Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Podział TP prawie pewny?

Podział TP prawie pewny?

WitekT 4 Listopada 2008 19:22

0 0

Z raportu ekspertów na temat podziału Telekomunikacji Polskiej wynika wstępnie, że firma raczej zostanie podzielona, jednak pełny raport nie jest jeszcze znany, a UKE opublikuje go w przyszłym tygodniu - poinformowała w radiu PiN prezes UKE Anna Streżyńska.

Prawnie jest możliwość podziału, natomiast później, po podjęciu decyzji o podziale, jest bardzo dużo wątpliwości prawnych co do dalszych kroków, więc ewentualny podział będzie wymagał bardzo dużo zmian prawnych. Czy dzielić czy nie dzielić - wiemy już, że raczej jest to odpowiedź pozytywna, czyli że jest to korzystne narzędzie regulacyjne dla obecnej sytuacji rynkowej, aczkolwiek nie jedyne i zdecydowanie lepiej byłoby je zastosować przy współpracy z regulatorem - powiedziała Streżyńska.




Dodała, że pełny raport nie jest jeszcze znany i UKE będzie go mógł publikować w przyszłym tygodniu. Raport dotyczący skutków podziału TP powinien zaś wpłynąć do UKE do 20. listopada.

Raport dla UKE przygotowuje KPMG, Kancelaria Prawna Gynhoff Woźny Maliński i Instytut Łączności.

Źródło tekstu: Radio PiN     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~  2008-11-04 20:14:05  host: pirat.sze.warszawa.supermedia.pl

    [[[.]Prawnie jest możliwość podziału, natomiast później, po podjęciu decyzji o podziale, jest bardzo dużo wątpliwości prawnych co do dalszych kroków, więc ewentualny podział będzie wymagał bardzo dużo zmian prawnych.[...] LOL. Ciekawa koncepcja i jaka przejrzysta ;)

  • 0

    2. ~rambo  2008-11-04 20:37:38  host: chello089078200178.chello.pl

    Po pierwsze to nie Greyfohf, a Grynhoff. Po drugie, to jest śmieszne, że analizę dotyczącą podziału TP przeprowadza ta kancelaria, czyli m.in. panowie Knopkiewicz, Duczek, Krupa, Grabowski itd, czyli pełnomocnicy Tele2, Netii i innych alternatywnych szkodników. To tak jakby lis sporządzał projekt kurnika.

  • 0

    3.  2008-11-04 20:39:39

    rambo: mam poważny problem z tymi nazwiskami - już poprawione, dzięki! :-)

  • 0

    4.  2008-11-04 20:40:31

    rambo: z kolei współautor raportu - KPMG - regularnie doradza TP, więc obie strony są "godnie" reprezentowane.

  • 0

    5. ~pepe  2008-11-04 21:07:39  host: aalc106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co to za radio PiN gdzie to nadaje, na jakim podwórku ,ważna sprawa o TP a informacja w radio PiN ,jak zawsze Ania boi się chyba innych rozgłośni krajowych....

  • 0

    6. ~do WItkaT  2008-11-04 21:22:26  host: 77-254-58-250.adsl.inetia.pl

    Panie WitkuT ma Pan wyjatkowy dar do przekrecania nazwisk prawnikow TEJ kancalrii - nie Woźniak tylko Woźny - to sie juz chyba pojawilo przy pamietnym wywiadzie ;)

  • 0

    7.  2008-11-04 21:24:49

    6: nie wiem co się ze mną dzieje normalnie... Już poprawione - dzięki! :-)

  • 0

    8. ~  2008-11-04 22:33:42  host: inet20909ng-3.eranet.pl

    Witek sie zakochal;)) w jakiesj fajnej laseczce pewnie;)

  • 0

    9. ~predator  2008-11-04 22:36:14  host: aasx143.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do rambo - tak się składa, że zarówno Instytut Łączności oraz KPMG chodzą na pasku tepsy, więc z tym lisem i kurnikiem całkiem nietrafone!

  • 0

    10.  2008-11-04 22:57:49

    WitekT może jesteś bardzo zamyślony,jak wyjdzie ten upragniony przez większość podział &TP?;-)

  • 0

    11.  2008-11-04 23:02:11

    Wreszcie podział :-) oby wszyscy na tym skorzystali a najbardziej ludzie bez internetu tacy jak ja;-)

  • 0

    12. ~ja  2008-11-04 23:17:25  host: dwd101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale by były jaja jakby na tym tepsa najbardziej skorzystała :)).

  • 0

    13. ~ukenamuniu  2008-11-04 23:24:55  host: 86-59-n1.aster.pl

    Witek pije gin i dlatego napisał Gynhoff, zamiast Grynhoff. Już jest w Googlach jako jedyne hasło Gynhoff. Różne są metody ośmieszania Wspólników. Zamiast Woźnego - Woźniak, Grynhoffa - Gynhoff. Zrób tylko coś z Malińskim. Może Mamiński?

  • 0

    14.  2008-11-04 23:44:17

    Zakochałem się już dawno... ;-) A zamiast ginu (chociaż on jest całkiem dobry), wolę whiskey. ;-)

  • 0

    15. ~ukenamuniu  2008-11-04 23:46:02  host: 86-59-n1.aster.pl

    Raport KPMG sprzed 5 godzin na: http://finanse.wp.pl/POD,1,wid,10539007,wiadomosc.html Jest tam o 26 mld zł na NGN i gwarancji państwa dla operatorów. Jak to się ma do podziału?

  • 0

    16. ~  2008-11-05 08:19:35  host: dnp129.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja tam w dalszym ciągu widzę "Gynhoff" na samym końcu tekstu. ;)

  • 0

    17.  2008-11-05 08:40:25

    15: otóż nijak, bo zadałem takie pytanie. ;-) Pomijam już fakt tego, że tam nie ma nic o konkurencji na rynku jako stymulatorze inwestycji. Nie potrafili też powiedzieć skąd im się wzięło te 25 mld zł - poza tym, że z Instytutu Łączności. ;-) Ten raport to jedna wielka lista życzeń i rządań, okraszona truizmami...

  • 0

    18. ~homo_googleticus  2008-11-05 19:42:18  host: 89.108.200.4

    #17: Ja nazwałbym to wprost lobbingiem, za którym stoją 'wiodący operatorzy telekomunikacyjni'.

  • 0

    19. ~ukenamuniu  2008-11-08 22:28:07  host: 86-59-n1.aster.pl

    WitekT: Twoja "lista życzeń i rządań" na pierwszym miejscu w googlach. W poniedziałek biorę urlop na żądanie.

  • 0

    20.  2008-11-09 09:51:35

    ukenamuniu: hehe, tak to jest, jak się wstawi "wyjatkowy", nieistniejący wyraz. ;-) Cóż - rząd/żądać - z tym mam permanentny problem. ;-) A poniedziałkowy urlop to chyba wszyscy mają z przydziału za 1.11?

Dodaj swoją opinię