Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Podwyżki w Skype

Podwyżki w Skype

sirmark 15 Kwietnia 2009 13:35

0 0

Największy operator telefonii internetowej na świecie, nie informując swoich abonentów ani mediów, tydzień temu podniósł ceny.

Jak wynika z porównania TELEPOLIS.PL, najtańszy, miesięczny plan taryfowy "Kraj bez ograniczeń", który wcześniej kosztował z VAT-em 12,59 zł, teraz kosztuje 17,19 zł. "Europa bez ograniczeń" zdrożała z 17,19 zł na 22,94 zł. Cenę utrzymał pakiet "Świat bez ograniczeń". Zdecydowanie bardziej zdrożały powyższe pakiety kupowane na okres 3 i 12 miesięcy. Wcześniej ceny uwzględniały 33% zniżki. Obecnie zniżka przy opcji 3-miesięcznej wynosi 5%, a 12-miesięcznej 25%.

Skype wprowadził swoje plany abonamentowe rok temu, o czym pisaliśmy w tej wiadomości. Obecne ceny podajemy w poniższej tabelce.

Nazwa abonamentu

PLN

bez VAT

z VAT

Kraj - bez ograniczeń; 1 mies.

14,95

17,19

Europa - bez ograniczeń; 1 mies.

19,95

22,94

Świat - bez ograniczeń; 1 mies.

34,95

40,19

Kraj - bez ograniczeń; 3 mies.

42,60

48,99

Europa - bez ograniczeń; 3 mies.

56,85

65,38

Świat - bez ograniczeń; 3 mies.

99,60

114,54

Kraj - bez ograniczeń; 12 mies.

134,55

154,73

Europa - bez ograniczeń; 12 mies.

179,55

206,48

Świat - bez ograniczeń; 12 mies.

314,55

361,73



Jak pisze Gazeta Wyborcza, poza podwyżką cen tych pakietów wyłączono z nich numer stacjonarny, za który teraz trzeba zapłacić osobno. Podczas przedłużania umowy operator informuje, że jego abonenci mogą wykupić numer za pół ceny, ale nie informuje nawet, jak wygląda pełna cena, zatem nie jest jasne, czy dopłata za numer w wysokości 13,3 zł w pakiecie "Kraj bez granic" zawiera rabat, czy dopiero należy się po niego zgłosić. Pytania skierowane do pomocy technicznej Skype'a na razie pozostały bez odpowiedzi.




O podwyżce cen abonenci Skype'a dowiedzieli się w momencie przedłużenia korzystania z wykupionych wcześniej pakietów. Proszący o anonimowość przedstawiciel Skype'a zapewnia, że podwyżka nie powinna obejmować klientów, którzy wykupili plany taryfowe operatora wcześniej. Oni nadal mają korzystać z pakietów po starych cenach, o ile regularnie je odnawiają. Faktury z nowymi cenami mają być błędem technicznym, który wyjaśni pomoc techniczna.

Według przedstawicie, Skype podniósł ceny 6. kwietnia. Postanowiliśmy ujednolicić cennik na całym świecie, co akurat w przypadku Polski oznaczało podwyżkę. W najbliższym czasie będziemy publikować oficjalny komunikat prasowy w tej sprawie oraz informację w blogu

Na koniec zeszłego roku liczba abonentów Skype na całym świecie przekroczyła 405 mln osób. We wtorek dziennik "The Wall Street Journal" poinformował, że założyciele Skype'a, którzy sprzedali spółkę w 2005 r. firmie eBay za 2,6 mld dol., chcą odkupić ją z powrotem. W tym celu utworzyli alians z kilkoma funduszami inwestycyjnymi (m.in. Warburg Pincus oraz KKR).

Wczoraj eBay poinformował, że będzie chciał sprzedać Skype w ofercie publicznej, która jest planowana na 2010r. Synergia z Skype z eBay i PayPal jest ograniczona i obecny właściciel uważa, że operator najlepiej wykorzysta swój potencjał jeśli będzie samodzielną spółką funkcjonującą w obrocie publicznym. W 2008 r. Skype wygenerował 551 mln dolarów przychodów, o 44% więcej w stosunku do 2007 r. Marża wyniosłą ok. 21%. W ostatnim kwartale zeszłego roku zysk netto operatora sięgnął 45 mln dolarów.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~ulalala  2009-04-15 13:45:02  host: 85.11.103.56

    No i dobrze bo i tak byl to najdrozszy voip

  • 0

    2. ~Longman  2009-04-15 13:48:35  host: adby85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nieładnie pojechali. Notabene mnie już wcześniej pobrali wyższą należność tłumacząc, że kurs złotówki mocno spadł. Kwestia jest tylko taka, że ja jako walutę mam ustawione Euro (zawsze miałem), a kredytu w Skype miałem "na górce" (ponad 20 Euro). Co do ceny stacjonarnego (Call in)to chyba stosuje się to: http://www.skype.com/intl/pl/allfeatures/onlinenumber/ "Numer internetowy jest dostępny w ramach abonamentów (w przypadku abonamentu na połączenia ze Stanami Zjednoczonymi i Kanadą oferowany jest rabat). Oddzielnie cena wynosi 15 € za 3 miesiące lub 50 € za cały rok (odpowiednio 17,25 € i 57,50 €, jeśli obowiązuje VAT)." i od tego będzie to 50%.

  • 0

    3. ~Longman  2009-04-15 13:51:14  host: adby85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Notabene, czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest obecnie najtańsza opcja wykupu polskiego numeru stacjonarnego na przychodzące na komputer? Mam znajomych z łorendżowymi "darmowymi wieczorami i weekendem" i ten numer byłby po to aby oni mogli do mnie dzwonić na komputer. W kraju wychodzące są realizowane przez Playa, a na zagraniczne znajdę sobie innego dostawcę. Dzięki na namiary.

  • 0

    4. ~  2009-04-15 14:02:27  host: c182-30.icpnet.pl

    Betamax po sip i wszystko w temacie.

  • 0

    5. ~Longman  2009-04-15 14:06:54  host: adby85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ ~ 2009-04-15 14:02 c182-30.icpnet.pl Betamax nie oferuje chyba jednak publicznych numerów telefonicznych. Czy się mylę czy na przykład można zadzwonić ze stacjonarki na VoIPDiscounta? Jeśli tak, to mógłbyś właśnie rozwinąć ten temat?

  • 0

    6. ~  2009-04-15 14:07:20  host: chello087206030180.chello.pl

    halotech.pl - numery dla Betamax'a

  • 0

    7. ~Longman  2009-04-15 14:08:14  host: adby85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 2009-04-15 14:07 chello087206030180.chello.pl Dzięki! :-)

  • 0

    8. ~  2009-04-15 14:09:55  host: chello087206030180.chello.pl

    You're welcome :)

  • 0

    9.  2009-04-15 14:10:26

    FreeConet

  • 0

    10. ~Krikkernl  2009-04-15 14:12:02  host: 94.254.220.160

    @3 Darmowy numer masz w tlenofonie! Ja mam rodziców w Holandi i dzwonie do nich z ABO ERY mam wykupiony darmowy numer. Można też wykupic darmowy numer dostmpowy i przez niego dzwonic na wszystkie numery w tlenofonie za darmo a do reszty już po standardowych stawkach!

  • 0

    11. ~Longman  2009-04-15 14:41:39  host: adby85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ Krikkernl, serdeczne dzięki. Takie rozwiązanie jest dla mnie idealne! Przychodzące na tlenofon. A reszta to już z górki :-)

  • 0

    12. ~,  2009-04-15 15:10:14  host: 093105083159.legnica.vectranet.pl

    Krikkernl ja też dziękuję bo mam darmowy numer do odbierania, skype sie nie opłaca!! dzwoniłem wczoraj przez 30 sekund na stacjonarny i zeżarło 0,21groszy, ZA TO SAMO W GADU GADU ZAPŁACIMY 0,03groszy!! Skype pobiera opłatę za połączenie(około 15 groszy)!! Dodatkowo w gg jest 25 gr za minutę na komórki!! w skype jest około 1zł!! I dodatkowo codziennie od 18 do 21 w gg są darmowe połączenia na stacjonarki w Polsce!! A ten abonament Skype miesiąc stacjonarnych tylko w Polsce za 17zł to po prostu kpina! Radze wszystkim przejść na gg, sam przeszedłem 3 dni temu po tym jak skype mi naliczyło za 2 sekundy rozmowy na komórkę 1zł opłaty(dla porównania w gg taka rozmowa kosztuje 1 grosz czyli zapłaciłem 100x więcej niż w gg)!!! pozdrawiam

  • 0

    13. ~kaziu  2009-04-15 15:37:43  host: adlw135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    napisz do grszfon.pl dadza za darmo numer bez zadnej wpłaty , napisz ze chcesz potestowac itd .... ja juz testuje 4 miesiąc :)

  • 0

    14. ~PRC  2009-04-15 19:31:29  host: 120-pra-14.acn.waw.pl

    Ew tlenofon daje bezplatnie* numer (* - jest zastrzezenie, ze by byl bezplatny, w ciagu dowolnych 90dni musi byc minimum 10 minut przychodzacych na ten numer z innych sieci) Masz do wyboru z ~42 stref numeracyjnych w PL

  • 0

    15.  2009-04-15 19:32:54

    właśnie po przeczytaniu Waszych komentarzy wycofałem swoje zlecenie auto-opłat za "kraj bez ograniczeń" numeru stacjonarnego nie potrzebuje jedyne na czym mi zależny to na możliwe najtańszych połączeniach na stacjonarne sporadycznie komórki do Polski, Czech, Niemiec i Albanii oraz na dobrej jakości połączeń - co polecacie?

  • 0

    16. ~Longman  2009-04-15 22:48:16  host: adco68.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Mark, ja już wyguglałem, że jeśli ktoś ma router jak ja to najlepiej chyba kupić jeden z najprostszych telefonów marki Grandstream (można wyrwać za ok. 120 złotych). Wpina się to w wyjście kablowe routera. Przychodzące ustawia się na numer tlenofonu. Wychodzące - wykupuje się abo w którymś z betamaksów - zazwyczaj VoIPDiscount lub Nonoh są wymieniane jako najkorzystniejsze,więcej tu www.betamax.net.pl. Wadą jest to że trzeba trochę sięgnąć do kieszeni po ten fonik, zaletą, że dzwoni się jak z normalnego telefonu, przyjmuje rozmowy jak na normalny telefon, zaś rozmowy są darmowe nie tylko w Polsce ale w różne inne miejsca i to naprawdę sporo taniej niż w Skype.

  • 0

    17. ~Creer  2009-04-16 08:52:28  host: chello087206030180.chello.pl

    Wystarczy router z portem glosowym FXS RJ11, pod ktory mozna podpiac KAZDY telefon z wybieraniem tonowym. Router konfiguruje sie pod dana usluge Betamax'u + numer z halotech.pl e voila.

  • 0

    18.  2009-04-16 19:04:43

    do długich pogawędek na polskie stacjonarne to chyba TT jest dobre z 29 gr. za 1h. Tylko numer trzeba utrzymać !

Dodaj swoją opinię