Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Podsumowanie akcji "edukacja z internetem tp"

Podsumowanie akcji "edukacja z internetem tp"

WitekT 2 Lutego 2005 14:09

0 0

Ponad 6 tys. szkół korzysta już z neostrady tp za 1 zł miesięcznie, w ramach programu edukacja z internetem tp.

Od 1. lutego 2005 r. szkoły mogą na preferencyjnych warunkach korzystać także z usługi sdi tp lub 30 darmowych godzin wdzwanianego dostępu do Internetu.

Telekomunikacja Polska od września 2004 r. prowadzi autorski program społeczny edukacja z internetem tp realizowany we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Sportu. Celem programu jest wspieranie edukacji dzieci i młodzieży, m.in. poprzez zapewnienie szkołom szerokopasmowego dostępu do Internetu. W ciągu 5 miesięcy z tej możliwości skorzystało już ponad 6 tys. szkół. Uczy się w nich w sumie ponad 2,7 mln uczniów.
Szkoły podstawowe, gimnazjalne i średnie, w których z powodów technicznych nie można założyć neostrady tp, mogą od 1 lutego 2005 r. podłączyć swoje pracownie komputerowe do sieci za pośrednictwem usługi sdi tp. Zarówno aktywacja usługi, jaki i abonament do końca roku szkolnego 2004/2005 wynosić będzie 1 zł miesięcznie. Placówki, gdzie nie ma możliwości założenia sdi tp mogą skorzystać z 30 darmowych godzin miesięcznie, naliczanych sekundowo, na wdzwaniany dostęp do Internetu. Opcja ta zastąpiła 600 darmowych impulsów miesięcznie, z której nie mogły korzystać szkoły posiadające linię cyfrową ISDN tp.

Ważnym projektem w ramach programu edukacja z internetem tp są szkolenia dla nauczycieli, realizowane we współpracy ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie. Ich celem jest przygotowanie pedagogów do wykorzystywania komputera i Internetu w nauce różnych przedmiotów, nie tylko informatyki. W szkoleniach uczestniczą nauczyciele z 17 szkół w całej Polsce.

Istotnym elementem programu jest również wspieranie inicjatyw uczniów i nauczycieli. W październiku 2004 r., TP przyznała 100 szkołom z całej Polski łącznie 150 000 zł na realizację najciekawszych zajęć pozalekcyjnych z wykorzystaniem Internetu. Dla 10 najlepiej zrealizowanych projektów TP przygotowała nagrody po 5000 zł każda. Dodatkowo, szkoły mogą ubiegać się o środki finansowe na sprzęt komputerowy i oprogramowanie.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-216-155.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet