Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pół miliona iPadów 2 w pierwszy weekend?

Pół miliona iPadów 2 w pierwszy weekend?

LuiN 14 Marca 2011 20:00

0 0

Według analityków Apple sprzedał podczas pierwszego weekendu 500 tys. tabletów internetowych iPad 2 - podaje Bloomberg.

apple ipad 2 apple ipad 2 apple ipad 2 apple ipad 2

Rok temu, gdy na rynek trafił pierwszy iPad, podczas pierwszego weekendu znalazło się około 300 tys. nabywców nowego produktu Apple'a. Tym razem zdaniem Piper Jaffray & Co nabywców było około pół miliona. Firma analityczna podała, że 30% ze sprzedanych urządzeń trafiło do posiadaczy tabletu pierwszej generacji.

Jeszcze bardziej optymistyczny jest Scott Sutherland z Wedbush Securities, który stwierdził, że nie byłby zaskoczony gdyby pierwszy weekend zamknął się okrągłym milionem sprzedanych iPadów 2.




Sprzedaż gadżetu ruszyła w USA w godzinach wieczornych 11. marca. Mieszkańcy 26 innych krajów, w tym Polski, będą musieli poczekać do 25. marca. Szerzej o nowym tablecie Apple'a pisaliśmy w tej wiadomości.



Źródło tekstu: Bloomberg, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2.  2011-03-14 20:10:55

    1, matmsk - dobrze pamiętasz; zdublowały mi się 26-tki - dzięki za czujność:)

  • 0

    3. ~ipsot  2011-03-14 20:24:17  host: akl107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wersja 16GB i WiFi ma być po 2099zł a 3G za 2499zł

  • 0

    4. ~issa  2011-03-14 21:21:02  host: public-gprs5727.centertel.pl

    Luin, „zapomnialo" Ci sie dopisac, ze az 80% nabywcow iPada II mialo iPoda a 65% iPhona, a chodzi o to w tych liczbach na ile Apple jest w stanie wyjsc poza swoja dotychczasowa klientele.

  • -3

    5. ~  2011-03-14 22:11:19  host: t13-14.opera-mini.net

    Dlaczego nie jest napisane że jednym ze szczęśliwych posiadaczy ipada jest kaczyński?

  • 0

    6.  2011-03-14 23:06:42

    No ładnie. W jeden weekend więcej sprzedanych urządzeń niż konkurencja przez cały rok :)

  • -1

    7. ~mikorty  2011-03-14 23:16:36  host: aamc116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    6. to się nazywa marketingowe pranie mózgu

  • 0

    8.  2011-03-14 23:42:55

    @7 Po prostu niektorzy nie są w stanie przeboleć sukcesu Apple. iPad w zupełności wystarcza do tego co jest zaprojektowany, pewnie nie ma paru rzeczy z Androida, ale poki co Samsung Galaxy Tab, Motorola Xoom i HTC Flyer są po prostu dużo za drogie. Sam bym kupił za 400 euro tablet, w tej cenie powinno być 3G, aluminiowa obudowa, 2 rdzenie, 1GB ramu i 7 cali ekran. To byłby hit jak dla mnie. Produkcja Motoroli Xoom to wartość 250 dolarów około z kosztami złożenia... po prostu cena niższa tutaj nie bedzie bo głupio sprzedawać za 500 dolarów Tablet z 3G, ktory ma lepszą specyfikacje od Hi-Endowego telefonu za 600... Apple nie ma tego problemu bo teoretycznie nie ma iPhonow na wolnym rynku, a i samodzielnie zarabia na Aplikacjach, czego Samsung, Motorola powiedzieć nie moga.

  • 1

    9.  2011-03-15 08:28:18

    5. - bo tak naprawdę to nie on, tylko za nim noszą ;-) Żeby mu w odpowiednim momencie wsadzić w rękę przed kamerą ;-) Młodzież nie chodzi do wyborów... Nie kumasz?

  • 0

    10.  2011-03-15 08:30:28

    Darkeners - sukces? Owszem, ale modowy chyba tylko. Tak jak z tą płaską motorolą rozkładaną było - gadżet, którego nie wypadało mieć w większości środowisk. Nawet wykluczenie groziło nieposiadaczom ;-)

  • 0

    11.  2011-03-15 08:58:14

    Tak, tak... to powiedz mi czego nie możesz robić na iPadzie, co możesz na Galaxy Tab? Jeśli ciebie znajomi wykluczają bo sobie iPada kupujesz to albo masz ch.... znajomych, albo słaby posłuch u nich ; d

  • 0

    12. ~n11  2011-03-15 09:11:59  host: 83.238.201.25

    5: jest tylko jedna fotka jak trzyma ipad'a. Czy naprawde to jego? Ale i tak niezły hicior ;)

  • 0

    13. ~Olaf  2011-03-15 09:29:54  host: 212.160.172.70

    Za kilka lat iPad'y będą traktowane jak brulion i za podobna cenę...

  • 0

    14. ~zawi  2011-03-15 10:05:36  host: 89-79-103-203.dynamic.chello.pl

    Darneres, a wytłumacz mi jedno. Po co mi iPad skoro mam laptopa z iPlusem i smartfona z pakietem internetowym? Co mogę zrobić na iPadzie czego nie zrobię na tych dwóch urządzeniach... Bo akurat lista rzeczy które mogę zrobić na lapku i smartfonie a nie mogę na tablecie jest bardzo długa.

  • 0

    15.  2011-03-15 10:08:56

    Tylko tablet to inna klasa urządzeń jest to coś pośredniego. Jest to urządzenie do prostego, intuicyjnego przeglądania neta, oglądania filmów, czytania e-booków etc., a do tego jest w sam raz. Szczerze mowiąc e-booki czyta się w sam raz na ekranach iPada bo to ISP (niestety wiekszość ekranów laptopów jak i Tabow konkurencji to TN), i nie trzeba trzymać laptopa na kolanach tylko jak "gazete"... jasne, że laptop ma swoje zalety i temu nie przecze, ale Taby mają uprościć robienie pewnych codziennych spraw, a nie wyprzeć z rynku laptopy.

  • -1

    16. ~inwestor  2011-03-15 11:58:36  host: z25-03.opera-mini.net

    Staram się o umowę z Apple w celu rozpowszechniania ich loga, pierwsza rzeczą będzie papier toaletowy z logiem apple, prawdziwy fanboy Apple będzie musiał mieć taki papier i jaki prestiż. Oczywiście prestiż nie będzie tanio kosztował myślę że marża 120% w stosunku do tego samego papieru tylko bez loga powinna być ok, przecież i tak będą to kupować tłumy.

  • 0

    17. ~zawi  2011-03-15 13:41:44  host: 89-79-103-203.dynamic.chello.pl

    @Darkneres więc tak... Do prostego intuicyjnego przeglądania neta mam smartfona, nie lubię eboków bo kocham zapach książki, trzymanie lapka na nogach to dla mnie nie problem. Coś jeszcze? A jak już sięgam po laptopa to robię z reguły na nim rzeczy których na tablecie za nic nie zrobię...

  • 0

    18.  2011-03-15 14:07:42

    Nie każdy musi mieć samochód, nie każdy musi mieć laptopa, nie każdy musi mieć tablet. Nikt nie każe ci go kupować jak ci nie potrzebny. Mam Smartphona i to z dużym ekranem, ale tabletem na czas podrozy bym nie pogardził.

  • 0

    19. ~zawi  2011-03-15 14:29:41  host: 89-79-103-203.dynamic.chello.pl

    Darkneres, nie porównuj posiadania samochodu do posiadania tabletu. Są miejsca na Ziemii czy też tu, u nas, w Polsce gdzie komunikacją się dostaniesz. Mi chodzi o to, że nie ma takiej rzeczy której byś nie zrobił na smartfonie i laptopie którą możesz zrobić na tablecie.

  • 0

    20. ~zawi  2011-03-15 14:30:08  host: 89-79-103-203.dynamic.chello.pl

    miało być: "komunikacją się nie dostaniesz"

  • 0

    21. ~code  2011-03-16 11:23:28  host: 212.160.172.70

    @zawi: nei rozumiem, czemu na siłę doszukujesz się rzeczy, które można zrobic na jednym, a nie mozna na drugim urządzeniu. Nissanem Terrano nie pojedziesz 220km/h, a Gallardo nie pojeździsz po lesie. co nie przedkłada żadnego urządzenia nad drugie.

Dodaj swoją opinię