Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polacy coraz chętniej ubezpieczają urządzenia mobilne

Polacy coraz chętniej ubezpieczają urządzenia mobilne

orson_dzi 4 Kwietnia 2017 06:49

1 0



Urządzenia mobilne są coraz droższe i bardziej zaawansowane, a inteligentny sprzęt stał się integralną częścią ludzkiego życia. Jak wynika z raportu Mobile Behavior Report, 85% ludzi uważa je za najważniejsze narzędzia codziennego użytku. Nic dziwnego, skupiają w sobie szereg istotnych informacji - kontakty biznesowe, informacje z banku czy prywatne pliki. Urządzenia mobilne są bardzo podatne na uszkodzenia, a do tego często padają łupem złodziei, stąd też rosnąca popularność produktów ubezpieczeniowych.

Blisko 35% uszkodzeń telefonów ma miejsce w środkach komunikacji publicznej oraz w czasie uprawiania sportu, a blisko 76% to wszelkiego rodzaju stłuczenia, zarysowania czy uszkodzenia wyświetlacza. Koszt takich napraw jest dość wysoki, dlatego użytkownicy sprzętu mobilnego chcą się od tego ubezpieczyć i coraz chętniej korzystają z tego typu produktów - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Aneta Żelazny z firmy Digital Care.




W ocenie ekspertów sprzedaż produktów ubezpieczeniowych na rynku mobilnym ma sukcesywnie rosnąć, a wszystko ze względu na wciąż rosnące potrzeby konsumentów.

Na początku tego roku serwis We Are Social opublikował swój coroczny raport na temat segmentu mobile na świecie. Pod względem penetracji użytkowników mobilnych Polska zajmuje 17 miejsce na świecie. 74% Polaków korzysta z telefonu komórkowego. Średnio przez 1,4 godziny dziennie surfujemy w Internecie właśnie przez smartfon lub tablet.

Źródło tekstu: newseria     

w sumie: 31
  • 0

    12. ~@  2017-04-04 09:34:29  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    "...względem penetracji użytkowników mobilny"
    No można i tak ;]

  • 0

    13. ~@  2017-04-04 09:36:01  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    a nie lepiej użytkowniczek ? ;p

  • 0

    14. ~anty  2017-04-04 09:41:16  host: staticline-31-182-207-164.toya.net.pl

    do użytkownika 2 progosu - najpierw poczytaj sobie regulaminy ubezpieczeń a potem sie wypowiadaj.... media markt i saturn maja te same najkorzystniejsze regulaminy, maja oferty w przypadku telefonów od dwóch firm ubezpieczeniowych. media expert i euro rtv agd mają jedną która chroni tylko i wyłącznie od awarii. operatorzy komórkowi to już mają różnie gdzie w większości pokrywają tylko część kosztów naprawy. co do małych sklepów nie wypowiadam się bo nie mam tyle czasu by czytać regulamin każdego. Jeśli twierdzisz że sprzedawca w sklepie wciska ci kit to poprostu poproś go o regulamin i niech wskaże ci te punkty o których mówi

  • 0

    15. ~Zulu  2017-04-04 09:49:21  host: user-94-254-227-218.play-internet.pl

    Mialdm ubexpueczenie na telefon oferowane przez play. Gdy zglosilem zbity lcd do ubezpieczyciela po 1,5 meki i wyjasnianiu nic nie dostalem. Bo to nie bylo zdarzenie ktore moglem przewidziec. Zrezygnowalem z placenia 34,99zl miesiecznie

  • 0

    16.  2017-04-04 10:16:10

    Zakupiliśmy 4 smartfony Huawei, ja jako przezorny i zawsze ubezpieczony, ubezpieczyłem ekran w moim co używam. No i po pół roku, na ekranie białe rozjaśnienia, wifi nie działa i słuchawki padły. Akurat w moim.

  • 0

    17.  2017-04-04 10:25:29

    @2 Może te ubezpieczenia w sklepach (w pakiecie) są nic nie warte. I nie ma cudzysłowów w ubezpieczeniu., trzeba się dowiedzieć jaką polisę wykupujesz. Ubezpieczyć sprzęt mobilny (jak i IT) możesz w rożnych towarzystwach. Od zalania, od kradzieży, od zniszczenia osób trzecich, od.. itd itd. Jaki masz problem w ubezpieczeniach?

  • 2

    18. ~Bja  2017-04-04 10:34:00  host: apn-37-248-138-128.dynamic.gprs.plus.pl

    Może redakcja podjęła by się zadania porównania ubezpieczen?

  • 0

    19. ~Niki  2017-04-04 10:52:42  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    Czy to są ubezpieczenia czy bardziej polisy? Ja tam w takie ubezpieczenia/polisy nie wierzę, jak przyjdzie co do czego to zaraz-,,ubezpieczenie obejmuje upadek z 30 cm a nie z metra"

  • 1

    20.  2017-04-04 12:08:56

    Bez obrazy ale wygląda to jak artykuł sponsorowany :)
    Natomiast jeśli chodzi o samą treść, polecam zgooglować "odszkodowanie ubezpieczenie telefonu".
    Trzeba dobrze nakłamać żeby cokolwiek uzyskać. Warto jeszcze poruszyć temat ubezpieczeń telefonów sprzedawanych choćby w RTV€OAGD, tam kupując na 10rat 0% procent, nie można nie chcieć ubezpieczenia,sprzedawcy po chamie wciskają ten badziew, w innym wypadku odmawiają sprzedaży:) Najbardziej zabawne jest to, że przytoczona firma, po zgłoszeniu takiego faktu, umywa od tego ręce :)

  • 0

    21. ~@20  2017-04-04 12:17:57  host: 159-205-36-240.adsl.inetia.pl

    w wielu sklepach tak robią, ale nie znasz tematu - od umowy ubezpieczenia możesz odstąpić- także bierzesz coś na raty nawet z tym ubezpieczeniem i po wyjściu za sklepu wysyłasz już do ubezpieczyciela pisemko, iż odstępujesz od umowy - podajesz nr konta - tutaj ściemniają jak mogą, ja musiałem straszyć sadem i zawiadomieniem do KNF, ale kasę w końcu przelali. sprzedawcy maja niestety narzucone plany na ten badziew i wciskają to kłamiąc w żywe oczy. koszt to niestety polecony do ubezpieczyciela, ale same ratki masz wtedy 0%.

  • 0

    22.  2017-04-04 12:28:33

    @19 "Czy to są ubezpieczenia czy bardziej polisy? "
    Polisa to dokument co zawiera w swoim regulaminie ubezpieczenie

  • 0

    23. ~Bolek  2017-04-04 13:06:05  host: edg69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @17 A no taki ze czesto jest zapis ze wlasciciel musi dotrzymac wszelkich staran aby zapobiec uszkodzeniu. Tracila cie babcia w autobusie i wylecial Ci telefon? Zaraz bedzie ze mogles trzymac mocniej, stac w innym miejscy albo milion innych wymowek. Druga sprawa ze jak dochodzi do uszkodzenia przez osoby trzecie musisz spisac ich dane i podac ubezpieczycielowi ... teraz po pierwsze jak sobie wyobrazasz ze uzyskasz te dane? nie masz prawa legitymowac kogokolwiek ani zatrzymywac sila do przybycia policji by Ci takie dane udostepnila... ale co ja tam wiem najlepiej poczekaj az 2 dresow cie przypadkiem traci i popros ich grzecznie o dowodzik w celu spisania danych ;) ubezpieczenie moze jakies dostaniesz ale raczej szpitalne a nie za uszkodzone mienie.

  • 0

    24.  2017-04-04 13:18:24

    telefony tak nietrwałe a ekrany pękają od samego patrzenia na nie, koszty naprawy przekraczające wartość telefonu - nic dziwnego, że ludzie wolą telefon ubezpieczyc

  • 0

    25. ~Niki  2017-04-04 14:14:55  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    happypiotr-Dzięki każdego dnia człowiek się uczy:)

  • 0

    26.  2017-04-04 14:34:09

    słabe doświadzenia z ubezieczeniem iPhone'a w PZU - był ubezpieczony, upadł mi (dziecko strąciło go ze stołu), ekran pękł, ubepieczenie tego oczywiście nie objęło, bo warunki dotyczące uznania "upadku" były po prostu nierealne do wypełnienia.

  • 0

    27. ~Maciej  2017-04-04 14:53:56  host: static-84-9-23-78.vodafonexdsl.co.uk

    Jestem w UK i widzę ze tu ubezpieczenia na telefony działają. Dlatego przy kupnie nowego telefonu za pewne też takowe kupię. Najtaniej wyjdzie kupić cover na telefon wzięty z amazona. Lecz sprzedawca carphonewarehouse też oferuje działajace ubezpieczenie.
    Co mamy w Polsce. De facto ubezpieczenie nie chroni ani przed kradzieżą ani zbitą szybką. Jak się ma kolege sprzedawce w markecie to wyjaśni co dokładnie obejmuje ubezpieczenie i de facto jedynie te najdroższe daje ochronę szyby. Pozostałe tak naprawdę nie wiem co dają.

    "Blisko 35% uszkodzeń telefonów ma miejsce w środkach komunikacji publicznej " - a czy tu nie chodzi o to że jedyna szansa zeby coś uzyskac to powiedzenie ze ktoś w komunikacji miejskiej nas popchnął jak autobus nagle zahamował i dlatego spadł nam telefon... ?!

    Ambitni menago wymyślili produkt ubezpieczenie elektroniki. Jak to polska szkołą zarzadzania uczy trzeba maksymalizowac zysk i patrzec tylko na bierzący wynik. Wiec dzis robimy sprzedaz ubezpieczen, jutro nie uznajemy reklamacji a co bedzie za pare lat, co ludzie beda myslec juz nie wazne.

  • 0

    28. ~  2017-04-04 14:56:39  host: 5.254.65.170

    Polecam poczytać, jak takie ubezpieczenie działa w praktyce: forum.x-kom.pl/viewtopic.php?f=35&t=6088

  • 0

    29.  2017-04-04 20:45:11

    jak ludzie kupuja coraz drozsze urzadzenia, to co sie dziwic ze ubezpieczaja

  • 0

    30.  2017-04-05 00:15:27

    @23 Nie dramatyzuj, jaką i gdzie, polisę wykupisz, takie będziesz mieć warunki, co do smartfona, czy innego sprzętu. No nie wiem jak Ci to napisać, w AC odnośnie auta, też będziesz dramatyzować? co nie zrobi się to wypłacają, tak?

  • 0

    31.  2017-04-05 00:22:09

    @29 Ubezpieczyć możesz wszystko, totalnie wszystko, nawet swój biceps :) Nie tylko drogie urządzenia..

Dodaj swoją opinię