Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Podwójne doładowanie w TakTaku - garść wyjaśnień

Podwójne doładowanie w TakTaku - garść wyjaśnień

sirmark 8 Grudnia 2008 15:03

0 0

Od 3. grudnia w Erze trwa promocja "Podwajamy doładowania". Ze względu jednak na swoje skomplikowane warunki budzi spore kontrowersje. Dlatego też wyjaśniamy kilka spraw.

Szczegółowo o promocji pisaliśmy w tej wiadomości. We wcześniejszych tego typu promocjach mechanizm był prosty, zasilasz konto dwa razy kwotą min. 25 zł w ciągu 5 dni i wartość drugiego doładowania jest podwajana przez operatora. Tym razem jednak Era skomplikowała procedurę. Najpierw trzeba zasilić konto dowolna kwotą, a następnie czekać na SMS z indywidualnymi warunkami, określającymi poziom, do jakiego należy obniżyć stan swojego konta, aby następne dokonane zasilenie zostało podwojone.

Jak wynika z informacji użytkowników TELEPOLIS.PL, Era proponuje obniżenie stanu konta w 5 dni o spore wartości, przykładowo z 30 zł do 2 zł, z 66 zł na 15 zł, ale także z 230 zł na 60 zł, czy tez z 370 zł do 100 zł. Jednak to co wzbudza większe wątpliwości, to fakt, że wiele osób nie otrzymało SMS-a po doładowaniu.

Próbowaliśmy wyjaśnić u źródła pojawiające się wątpliwości. I tak, w regulaminie, który jest załączony poniżej należy zwrócić uwagę na początek pierwszego zdania - Dla wybranych Klientów systemu [..] co oznacza, że oferta nie jest skierowana do wszystkich klientów Tak Tak, Tak Tak fon czy Era Mix, tylko do tych wybranych przez system.

Należy zwrócić uwagę także na punkt 2. regulaminu, mówiący o warunkach skorzystania z oferty. Aby otrzymać możliwość skorzystania z promocji należy zasilić konto oraz otrzymać od operatora SMS z informacją o wartości do jakiej należy obniżyć stan konta. Nie jest jednak nigdzie określone, że każda osoba doładowująca konto taki SMS otrzyma. O tym decyduje system, o czym informuje punkt 7. regulaminu, mówiący o zakwalifikowaniu.




era dolad str Biorąc pod uwagę powyższe wyjaśnienia sprawa w odniesieniu do regulaminu wydaje się poprawna. Nie można posądzić operatora o złamanie regulaminu, ze względu na brak SMS-a. Wspomnieć trzeba jednak o przygotowanej stronie promującej doładowania w serwisie era.pl, na której to jest zdanie Otrzymasz SMS-a jak podwoić swoje kolejne doładowanie.

Całkowicie inna sprawa to wydźwięk promocji wśród użytkowników, którzy zostali już przyzwyczajeni poprzednimi tego typu akcjami do jasnych warunków. Niektóre osoby czują się naciągnięte na doładowanie. Przekaz warunków promocji jest bardzo niejasny, a całość opiera się na graniu słówkami. Przygotowując w ten sposób promocję Era mogła tylko stracić w oczach większości użytkowników, tym bardziej, że obecnie w Orange trwa promocja "200% gratis za doładowanie", z której to można skorzystać nie tylko raz, ale wiele razy (do limitu 500 zł, a bonus do wykorzystania do Orange).

Jeśli uda się uzyskać oficjalny komunikat operatora w tej sprawie, to oczywiście poinformujemy.

Zobacz: regulamin promocji (plik PDF; 53 kB).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 257
  • 0

    238. ~Marcin  2008-12-15 22:12:30  host: apn-77-114-216-240.gprs.plus.pl

    Czy mozna poprzez konsulatnta dowiedziec sie czy dostane podwojne doladowanie w styczniu -no nie dostalem smsa?

