Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Podwyżka w TP

Podwyżka w TP

WitekT 11 Sierpnia 2005 17:51

0 0
Od 1. października nastąpi podwyżka cen połączeń z numerami 0-300 1, 0-700 1, 0-701 1 i 0-708 1.

Cena za minutę będzie wynosić we wszystkich planach 0,71 zł z VAT. Podwyżka nie dotyczy planu socjalnego.

Podwyżka to element walki TP o odzyskanie rynku zagranicznych połączeń, o czym pisaliśmy w tej wiadomości.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2005-08-11 17:58:50

    Czyli serwisy:
    http://telefon.onet.pl
    http://halo.interia.pl
    http://telefon.wp.pl

    przestają być atrakcyjne.... a było tak dobrze, ale złodziejskie TP musiało coś zrobić...

  • 0

    2.  2005-08-11 17:59:15

    :( z chojnki sie urwali

  • 0

    3.  2005-08-11 18:02:02

    Od stycznia, by zadzwonić do sąsiada np. z noworocznymi życzeniami, będziemy wystukiwać... 14 cyfr w telefonie. "Fakt" określa to jako absurd i ujawnia autora pomysłu: Ministerstwo Infrastruktury.

  • 0

    4.  2005-08-11 18:11:59

    aresztsledczybialoleka: wiadomość jest w trakcie pisania - ale zupełnie nie w stylu Faktu, który zrobił wielkie halo nie wiadomo z czego...

  • 0

    5. ~rs  2005-08-11 19:45:32  host: 195.116.81.155

    To działanie w stylu Tpsa. Tylko teraz czekać jak podniosą cenę na 0801 a potem zlikwidują 0800. Dizęki temu uwalą numery dostępowe do większości zdrapek z tanimi połączeniami. A URTiP co robi? A UOKiK gdzie?

  • 0

    6. ~mik  2005-08-11 21:54:00  host: c9-252.icpnet.pl

    SKANDAL!!!!!! Czy nie ma na to sposobu, to jest rozboj w bialy dzien!!! Bojkotujmy TPSA i jej spolki zalezne (w tym idee)!!!

  • 0

    7. ~ksad  2005-08-11 22:22:38  host: dial-2785.zgora.dialog.net.pl

    Bojkotujmy!!! - Kto pierwszy...?

  • 0

    8. ~michal  2005-08-12 00:07:09  host: adp197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TP zamiast onniżyć ceny to podwyższa-pięknie tylko tak dalej, stracą wszystkich klientów. Wymyślają tylko nowe, coraz droższe i głupsze oferty. Ja zamieniłem stacjonarny na komórkę Ery a Telekomuna niech spada na Białoruś.

  • 0

    9. ~007  2005-08-12 08:11:14  host: doc205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    o końca sierpnia obowiązuje 50% obniżka cen na wszystkie połączenia w Tlenofonie realizowane za pomocą wdrożonego właśnie protokołu SIP.

    Dotychczas Tlenofon działał w oparciu o protokół IAX2. Od wczoraj udostępniono testową wersję protokołu SIP. Istotną różnicą na jego korzyść jest bogata oferta niedrogich urządzeń zastępujących komputer.

    SIP pozwoli użytkownikom Tlenofonu swobodnie zaopatrywać się na rynku w aparaty telefoniczne IP lub przystawki do stacjonarnych telefonów, które zastąpią w tej roli komputery. Ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, co znacząco przyczyni się do wzrostu popularności telefonii internetowej - mówi Jacek Świderski z zarządu o2.pl.

    Zdecydowana większość produkowanego na świecie sprzętu telekomunikacyjnego dla telefonii internetowej jest tworzona dla systemów opartych na protokole SIP.

    Do końca sierpnia na wszystkie połączenia realizowane za pomocą protokołu SIP w Tlenofonie obowiązuje 50% zniżka.

    * cena netto

  • 0

    10. ~  2005-08-12 10:24:02  host: external.ciech.waw.pl

    No to teraz wszyscy kupujemy aparaty tlenofoniczne i idziemy do VoIP...

  • 0

    11. ~Karol  2005-08-12 14:12:36  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    Ależ to się nadaje do UOKiK i URTiP. To nic innego jak wykorzystywanie monopolistycznej pozycji TPsa, która nijak nie umie zatrzymywać klienta jak tylko ograniczając konkurencję. Proponuję pisać w tej sprawie do URTiP i UOKiK - ja zaraz piszę.

  • 0

    12. ~Karol  2005-08-12 14:44:11  host: zv218.internetdsl.tpnet.pl

    Nie biadolić tylko pisać do dok@uokik.gov.pl - ja już napisałem: Witam serdecznie,

    Właśnie przeczytałem na jednym z portali internetowych (http://www.telepolis.pl/news.php?id=2931) o planowanych przez TPsa podwyżkach cen połączeń z numerami "0-708 1" i postanowiłem do Państwa w tej sprawie napisać, gdyż numery te są używane przez konkurencyjne firmy do realizowania połączeń międzynarodowych. Do tej pory połączenie takie kosztowało 35gr/min, zaś od 1 października będzie ono kosztować 71gr/min. Tym samym TPsa chce walczyć (nieuczciwie bo wykorzystując swoją monopolistyczną pozycję) z firmami świadczącymi usługi połączeń międzynarodowych (warto również przeczytać ten artykuł: http://www.telepolis.pl/news.php?id=2624). Już na pierwszy rzut oka jest to praktyka o znamionach nieuczciwej konkurencji mająca na celu wyeliminowanie z rynku firm świadczących tańsze usługi. Ufam, że Państwa Urząd zajmie się tym problemem i nie pozwoli na tego typu "konkurencję" Telekomunikacji Polskiej S.A. gdyż praktyki takie wpisują się w jedną z niedozwolonych praktyk, która brzmi: "zakazane jest podejmowanie działań ograniczających konkurencję polegających na bezpośrednim lub pośrednim narzucaniu nieuczciwych cen – nadmiernie wygórowanych albo rażąco niskich".
    Pragnę zauważyć, że zajęcie się tą sprawą leży w interesie społecznym, gdyż dzięki działalności firm konkurencyjnych wobec TPsa, wiele osób może korzystać (i korzysta) z niższych opłat za połączenia międzynarodowe. Zwracam się więc w imieniu tych wszystkich osób, które do tej pory korzystały z tej możliwości aby UOKiK zajął się tą sprawą.

    Pozdrawiam i liczę na stanowczą reakcję Urzędu na monopolistyczne praktyki TPsa."

    Karol

  • 0

    13. ~T  2005-08-12 19:26:58  host: host-84-9-129-145.bulldogdsl.com

    Gratki Karol Ja tak zrobie!! Zapraszam Pozostalych!!

  • 0

    14.  2005-08-12 20:45:20

    tak o to się broni Kolos :) ...ale ja tam mam SKYPE i na stacjonarne też dzwonię za grosze :)) ...szkoda tylko że na komórkowce tak drogo :/

Dodaj swoją opinię