Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Podsumowanie konferencji Nokii na MWC 2011

Podsumowanie konferencji Nokii na MWC 2011

sirmark 13 Lutego 2011 20:43

0 0

Zakończyła się konferencja Nokii zorganizowana podczas Mobile World Congress 2011 w Barcelonie. Prezentujemy krótkie podsumowanie.

Konferencja odbyła się w gotyckim budynku obok portu.

nokia mwc2011 nokia mwc2011 nokia mwc2011 nokia stephen elop jo harlow

Stephen Elop, prezes Nokii zaczął od wyjaśnień sensu umowy z Microsoftem. Według niego Windows Phone 7 to przyszłościowy system. Podkreślał także znaczenie usług jakie Nokia będzie sprzedawać klientom, dzięki nowemu systemowi. Dzięki partnerstwu z Microsoftem, Nokia staje się trzecim graczem na rynku mobilnym, zaraz za Apple i Google. Ma to zmienić cały rynek. Będzie to wojna ekosystemów..

Nokia nie jest w stanie określić kiedy pierwsze jej telefony z WP7 pojawią się na rynku, ale na pewno będzie to w 2011 r. Podczas konferencji nie pokazano żadnych prototypów. Nokia chce przejść w całości na nowy system, ale będzie to trwało dłuższy czas, ponieważ nie można zostawić bez wsparcia dotychczasowych użytkowników Symbiana.




Zapowiedziano dalsze ulepszanie Symbiana w tym roku. Zapowiedziano także pierwsze urządzenie z MeeGo w tym roku - na bieżąco prowadzone są rozmowy z Intelem w sprawie przyszłości tego systemu.

Prezes Nokii powiedział, że nie było rozmów z Microsoftem w sprawie przejęcia Nokii. Współpraca opiera się na partnerskim układzie, a rozmawiano o smartfonach i o kolejnym miliardzie komórek podłączonych do Internetu.

W naszym odczuciu zebrani dziennikarze opuszczali konferencję zawiedzeni. Podobne wrażenia były po konferencji Nokii na poprzednim MWC.

O ogłoszonej w piątek, 11. lutego, wspólnej strategii Nokii i Microsoftu pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2011-02-13 20:56:33

    będzie wsparcie...czytaj

  • 0

    5. ~Gazo  2011-02-13 21:02:12  host: 5e0584f0.bb.sky.com

    @4 wiesz, lotus79 ma racje w części, bo wsparcie będzie... ale wyobraź sobie "jakość" tego wsparcia kiedy będą starali się zadowolić wszystkich użytkowników WP7 xD Dopóki NOKIA w szczególny sposób się nie wybije to na pewno się nią nie zainteresuje. Też spodziewałem się czegoś więcej na ich konferencji, i tak jak dziennikarze jest zawiedzony. Może z czasem będzie lepiej. Pozdrawiam.

  • 1

    6.  2011-02-13 21:04:09

    4. Myślisz że będzie to takie wsparcie jak dawniej? Wątpię, strategiczne siły przerzucą na windows phone 7 :(

  • 0

    7.  2011-02-13 21:17:17

    Elop glupi nie jest. poszperalem dzisiaj trochę i moim skromnym zdaniem wiele wskazuje na to, że zostawia sobie drogę odwrotu. chociażby fakt mobilizacji społeczności qt przez człowieka z nokii...

  • 0

    8.  2011-02-13 21:18:06

    Patrząc na spokojnie , to można stwierdzić że za co się nokia nie wzięła to zaraz to porzuciła nie pozwalając nawet się rozwinąć. Przykłady: -platforma S80 i S90 (miałem dotykową 7710 i wystarczyło zrobić ewolucję, dać więcej RAMu i lepszego procka) - N-Gage (jak widzimy SE Xperia Play to się zastanawiam czy na prawdę trzeba było uśmiercić telefony z serii ngage?) - N-Gage, jako platforma do gier (została uśmiercona zanim ruszyła na dobre) - Maemo (bardzo dobry os a jednak zrezygnowali z niego) - symbian 3 (wyszła poprawka poprawiająca dużą ilość błędów i znowu nie dali jej szansy) - z meego jeszcze gorzej (nie ukazał się a już go skreślili) Ciekawe co z OVI, też zrezygnują? Nie zdziwiłbym się jak by po roku zostawili windows phone 7 i instalowali androida. Po tym wszystkim chyba nikt już się nie nabierze...