  • 0

    239. ~Marian  2008-12-16 10:30:19  host: 87-205-228-75.adsl.inetia.pl

    Jesli zszedłem do odpowiedniej kwoty to Moge juz doładowac Czy musze jeszcze czekac na SMSa Jakiegos ??

  • 0

    240. ~robert1810  2008-12-16 10:39:00  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    @239 możesz doładować, SMSa z potwierdzeniem o spełnieniu warunków oferty powinieneś otrzymać po doładowaniu, chociaż nie wszyscy otrzymują.

  • 0

    241. ~Krzysztof  2008-12-16 11:55:29  host: xdsl-8907.wroclaw.dialog.net.pl

    Mam na koncie około 105 zł. Przysłali mi sms że w ciągu 5 dni mam zejść do 30 i później doładować. Komuś główka przestała działać? Era schodzi na psy. Więc wykorzystam to co u nich mam i zmienię operatora.

  • 0

    242. ~MaRiO  2008-12-16 12:55:30  host: proxy38.is.net.pl

    ktoś coś wcześniej pisał że robił test doładowań ze strony ery na 4 numerach... (i na wszystkich dostał zaproszenie do promocji) i powiem tak coś w tym jest.. jakiś tydzień temu doładowałem sobie konto za 5 zł (zdrapka z allegro) i cisza.. nie dostałem sms-a zapraszającego do promocji wczoraj zrobiłem to samo tym razem doładowanie za 5 zł ze strony ery i co się okazało nie minęło nawet parę minut i sms przyszedł.. z 28 zł mam obniżyć konto do 2 zł także spoko pakiecik za 21 zł ze 150 minutami i parę tel. poza siec i będzie OK :)) mowie oczywiście o TT także wniosek z tego taki: ładujcie raczej ze strony ery coś w tym może być bo nawet pisze tam że dostanie się sms-a z podwójnym a nie że może się dostać :)) pozdro :))

  • 0

    243.  2008-12-16 13:17:39

    Krzysztofie- nie rozumiem takiego podejścia, ale ok. Wzięcie udziału w promocji nie jest obowiązkowe. Ale moim zdaniem- po pierwsze: łatwo zejść (pakiety terminowe i bezterminowe), po drugie- dostajesz podwojenie, które możesz wykorzystać na co tylko chcesz- bez dodatkowych warunków. A tego nie ma u żadnego innego operatora. TakTak jest OK- podwojenie nie obowiązuje tak, jak u innych- tylko w sieci.

  • 0

    244.  2008-12-16 14:24:43

    Nie ma co narzekać, chcesz to korzystasz, nie chcesz to nie. Jeśli nie pasuje Ci taki regulamin podwójnego to może warto skorzystać z doładowania z abonamentu i zarobić 25 min do sieci za doładowanie kwotą 50zł?

  • 0

    245. ~  2008-12-16 16:07:46  host: c2-199.icpnet.pl

    Polecam doładować ze strony ery, nie dość że otrzymałem na 2 numery ofertę (jeden bardzo mocno używany, jeden prawie wcale) To przy drugim doładowaniu gdy otrzymałem 10% (bonus za doładowanie z ich strony) - to podwojona kwota która dojdzie w styczniu jest też ta z 10% bonusem: czyli dołądowałem za 200zł otzrymałem 20zł bonusu (plus minuty) i jako kwotę na styczeń dostałem 220zł :) PS. Pisząc że mamy zejść do Xzł mamy zejśc poniżej tej kwoty ;)

  • 0

    246. ~Mietek  2008-12-16 17:07:11  host: eiw209.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zrobiony został korporacyjny precedens polegający na tym, że za wniesioną opłatę usługa jest przydzielana uznaniowo. Dla idiotów jest serwowane wyjaśnienie, że dokonuje tego system. Cóż więcej... Dla korporacji jest to miodzio, zezwolenie na oszustwa sprzedażowe, ze zgodą klientów, którzy dostali towar, a jak nie dostaną następnym razem, to wyśmieją "fajerów" ci którzy dostają. A sposób, który dzisiaj przez erę został zapuszczony sondażowo, już w zasadzie przyjął się, klienci zostali spacyfikowani: jedni się cieszą, drudzy smucą lub złoszczą w skrytości, jeszcze inni wzruszają ramionami -co mnie tam. A korporacje (lada moment będzie sznureczek naśladowców) robią wszystkim zyg-zyg :-(

