Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Podniebny Internet od eTel

Podniebny Internet od eTel

WitekT 13 Lipca 2005 18:59

0 0

Internet z satelity ma rozkręcić sprzedaż usług poza dużymi miastami. Konkurenci podchodzą do tego sceptycznie.

Działający w Europie Środkowej irlandzki operator eTel rozszerzył ofertę dla małych firm o satelitarny dostęp do Internetu przez satelity Astry. Telekom chce z nową ofertą trafić do przedsiębiorców z terenów słabo zurbanizowanych, gdzie stały dostęp do Internetu jest nieosiągalny. W ocenie eTela takich miejsc w Polsce jest dużo. Do końca 2006 r. operator chce pozyskać kilka tysięcy użytkowników satelitarnego Internetu. Kilkadziesiąt zamówień jest już realizowanych.
Koszt miesięcznego abonamentu eTel Sky wynosi od 114 do 877 zł netto w zależności od prędkości łącza. Wysyłanie danych od użytkownika jest możliwe za pomocą stacjonarnej linii telefonicznej (modem) lub GPRS.

Z dostępu satelitarnego można w Polsce korzystać od kilku lat, jego ceny zaczynają się już od 79 zł miesięcznie, ale żadnej firmie nie udało się spopularyzować tego typu usług. Wszystko z powodu wolnego uplinku.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~BAQ  2005-07-14 15:50:00  host: proxy2.netia.pl

    wszystko nie z powodu wolnego uplinku tylko drogich instalacji
    na pewno byłoby dużo więcej chętnych gdyby nie to, że instalacja (sprzęt) kosztuje średnio 1000 PLN

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet