Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polacy kupują coraz więcej smartfonów

Polacy kupują coraz więcej smartfonów

WitekT 22 Marca 2010 10:51

0 0

Po ubiegłorocznym spadku sprzedaży Polacy znowu kupują telefony komórkowe. Najszybciej rośnie sprzedaż smartfonów z dotykowymi ekranami i dostępem do Internetu - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Klienci coraz chętniej wybierają nowe telefony, na rynek wraca koniunktura - oceniają przedstawiciele producentów i operatorów komórkowych. Według szacunków, w tym roku Polacy mogą kupić co najmniej 9 mln nowych aparatów, podczas gdy w 2009 roku w ich ręce trafiło około 8,5 mln telefonów, a niemal co czwarty, zdaniem firmy badawczej GfK Polonia, miał dotykowy wyświetlacz.




Udział w rynku smartfonów wciąż jest jednak niewielki. Według GfK Polonia, w ubiegłym roku wynosił on 11-12%. W tym roku, zdaniem Andrzeja Gładkiego z PTC, ma to być ponad 16%.

Wprowadzamy około 50 nowych modeli rocznie, w tym coraz więcej smartfonów - dodaje Andrzej Gładki.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~  2010-03-22 11:00:42  host: 77-254-142-49.adsl.inetia.pl

    ja nie kupiłem

  • 2

    2.  2010-03-22 11:03:35

    a ja nie mogę, Plus nie ma iPhona..

  • -2

    3. ~  2010-03-22 11:13:10  host: 194.246.124.200

    2, ale ma Samsunga Omnie HTC Nokie 5800 a iPhon myślę że to jest tak jak z windowsem jest popularny bo prosty i nie wymaga myślenia od użytkownika ani żadnej wiedzy przez co jest bardziej narażony na ataki w sieci :) iPhon to gadzet drogi i dla mas :)

  • 1

    4.  2010-03-22 11:46:55

    Ale czy kupują w sklepach po cenach rynkowych czy za złotówkę, bo "dawali". To nic, że nie potrzebuję i nie korzystam, ale biorę bo dają:)

  • 0

    5. ~pablo  2010-03-22 12:04:40  host: 77-255-248-210.adsl.inetia.pl

    ja mam smartfona ale jak wiadomo statystyki zawsze kłamia.

  • 2

    6.  2010-03-22 12:12:58

    "Najszybciej rośnie sprzedaż smartfonów z dotykowymi ekranami i dostępem do Internetu " Poproszę smartfona bez dostępu do internetu. ROTFL.

  • 2

    7.  2010-03-22 14:51:20

    Co z tego, że wprowadza PTC multimedialne telefony jak oferty pakietów internetowych mają, że pożal się panie, lepiej nawet POmarańcza wypada.

  • 1

    8.  2010-03-22 15:00:11

    to zalezy co GfK przyjelo za definicje smartfonu wszak takie gt500/gt505 ma zarowno dotykowy wyswietlacz oraz hsdpa do szybkiego internetu jak rowniez wifi i gps, a ze smartfonem ma malo wspolnego...

  • 2

    9.  2010-03-22 15:02:16

    @7 oferty dedykowane pod iphone'a, g1/g2 czy androidy sa znosne i przedewszystkim nie sa wirtualne ;) oferty niededykowane to jednak nedza...

  • 0

    10. ~SHIBBY  2010-03-22 17:46:44  host: host-62-141-237-129.tomaszow.mm.pl

    Moim zdaniem statystyka wypada tak a nie inaczej, bo operatorzy oferują coraz więcej smartfonów w ofercie mix lub abonament za złotówkę. Część ludzi nawet nie ma pojęcia że kupuje telefon z jakimś OS. Gdyby wszystkie telefony były sprzedawane po cenach rynkowych to smartfony nie cieszyłyby się taką popularnością. Dodam że sam od 5 lat używam różnych Nokii na Symbianie i jest to mój świadomy wybór (pre-paid, telefony kupowane w sklepach, komisach).

  • 0

    11. ~mucus  2010-03-22 22:00:51  host: 193.35.132.149

    Ja tam lubie blackberry!!

Dodaj swoją opinię