Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Pojawiła się Opera Mini 3.0

Pojawiła się Opera Mini 3.0

WitekT 29 Listopada 2006 23:05

0 0

Opera zaprezentowała trzecią wersję swojej przeglądarki internetowej dla telefonów komórkowych - Opera Mini. W nowej wersji umożliwiono użytkownikom dokonywanie szyfrowanych połączeń SSL.

Kolejną nową funkcją Opery Mini w wersji 3.0 jest integracja z aparatami fotograficznymi wielu popularnych modeli telefonów. Użytkownicy przeglądarki mogą dzięki temu w łatwy sposób zamieszczać zdjęcia wykonane telefonem w Sieci, m.in. na serwisach Flickr oraz MySpace.

Nowa wersja przeglądarki zawiera także czytnik RSS oraz zawiera mniejsze usprawnienia, np. dotyczące obsługi rozwijanych menu.




Z Opery Mini korzysta już ponad 8 mln użytkowników, działa na ponad 500 modelach telefonów komórkowych obsługujących Javę.

Oprogramowanie jest darmowe, można je pobrać ze strony mini.opera.com.

Źródło tekstu: IDG, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2006-11-29 23:25:48

    Ciekawe czym różni się ustawienie sieci socket od http ? i czy naprawdę połączenia szyfrowane są całkowicie bezpieczne ? Swoją drogą Plus mógłby udostępnić jakieś proxy dla użytkowników Iplusa bo obecne limity są bardzo małe i jak mam załadować stronę np 500kB to w szał wpadam nie mówiąc już o zasięgu tylko gprs , a po proxy jakby Plus pomyślał to taka strona mogłaby by ważyć np 100kB tylko po co ja to piszę - przecież w Plusie chyba nikt nie myśli ;)

  • 0

    2.  2006-11-30 00:11:49

    próbował ktoś już tą wersje?? bo mi na 6230i testuje połączenie i mimo ze jest ok znowu wyskakuje test i wtedy jakiś error javy. Nie można uruchomić przeglądarki:| wracam do 2

  • 0

    3.  2006-11-30 00:12:52

    Ja już opere mini 3 pobrałem 3 dni temu. Wizualnie różnicy nie ma. Z tymi RSS miałem jakiś problem tak jakby serwisy RSS były z góry zapisane. Z wysyłaniem fotek fajna sprawa, jednak mam już podobną aplikację do tego. Wczoraj zalogowałem się przez SSL na allegro. Fajna ta opera mini, mam karte simdata i cenowo wychodzi malo, pewnie dzięki temu, że dane przechodzą przez serwery opery i są kompresowane. Polecam ;-)

  • 0

    4.  2006-11-30 00:16:14

    robrob -> u mnie działa bez problemu. Przetestowało i zestawiło połączenie. Ani razu nie spotkałem się z błędem javy w tej aplikacji a mam tylko K300i a śmiga rewelacyjnie :)

  • 0

    5. ~mijan  2006-11-30 00:56:38  host: acqo102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wspaniała przeglądareczka! używam jej od roku i pojawienie sie kolejnej wersji jest bardzo pozytywna wiadomością.

  • 0

    6.  2006-11-30 01:26:32

    Znacie jakas ciekawa alternatywe dla Opery Mini bo tak z ciekawosci bym wyprobował ?:)

  • 0

    7. ~  2006-11-30 01:51:52  host: 195.189.142.210

    Zainstalowalem wersje na p910i i nie jest na pełny ekran :(, a poprzednią miałem full screen, wie ktos o co biega?

  • 0

    8. ~quiris  2006-11-30 07:46:11  host: kl2-1.kielce.net.pl

    A dwa razy naciskałeś gwiazdkę? Zmieniły się skróty klawiaturowe. Naciśnij gwiazdkę raz i poczekaj po chwili wyskoczy okienko z dostępnymi skrótami. Analogicznie z krzyżykiem (hash). Mało kto zauważył bardzo ciekawą funkcję zwijania zawartości http://www.operamini.com/features/folding/ @Szalony: na forum Opery napisałem Ci jakie są różnice pomiędzy socket a http.

  • 0

    9.  2006-11-30 08:40:37

    robrob - u mnie na 62301 (2 szt.) i na 6230 bez najmniejszych problemów się instaluje i działa. Niestety nie można skorzystać z serwisu KB24 Kredyt Banku :-(

  • 0

    10. ~  2006-11-30 09:44:23  host: w3cache2.icm.edu.pl

    robrob: http://my.opera.com/community/forums/topic.dml?id=114252

  • 0

    11.  2006-11-30 09:55:51

    Dzialaja Wam rozwijalne menu- u mnie komunikat- "wystapil blad" i tyle...Nokia6220

  • 0

    12.  2006-11-30 10:02:33

    hmm przy 2.0 te ustawienia tworzyłem i ona działa, a 3.0 jakoś nie. Pobawie się z tymi ust jeszcze ale to juz na simdacie bo tak to majątek strace od tych testów;)

  • 0

    13. ~Matcho  2006-11-30 13:37:45  host: 193.111.174.150

    No Panowie 3.0 śmiga aż miło. Wlazłem na szyfrowaną stronę konta w Inteligo i po zalogowaniu i pokazaniu menu...wywaliło mnie. Spróbowałem jeszcze ze trzy razy i już mnie niestety nie wpuściło. A łożesz ty. Ale jak to mówią: pierwsze koty za płoty. No miodzio. Dla spokojności już normalnie z PC-ta przez www zalogowałem sie jeszcze raz i posiadaną mamonę przerzuciłem na Kajmany. Przezorny zawsze ubezpieczony. He He.

  • 0

    14.  2006-12-01 23:57:38

    a mi mbank chodzi bez problemu ;-))

  • 0

    15. ~zoom  2006-12-02 06:56:34  host: aczd99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jedyną wadą tej wersji jest to że nie ma opcji małej czcionki w wersji pl

  • 0

    16. ~  2006-12-02 11:56:44  host: aou120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zoom - była w jednej z poprzednich wersjii ale zlikwidowali - jak sądzę we wszystkich narodowych - ogonki

  • 0

    17. ~wlo  2006-12-02 11:57:06  host: aou120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "ogonki się krzaczyły ;-)

  • 0

    18. ~wlo  2006-12-02 11:57:35  host: aou120.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w niemieckiej też to się działo

  • 0

    19. ~zoom  2006-12-02 19:38:31  host: aczd99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze by było aby opera jednak pomniejszała czcionkę mogła by nawet obcinać ogonki z literek np a zamiast ą

Dodaj swoją opinię