Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Polacy chcą UMTS

Polacy chcą UMTS

WitekT 6 Czerwca 2005 10:57

0 0

55% Polaków powyżej 15. roku życia ma telefon komórkowy - wynika z najnowszych badań TNS OBOP.

7,3 mln z nich jest zainteresowanych usługami, jakie oferuje telefonia komórkowa trzeciej generacji. Liczba osób zainteresowanych usługami UMTS rośnie wraz z liczbą posiadaczy komórek oraz ze zbliżaniem się powszechnej dostępności usług, takich jak wideorozmowy, możliwość oglądania na żywo telewizji, bezprzewodowy szybki Internet.
Cztery lata temu, gdy usługi UMTS nie były powszechnie dostępne w Europie, zainteresowanie nimi deklarowało 34% ówczesnych użytkowników komórek w Polsce, którzy mieli powyżej 15 lat. W początku 2003 r. (usługi były już dostępne w Europie Zachodniej) odsetek ten wzrósł do 34%użytkowników komórek w Polsce, zaś w marcu 2005 r. (usługi UMTS były dostępne w Warszawie) - do 42% osób powyżej 15. roku życie.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~typasio  2005-06-06 11:56:00  host: dzv99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ciekawe ile z tych 7,3 miliona Polaków stać na terminal 3G?? Albo będzie stać w najbliższej przyszłości.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy standard obsługi klientów na infoliniach operatorów jest satysfakcjonujący?

Koniec głaskania klientów Orange. Nie masz racji? Nie licz na bonus

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet