Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pół miliarda złotych za biura dla TP?

Pół miliarda złotych za biura dla TP?

LuiN 21 Stycznia 2008 00:11

0 0

Szykuje się największa przeprowadzka w Polsce - w lutym Telekomunikacja Polska rozpocznie negocjacje mające wyłonić firmę, która na przedmieściach Warszawy zbuduje dla niej budynki mieszczące aż pięć hektarów biur - pisze gazeta.pl.

tp przeprowadzka Do TP należy jeden z najwyższych biurowców stolicy - 121-metrowy, 31-piętrowy wieżowiec z charakterystyczną ukośną windą stojący przy ulicy Twardej, w pobliżu ronda ONZ. Teraz firma wystawia go na sprzedaż. Szuka też kupca na 21-piętrowy biurowiec przy ulicy Moniuszki i pięciopiętrowy budynek przy Obrzeżnej na Służewcu. Władze firmy doszły do wniosku, że będzie ona działać efektywniej, jeżeli wszyscy jej pracownicy będą pracować w jednym miejscu. Pod koniec ubiegłego roku TP rozpoczęło więc poszukiwania kompleksu biurowego, który pomieściłby wszystkich.




TP interesuje 45-50 tys. m kw powierzchni biurowej. Byłaby to największa tego typu transakcja w Polsce. Pozostałe wymagania TP: ma to być kompleks nowoczesnych, funkcjonalnych i ekologicznych budynków położonych na obrzeżach miasta, ale z dobrym dojazdem. Mają być gotowe na przełomie 2010 i 2011 roku, bo wtedy firma chce się przeprowadzić. Do tego czasu powierzchnię w wystawionych na sprzedaż swoich budynkach będzie wynajmować.

TP nie określiła jeszcze, czy chce biura wynająć, czy kupić. Biorąc pod uwagę, że ma to być docelowa siedziba koncernu, bardziej prawdopodobne jest to drugie rozwiązanie. Koszt rocznego najmu 50 tys. m kw. biur poza centrum miasta wraz z 1,2 tys. miejsc parkingowych oraz opłatami eksploatacyjnymi wyniósłby około 35-39 mln złotych. Zakup takiej powierzchni może sięgnąć 400-466 mln złotych. Ale ponadstandardowe wymagania najemcy mogą zwiększyć koszt najmu i zakupu o około 10-15%.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~Valkimer  2008-01-21 06:41:40  host: bpk136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No cóż,biedacy nie mogą sie tam pomiescic tyle tam ich jest....a w tym roku wypieprzą na bruk ok 2700 swoich ugnębionych pracowników glupimi decyzjami i bedzie za co budować.....Powinni tez pomyśleć aby ogrodzić teren murem i wynająć jednostkę GROM do ochrony...ale poczekajmy niebawem nie bedzie kto mial robić ...pewnie sekretarka p Wituckiego będzie uszkodzenia naprawiała.....

  • 0

    3.  2008-01-21 08:59:13

    A w Tarnowie najbrzyszym budynkiem w okolicach Centrum jest: ...budynek TP SA :-)

  • 0

    4. ~wiwan  2008-01-21 09:41:59  host: 90-156-93-101.magma-net.pl

    Mam nadzieję, ze tak akcja zmniejszania kosztów dotyczyć też będzie innych miast. W każdym większym mieście mają tyle wolnej przestrzeni w budynkach centralowych, którą zresztą odnajmują innym, sami b. często zaś wynajmują powierzchnie biurowe od Poczty Polskiej

  • 0

    5. ~ravel  2008-01-21 10:08:34  host: 86-54.is.net.pl

    zgadzam sie z gm, brzydal i co gorsza nie wazne z ktorej strony patrzy sie na tarnow, i tak go widac...

