era z taryfa Biala koszt minuty rozmowy byl w granicach 2,75 zl.

  • 0

    8. ~kris  2007-01-11 11:06:31  host: luxgw.thiel-logistik.com

    ja wysyłam średnio 20 wiadomości sms dziennie... to powyżej czy poniżej średniej?? ;)

  • 0

    9.  2007-01-11 11:19:28

    kris - nie wiem, bo ja wysyłam aż 20 w grudniu tylko ;-)

  • 0

    10. ~Ja:)  2007-01-11 11:25:53  host: 195.116.69.2

    A ja wysłałam w ciagu ostatniego miesiąca ok 2000smskow ;)to moj rekord ;P

  • 0

    11. ~jojo  2007-01-11 12:01:01  host: ekj122.internetdsl.tpnet.pl

    I jeszcze Ci palce nie odpadły?! ;-D

  • 0

    12. ~rew  2007-01-11 12:46:56  host: aby133.internetdsl.tpnet.pl

    no ja do tej pory smsków raczej mało pisałem - ale ostatnio coś sie zmieniło i tylko wczoraj wysłałem ich do jednej osoby z pakietów 130... Heh - głópieje "na starość" chyba...

  • 0

    13. ~rew cd  2007-01-11 12:48:36  host: aby133.internetdsl.tpnet.pl

    i błedy zaczynam pisać nawet - powinienem przestać tyle pisać bo przestaje myśleć chyba...;)

  • 0

    14. ~  2007-01-11 12:55:59  host: chello083144082119.chello.pl

    co wy gadacie smsy sa do bani wole dzwonic rocznie moze wysle 200sms ale za to wygadam miesiecznie po pare godzin. rozmowy byly drogie kiedys ale nie teraz

  • 0

    15. ~Airwolf  2007-01-11 13:18:52  host: boss.mikrozet.wroc.pl

    ja do niedawna praktycznie nie wysylalem smsow srednio jakies 3 - 4 na miesiac ale od dwochmiesiecy wysylam okolo 3000 do 4000 smsow dlatego kupilem sobie nokie 9300, na tym smsy mozna juz pisac :P

  • 0

    16.  2007-01-11 13:48:04

    Ja nie pamiętam, kiedy ostatni raz wysłałem sms-a. Przy moich cenach rozmów i naliczaniu sekundowym jest to bez sensu.

  • 0

    17.  2007-01-11 15:09:19

    ciekawe czy w tych statystykach uwzględnione są smsy wysyłane z netu?:> ja wysyłam prawie wyłącznie w ten sposób, z telefonu może zdarzy mi się 3-5 w miesiącu obecnie. kiedyś było więcej, ale po pierwsze bramki, po drugie nielimitowane rozmowy do wybranej osoby...:)

  • 0

    18. ~olo  2007-01-11 16:20:11  host: 80.50.36.14

    he he - śrenio 1200 smsów plus jakieś 28 godzin rozmów miesięcznie :) - czyli nie prawda że polacy tylko piszą a wszystko dopasowane w erze :)

  • 0

    19.  2007-01-11 17:17:34

    dzwonie i smsuje, smsy sa fajne bo mozna przekazac cos szybko i tresciwie, wysylam z bramek glownie, bo szybciej

  • 0