Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pół miliona aplikacji w App Store

Pół miliona aplikacji w App Store

Ringu 25 Maja 2011 13:12

0 0
W ciągu 34 miesięcy od uruchomienia App Store na platformie ukazało się ponad pół miliona różnych aplikacji. Z powodu wycofania niektórych programów liczba obecnie dostępnych tytułów jest o około 20% mniejsza.

Od lipca 2010 roku zespół Apple zatwierdził i udostępnił ponad 500 tys. różnych programów dla iPhone'a, iPada i iPoda Touch. Aplikacje wydało 85,6 tys. różnych deweloperów.

37% dostępnych programów jest dostępna za darmo. Średnia cena za pojedynczą płatną aplikację wynosi 3,64 dolara.

Obecnie w App Store dostępnych jest około 393 tys. aplikacji.


Źródło tekstu: CNN, wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • -1

    1. ~  2011-05-25 13:21:15  host: 87-205-28-5.ip.netia.com.pl

    Android Market w tej chwili ma już więcej darmowych aplikacji. I w przypadku Android aplikacje i gry są po prostu w zdecydowanej większość darmowe, a te 37% w AppStore to po prostu demówki wersji płatnych. Ot taka małą różnica w filozofii oby marketów.

  • 1

    2.  2011-05-25 13:24:29

    1: do tego dochodzi porównanie jakości aplikacji z AppStore i Android Market i ... A.Market nie ma za bardzo się czym pochwalić.

  • 1

    3.  2011-05-25 13:25:24

    A te pól miliona to pewnie razem z ksiązkami?

  • 0

    5. ~issa  2011-05-25 13:46:10  host: user-188-33-222-204.play-internet.pl

    matteo, ale to są ogólniki, powiedz teraz o jakie aplikacje konkretnie chodzi. Nie bronie za bardzo Android Market, ale AppStore góruje moim zdaniem nad AM wyłącznie jesli chodzi o gry, ciężko mi uwierzyć, byś nie mógł wybrać coś dla siebie pośród aplikacji użytkowych, jeszcze trudniej mi uwierzyć, by tym co jest nie był usatysfakcjonowany zwykły śmiertelnik, nie mający tak wyśrubowanych wymagań jak tak zaawansowany i wymagający użytkownik telefonu jak Ty.

  • 0

    6. ~  2011-05-25 14:16:18  host: v24-12.opera-mini.net

    w artykule jest blad... Najpierw piszecie ze w ciagu 34 miesiecy udostepniono 500 tys aplikacji a pozniej ze od lipca 2010... 34 miesiace temu faktycznie byl lipiec tyle ze 2008 a nie 2010

  • 0

    7.  2011-05-25 14:32:31

    issa: kopę lat :-) strzelam zupełnie z głowy tytułami aplikacji (nie gier), które są znacznie lepiej wykonane pod względem wizualnym, funkcjonalnym oraz pod względem stabilności na iOS: Skype, Navigon, Skyscanner, Speedtest, Teamviewer(!), AVplayer, google translate, flightradar24 PRO, carpooling.pl, voiceband. Oczywiście nie mówię, że aplikacje na Androida są wszystkie o kant kuli rozbić, ale mimo wszystko większość jest w tyle za iOSowymi odpowiednikami (czy to bezpośrednimi czy pośrednimi).

  • 0

    8. ~mrzolwik  2011-05-25 14:57:00  host: 107-pra-23.acn.waw.pl

    Jak to się mówi: "Bywa różnie". Android potrzebuje jeszcze czasu, żeby pokazać pazur. Apple wprowadza wszystko bardzo powoli, co z początku budzi frustrację, ale daje dobry efekt końcowy. Trudno powiedzieć czy to jest perspektywa marketingowa czy dla dobra systemu operacyjnego, ale ciężko uwierzyć, że iPhone 3G nie doczekał się wielozadaniowości (którą miał nawet stary Windows Mobile), dopiero w wersji iOS 3 dano możliwość uruchomienia GPS TbT (co na tle innych producentów było godne politowania), że pierwszy iPhone nie miał 3G, MMS, a iP3G nie umiał nawet nagrać video. W moim odczuciu dopiero iPhone 4 i iOS4 nie jest produktem developerskim/przejściowym, któremu brakuje "standardowych funkcji". Tu właśnie jest miejsce na nowe aplikacje, które dzięki temu mogą działać po prostu lepiej. Android, jak wszystko dopracuje, nie będzie wcale gorszy. Potrzebna jest jedynie standaryzacja kompatybilności poszczególnych modeli. Wybaczcie, ale w WP7 jakoś nie wierzę, mimo, że zwiastują mu wielkie sukcesy. Widziałem toto i baaardzo delikatnie mówiąc się nie zachwyciłem.

  • 0

    9. ~  2011-05-25 16:02:58  host: v31-05.opera-mini.net

    matteo, dzieki, to jest juz jakis punkt odniesienia, chociaz szczerze mowiac poza Skype i speedtest nic mi nazwy tych aplikacji nie mowia. Tym sposobem dochodzimy do konkluzji, ze jest niezmiernie malo prawdopodobne by slynna na caly telekomunikacyjny wszechswiat Pani Zosia mierzyla sobie notorycznie z upodobaniem predkosc transferu w swoim smartfonie, musimy sobie powiedziec wprost - ani ja, ani Ty, ani nikt z czytelnikow Telepolis nie jest w zaden sposob miarodajny. Wrecz przeciwnie, stanowimy zapewne promil klientow telefonii komorkowej i uzytkownikow telefonow. Druga sprawa, jednemu niezbedny jest Skype, mi on jest zupelnie zbedny, ja jeste, fanem notatnikow i kalendarzy i mnie to wlasnie przyprawia o szybsze bicie serca, no ale nawet i tego, ile mozna sciagnac, bo i po co? Dokladnie indywidualne upodobania przekladaja sie tez na wszystko inne, a smiem twierdzic, ze telefony z Androidem teraz "jak fabryka dala" wpisza sie w potrzeby 99% klientow, nie mowiac juz o takim czy innym Markecie, wiec wieszanie psow na AM uwazam za troche zbedne wkaladnie kija w mrowisko./issa

  • 0

    10.  2011-05-25 21:57:08

    #9 @issa: no blagam, nic nie mowia Ci nazwy aplikacji: Navigon (jedna z lepszych dostepnych nawigacji, przy okazji dla iPka w wersji Erowskiej (T(-Mobile) teraz juz w zasadzie ;) dostepna za darmo (bez czesci 'wtyczek', mozna dokupic np. 3D) ? Google Translate ?? AVPlayer ??? (jeden z bardziej rozpoznawalnych odtwarzaczy multimedialnych) Flightradar i Skyscanner (szczegolnie ten drugi ;) sa znane kazdemu, kto choc od czasu do czasu lata i szuka uzywajac czegos wiecej, niz poprzez lot.pl ;) Ja od siebie dodam tylko AutoMape (mimo, ze jak na razie slabo wykonana - to jednak jest ;) - mimo to nie polecam NA RAZIE w wersji iOS, tylko "stacjonarnej", tak z 5" od razu i tyle) i mnostwo, naprawde MNOSTWO gier, a bynajmniej nie idzie to tylko w ilosci, ale takze i w jakosc. Jak dla mnie najlepiej miec obydwa, ale AppStore jednak wygrywa calkiem na luziku... z drugiej strony sa np. niektore aplikacje Google'a, ktore sila rzeczy nie sa az tak dopieszczone w wersji iOS (Googles pojawil sie pozniej, ale mowie tu glownie o Google Maps z mapami offline i nawigacja glosowa, choc nie tylko o tym ; inna sprawa, ze wymieniona jest srednio u nas dostepna ;) @mrzolwik #8: jak dla mnie juz 3GS byl produktem wystarczajaco dobrym, momentami wrecz lepszym niz 4ka ;)

  • 0

    11. ~  2011-05-26 01:12:51  host: 77-254-159-24.adsl.inetia.pl

    przyszedł fanboj ogryzka i zaczął strzelać na oślep aplkacjami które mają niby wyglądać lepiej na ajfona, ale strzalał kulą w płot, bo te aplikacje NIE RÓŻNIĄ SIĘ NICZYM! Pokaż mi czym się różni ten Speedtest ?! Nic mi nie pokażesz bo się nie róźnią niczym / https://market.android.com/details?id=org.zwanoo.android.speedte st

  • 0

    12. ~  2011-05-26 01:17:11  host: 77-254-159-24.adsl.inetia.pl

    Różnica jest taka że np. za Angry Birds na ajfona trzeba płacić a na Androida jest za free. Z tym że na ajfona mają więcej aplikacji to już jedynie pobożne życzenia fanbojów Apple. Ale teraz to Apple musi gonić za Androidem. Jakieś 2 tyg. Android prześcignął oficjalnie AppStore pod względem ilośći aplikacji i gier które są za free :)

  • 0

    13. ~  2011-05-26 01:22:51  host: 77-254-159-24.adsl.inetia.pl

    Nie mówiąc juz o tym że Android ma już ponad 2x większą sprzedaż i ten dystans się jeszcze zwiększa i to z dnia na dzień Android powiększa swoją przewagę co automatycznie przyciąga rzesze nowych developerów. iOS czeka nisza, cały mainstream idzie na Androida obecnie.

  • 0

    14.  2011-05-26 07:23:49

    PLANET, no fakt, jeszcze Google Translate. Reszta nic a nic. W AM jest mnostwo jakich aplikacji, chyba dotyczacych rozkladow lotow, British Airlines, Delta, Air France, itd., nie ma sensu sie licytowac na detale. Mnie porusza bardziej Jorte czy Note Everything zintegrowany widgetami z Androidem, to mistrzostwo swiata w uzytecznosci, dla kazdego cos milego. Jak dla mnie pod tym wzgledem (programy) Android daje rade, 50 tysiecy w ta czy tamta strone, i tak jak pewnie wiesz po pierwszej ekscytacji zasysaniu wszystkiego co wpadnie pod reke z Marketow i Storow po ochlonieciu zostaje w porywach 10, moze 20 programow ktore uzywa sie czesciej niz raz dziennie;)

  • 0

    15. ~  2011-05-26 07:51:14  host: V32-10.opera-mini.net

    PLANET - jesteś kolejnym dzieckiem gier, z tym się nie ukryjesz, to jest choroba i nałóg./ Play

Dodaj swoją opinię