  • 0

    9.  2011-02-13 21:29:56

    Ciekawe tylko czy premiera nowego fona, kiedyś tam w 2011 nie będzie za późno. Mają talent w odwlekaniu tak jak SE.

  • -1

    10. ~micro  2011-02-13 21:56:35  host: 87-14-n2.aster.pl

    Ja od zawsze byłem fanem Nokii... nigdy nie miałem innego telefonu, znajomi mieli K750 czy K800 ja się trzymałem 6310 potem N73 (porażka), ale porządnej firmy. Teraz mam SGS'a i nie oszukujmy się, ale nie istnieje coś takiego jak wydajny system Microsoftu. Choćby 8-core zrobili, to i tak nie dogonią androida... Zwłaszcza, że startują do zera, a system nie jest wspierany przez tysiące developerów jak andek. Połowę pracy nad rozwojem odwalają chłopaki z XDA, dzieki temu system idzie do ludzi i dla ludzi, a nie dla zamkniętej grupy snobów. Telefony takie jak i5700 kosztują grosze. i9000 bez zadnej umowy kosztuje około 1000 pln, a pewnie wkrótce stanieje, jest spora konkurencja i mnóstwo różnych konfiguracji. Dlaczego więc Nokia pakuje się w ślepy zaułek? bo wchodząc dziś w androida pogrzebali by się żywcem, a tak mają trochę czasu na reinkarnację...

  • 0

    11. ~lordi  2011-02-13 22:53:12  host: aagp106.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i weź tu kup Nokię jak nie wiesz czy Ovi Sklep będą rozwijali i będą nowe aplikacje, developerzy postawią krzyżyk i szybko wsparcia zabraknie

  • 0

    12. ~kunju  2011-02-13 23:06:07  host: user-109-243-26-62.play-internet.pl

    nokia idąc w parze z microsoftem stawia na ilość nie jakość. Szkoda, bo ledwo zaczęli z maemo, w planach meego a już porzucają bardzo rozwojowy bo linuxowy sys. oper. dla smartfonów. Błąd i powrót do kaloszy...

  • 0

    13.  2011-02-13 23:29:58

    Zobaczymy co z tego bedzie. Samsung i LG przedstawily nowe generajce swoich sztandarowych modeli, nawet SE przedstawil ciekawe modele a Nokia nie przedstawila zupelnie nic... Jedynie zapowiedz aliansu ktorego efektow jeszcze przez ladnych kilka miesiecy nie bedzie zadnych...

  • 0

    14. ~Apacz  2011-02-13 23:31:32  host: eik221.internetdsl.tpnet.pl

    7 lat w branży telefonicznej (pracownik POS) jak NOKIE sprzedawałem - bo było najłatwiej (dobra marka). Tak teraz sprzedaje tylko lowendowe sprzęty... Reszty nie, bo "siedzi gdzieś w ostatnim wagonie i do lokomotywy nawet się nie pcha, bo chyba nie wie jak..." Szkoda marki, żę taka senna jest...

  • -1

    15.  2011-02-14 00:22:05

    Przez wiele lat kupowałem Nokie, najlepiej wspominam 6310, potem miałem kilka modeli z Symbianem i ciągle uczucie niedosytu. W końcu złamałem się na SGS i tego mi trzeba było. Nigdy nie zdecyduję się na system MS w telefonie, bo w zmianę filozofi systemów MS nie wierzę. Teraz wygląda na to, że chwilowy romansik z Samsungiem (miałem wiele obaw przed zakupem, zerkałem na HTC) był ostatecznym rozstaniem z Nokią, a Android jest systemem najbardziej trafiającym w mój gust. No cóż, Mercedes też już nie jest taką samą marką, jak w XX wieku.

