Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Podkowa na szczęście - koń do hipoterapii

Podkowa na szczęście - koń do hipoterapii

WitekT 8 Grudnia 2004 16:43

0 0

W dniach 6– 8 grudnia 2004 pracownicy PTC zbierają fundusze na zakup konia do hipoterapii dla Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Lublinie. To już trzecia taka aukcja elektroniczna, organizowana za pośrednictwem wewnętrznego Intranetu.

Tym razem pracownicy PTC licytują 50 podków, które ozdobione zostały kotylionami, wykonanymi przez dzieci i opiekunów z ośrodka z Lublinie. Podarujemy dzieciom coś więcej niż tylko konia z uposażeniem, czyli tym co potrzebne, by mógł nieść jeźdźca. Podarujemy im przyjaciela, rehabilitanta, a także szansę na poprawę sprawności fizycznej i możliwość zapomnienia, choćby na chwilę, o chorobie – mówi Antoni Mielniczuk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej PTC.

Elektroniczna aukcja świąteczna w PTC to już tradycja. W ubiegłych 2 latach licytowano kubki, pomalowane przez dzieci z domów dziecka, a także anioły i dzwonki wietrzne, wykonane w organizacjach partnerskich Fundacji Wspólna Droga. Pracownicy PTC zebrali w ten sposób blisko 60 tys. zł.
Ośrodek w Lublinie jest również organizacją partnerską korzystającą z pomocy Fundacji Wspólna Droga. Z pomocy ośrodka – m.in. pracy indywidualnej, terapii zajęciowej i manualnej, fizykoterapii, itp. - korzysta 170 niepełnosprawnych dzieci i młodzieży z Lublina i okolic. Z samych zajęć hipoterapii korzysta 80 dzieci.

PTC we współpracy z Fundacją Wspólna Droga realizuje program składki pracowniczej Razem dla innych. Każdy pracownik firmy może włączyć się nie tylko w pomoc finansową, ale również zostać wolontariuszem Wspólnej Drogi. W tym roku PTC otrzymała zaszczytny tytuł Srebrnego Darczyńcy, za przekazanie zestawów Era Tak Tak dla organizacji współpracujących z Fundacją.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-227-6-156.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.