  • 0

    247.  2008-12-16 17:27:08

    Doładowałem konto kwotą 5zł i nie dostałem żadnego SMS-a do 72 godzin. Teraz doładowałem konto kwotą 50zł i SMS przyszedł po kilku minutach. Chcą, żebym zszedł z 75zł na 15zł w ciągu 5 dni. LOL!

  • 0

    248.  2008-12-16 21:46:47

    Kup parę pakietów i po problemie, kasa nie przepadnie, a warunek promocji spełnisz;)

  • 0

    249. ~eralf  2008-12-16 23:29:03  host: gbj138.internetdsl.tpnet.pl

    Doładaowałem trzykrotnie za pomocą doładowań z Allegro i i ze strony Ery. Sms nie przyszedł. Szkoda. Byłem za dobrym klientem-użytkownikiem. Play sie ucieszy.

  • 0

    250. ~Manta  2008-12-17 16:16:03  host: ns1.bionantech.pl

    Mnie tez olali i nie dostalem zaproszenia.

  • 0

    251. ~Marcin  2008-12-17 17:22:24  host: apn-77-114-242-251.gprs.plus.pl

    Dzwonilem do konsultanta. Gadalem z dziewczyna o sexy glosie i mi sprawdzila, ze dostane doladowanie. To sie nazywa obsluga. Jakby to ode mnie zalezalo to dalbym tej dziewczynie extra kase na Swieta za to jak wykonuje swoja prace. Naprawde :) ERA RZADZI

  • 0

    252. ~franki  2008-12-17 18:51:25  host: aaay232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jestem w TAKTAKU od 8-śmiu lat ale nadszedł chyba czas na zmianny. Zawsze przezemnie i wszystkich dookoła zachwalana sieć teraz powoli schodzi na psy (nieobrażając zwierzątek) a promocja "podwajamy doładowania" to już szczyt beznadziejności a przy okazji brak poszanowania dla klientów. Brawo "Włodarze" PTC.

  • 0

    253.  2008-12-19 15:12:49

    Udział w podwójnym doładowaniu był raczej losowy. Moim zdaniem- lepiej spełniać warunki potrzebne, by wziąć udział w promocji i dostać ekstra kasę na wszystko, niż dostawać, jak u innych opów, kasę tylko do sieci.

  • 0

    254. ~Boogie  2008-12-19 23:52:30  host: chello084010056117.chello.pl

    Załadowałem za 5zł dostałem sms że mam zejść z 31zł na 2zł. Kupiłem 4 pakiety minut/sms które nie przepadają i uruchomiłem usługę bonus. Potem załadowałem online za 200zł i mam teraz: 220zł, 130min do Ery i na stacjonarne, oraz w dniach od 2 do 9 stycznia dostanę bonusowe 220zł. Czyli w sumie 240zł za friko :D A ci co ładują online za 500zł dostaną 600zł za free :)

  • 0

    255. ~Boogie  2008-12-19 23:55:24  host: chello084010056117.chello.pl

    Dla niekumatych dodam, że ładując online dostaje się 10% wartości doładowania gratis i ta wartość też jest podwajana. No i za 200zł dostajemy też 30min/120sms do Ery. Miły prezent na święta :D:D:D

  • 0

    256.  2008-12-22 09:46:29

    A te bonusowe 30min/120smsów chyba nie jest podwajany ;) Ja załadowałem za 150zł, tradycyjnie. Prezent na święta- bardzo trafiony :)

  • 0

    257.  2008-12-23 23:26:20

    A takie podreperowanie konta przyda się zwłaszcza po świętach:)

Dodaj swoją opinię