  • -1

    16. ~  2011-02-14 01:15:16  host: 213.172.40.43

    Ci, którzy wczoraj mieli w ręku w Barce Xperia Play nie są nią zachwyceni....

  • 0

    18.  2011-02-14 08:36:42

    Ad 2. Alians Nokii z Microsoftem nie jest wymierzony w Androidową konkurencję ale raczej w Apple i jego iPhona.

  • 0

    19. ~kalifar  2011-02-14 08:53:36  host: acgu10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Panie i Panowie nic nie jest wieczne, wszystko musi się kiedyś zacząć i kiedyś skończyć, ale zawsze będzie jakiś telefon do wyboru i do kupienia, który prędzej czy później trafi w nasz gust. :)

  • 0

    20.  2011-02-14 09:00:02

    Nokia uważa się za "prestiżową" firmę i dlatego właśnie chce "prestiżowego" systemu za jaki uważa się Microsoft. Ogólnie zastanawia mnie jedno. Firma jest w dołku i chce zarobić to bierze system, który się nie sprzedaje. To jakaś paranoja. Dobrze wiemy, że android sprzedaje się bardzo dobrze i współpraca z nim wywołała by wielką fale zainteresowania. To Nokia NIE, bierzemy WP7. Ta decyzja to kolejny gwóźdź do trumny.

  • 0

    21.  2011-02-14 09:51:21

    Szef Nokii powiedział jednak wczoraj że ich celem jest pokonanie Androida. Myślę że to zasłona dymna i wsciekają się, że to Apple co miesiac sprzedaje ok. 4,5mln drogich telefonów i odbiera najlepszych klientów. Z Androidem na razie nie mają wiekszych szans. WP7 ma ogromne wymagania sprzetowe i telefony z tym systemem muszą być drogie. Androida da się używać na naprawdę słabym hardware i najtansze smartfony z tym systemem są w rewelacyjnych cenach rzedu 400-600zł. Tak więc Nokia może sobie pomarzyć. Inna sprawa to czas kiedy te nowe Nokie ukaża się na rynku. Nokia musi od podstaw zaprojektować całkiem nowe smartfony z całkiem inną specyfikacją i odpowiednio dopasować WP7 aby dobrze działało i wyglądało. Jak pierwsza taka Nokia wyjdzie pod koniec roku to będzie naprawdę szybko. Czas jednak płynie bardzo szybko a konkurencja nie śpi.

  • 1

    22. ~kalifar  2011-02-14 10:03:36  host: acgu10.neoplus.adsl.tpnet.pl

    popieram przedmówcę czas to pieniądz a Nokia nie ma ani pieniędzy, ani czasu...to nie wróży nic dobrego dla tej firmy.

  • 0

    24. ~Art  2011-02-14 14:33:02  host: static-193-69.is.net.pl

    Ja rozstałem się pól roku temu z nokią (po około 10 latach lojalności) i symbianem na rzecz LG GT540 - telefon za 400 zł a funkcjonalnością bił na łopatki każdą nokie z symbianem droższą o 1000 zł... teraz skusiłem się na SGS ... szczerze mówiąc już teraz nie wyobrażam sobie uzytkowania telefonu z innym systemem i kolejny który będę kupował na 100% będzie musiał go mieć więc na pewno nie będzie to Nokia (no chyba że coś się zmieni w sprawie małżeństwa z Microsoftem:>)... ciekawe jak to wszystko się skończy, będę przyglądał się z wielką ciekawością dalszym losom nokii:)

  • -1

    25. ~Nigdy w życiu!  2011-02-14 20:17:39  host: aazf60.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nigdy nie kupię Nokii z WP7!

Dodaj swoją opinię