  • 0

    6. ~Mirek  2008-01-21 10:27:53  host: mail.sofrecom.pl

    Nie Obrzeźnej a Obrzeżnej! Tam nikogo nie obrzezali :p

  • 0

    7.  2008-01-21 10:34:09

    Mirek: fixed, dzięki! ;)

  • 0

    8. ~wiwan  2008-01-21 10:47:31  host: 90-156-93-101.magma-net.pl

    6,7 jednak Obrzeźnej !!! Tak się ta ulica nazywa, nie miejsce tu na etymologię, budynek TP SA jest przy Obrzeźnej, w stolicy nie ma ulicy Obrzeżnej

  • 0

    9.  2008-01-21 10:49:04

    Rzeczywiście - sprawidziłem na mapie, chodzi o Obrzeźną. ;) Poprawione znów. ;)

  • 0

    10. ~znawca  2008-01-21 11:26:26  host: atropos.tpi.pl

    A jednak tam obrzezali, pytanie tylko kogo?

  • 0

    11. ~Paweł  2008-01-21 12:58:06  host: 217.96.29.29

    Witku, za łatwo ulegasz sugestiom prowokatorów. Ulica jest Obrzeżna. Nic nie poradzę na indolencję urzędników, tudzież nieuwagę stażystów przeklepujących dane do komputera. Tabliczka adresowa wygląda tak: img221.imageshack.us/my.php?image=obrzeznapo6.jpg Pozdrawiam

  • 0

    12. ~  2008-01-21 13:11:27  host: acld197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i znów kogoś obrzezali :D:D:D:D:D:D

  • 0

    13. ~Mirek  2008-01-21 16:42:51  host: mail.sofrecom.pl

    A mówiłem, że Obrzeżna! Z pół roku tam spędziłem :p

  • 0

    14. ~Mirek  2008-01-21 16:43:50  host: mail.sofrecom.pl

    Obrzeżna bo od brzegu a nie od obrzezania :)

  • 0

    15. ~Mirek  2008-01-21 16:44:44  host: mail.sofrecom.pl

    http://maps.google.com/maps?f=q&hl=pl&geocode=&time= &date=&ttype=&q=warszawa&ie=UTF8&ll=52.17375 4,21.001428&spn=0.003277,0.008669&z=17&iwloc=addr&am p;om=0

  • 0

    16. ~Mirek  2008-01-21 16:46:20  host: mail.sofrecom.pl

    Kolejny dowód http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/dyn/controller/mapPer formPage?ie=utf-8&strArrivalDate=&strDepartureDate=& strPersons=2&strCountry=€&strAddress=Obrze%C5%BCna& ;strMerged=Warszawa&x=0&y=0

  • 0

    17. ~Fifrak  2008-01-21 19:17:34  host: chello087207082041.chello.pl

    TP buduje swoje własne miasteczko - to prawie jak sekta :)

  • 0

    18. ~Wojtek  2008-01-21 20:36:55  host: 61-dzi-22.acn.waw.pl

    Oczywiście, że ObrzeŻna. :) Oj Witku :)

  • 0

    19. ~Borek  2008-01-21 22:09:18  host: cho48.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czuje ze to moze byc gwozdz do trumny dla TP. Kompletna bajzel juz blisko, znajac ich, to wersja bardzo prawdopodobna. A szkoda, bo firma wielka, szkoda ze juz niepolska :/ Dlatego lepiej swoje udzialy przeniesc do chociazby Netii, gdzie na niebo lepszych warunkach dostajemy gony internet.

  • 0

    20. ~xxx  2008-01-22 20:49:53  host: emn227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No, to o niższych cenach neo, abo i innych "usług" można już zapomnieć.

  • 0

    21. ~killer  2008-02-06 06:09:32  host: 63.96.141.163

    no cóż... koszty neostrady wzrosną jeszcze bardziej. trudno, ludzie jeszcze silniej będą uciekać do netii. ta przynajmniej nie przejmuje się teraz żadnymi przeprowadzkami, tylko dalej atakuje mocnymi promocjami.

Dodaj swoją opinię