Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Podatki telekomów w 2012 - najwięcej zapłacił Orange

Podatki telekomów w 2012 - najwięcej zapłacił Orange

WitekT 4 Lipca 2014 10:03

6 0

Puls Biznesu opublikował listę 100 firm, które w 2012 roku wpłaciły do budżetu państwa największy podatek CIT. Wśród nich są firmy mocno związane z telekomunikacją.



Największym płatnikiem podatku CIT w Polsce jest KGHM Polska Miedź. W 2012 roku do budżetu państwa odprowadziła 1,549 mld zł. Firmy związane z branżą telekomunikacyjną zapłaciły odpowiednio:




11. T-Mobile Polska - 135,3 mln zł,
16. Orange Polska - 125 mln zł,
39. P4 - 61,8 mln zł,
46. Cyfrowy Polsat - 53,2 mln zł,
74. Orange Customer Service - 39,2 mln zł,
86. Samsung Electronics Polska - 34,7 mln zł.

Setna firma na liście zapłaciła w 2012 roku 29,9 mln zł podatku CIT. Orange Polska, wraz ze spółką zależną Orange Customer Service, zapłaciło razem 164,2 mln zł podatku.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

w sumie: 62
  • -1

    44.  2014-07-04 14:25:57

    @43 Pan rzecznik wlasnie zniszczyl nr @30, @33, @37 a takze wlo :)

  • 0

    45.  2014-07-04 14:38:01

    Mila89 - co zniszczył? Nic nie zniszczył, bo nie wie ile zarobili i ile wydali. Sam się zastanawia. Tak samo jak ja się zastanawiam. Ty za to wiesz. Wiesz, zę ukradł. To zastanawiające, ze jeszcze nie siedzi?

  • 1

    46. ~  2014-07-04 14:40:03  host: 77-254-234-75.adsl.inetia.pl

    43, odpowiedział PRowo i zero argumentów. Widać też nie za wiele wie na temat podatków i sposobu ich rozliczania albo tylko udaje, że nie wie skąd tak daleka pozycja Polkomtela.

  • 1

    47.  2014-07-04 14:44:07

    Zauważyłeś ile Polkomtel kredytów spłaca ostatnio? Demagogicznych tekstów ja już osobiście mam dość - za komuny to było najlepsze co umieli robić, ale i teraz widzę Naród kocha się w demagogii - w genach po rodzicach to macie?

  • 1

    48.  2014-07-04 14:46:07

    Witek - a może jakiś komentarz do newsa? Przecież jeśli ktoś wie jaki CIT firmy zapłaciły, to i wie jakie przychody w wydatki mieli? Czy może w kraju podsłuchów tego akurat nie dało się ustalić? ;-)

  • 1

    49.  2014-07-04 14:47:33

    A propos transferu pieniędzy za granicę, za znaczek, to chyba Orange króluje? Nie dość, że demagog to i hipokryta?

  • 0

    50. ~pleple  2014-07-04 15:16:55  host: aaph235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @44, Mila89 ile chłopie masz lat? Czym zniszczył? Odkrył spisek? Przecież tak robią setki tysięcy firm na całym świecie. Zresztą dla mnie nonsensem jest sam podatek dochodowy. Nie dość, że swój dochód masz opodatkowany masą parapodatków, to później musisz częścią swojego dochodu podzielić się z państwem, a następnie za pozostałe pieniądze kupisz dobra w których zaszyta jest masa innych podatków. Prym wiodą paliwa, w których płacisz podatek i akcyzę. A najlepsze, że w tym wypadku płacisz podatek od podatku.

    Zresztą masa małych firemek robi to samo. Zainteresuj się tematem optymalizacji podatkowej, handlu "kosztami" (fakturami kosztowymi) itp, itd.

    A pan rzecznik niech wszystkim powie ile Oranżadka płaci w ramach transferu kapitału do spółki matki/uniknięcia podatku za używanie logo... ;)

  • 0

    51. ~pabloki  2014-07-04 17:02:09  host: 213.158.216.240.pat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    z której strony podejśc do tej informacji i jakie ma ona znaczenie dla wielu użytkowników tego portalu?

  • 0

    52.  2014-07-04 20:09:34

    ten, który najbardziej krzyczal o swojej rzekomej polskości, odprowadzil NAJMNIEJ podatkow. Ten, który krzyczał o patriotyzmie, pokazal, że po przejęciu Polkomtelu, będzie tak jak dużo osób się spodziewalo - kreatywna księgowość sprawi, że z 1 miejsca spadnie na ostatnie (pod względem podatkow). Nie czepiałbym się, gdyby nie ta jego rzekoma polskosć i patriotyzm objawiająca się między innymi sprzedawaniem innych Polaków i współpracowaniem z wrogami.

  • 0

    53. ~idiotyczne  2014-07-05 07:48:43  host: dpi155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W 2012 nie było Orange Polska. Tzn. była jakaś spółka nic nie robiąca, ale to nie jej podatek. Więc to pewnie wynik TPsa i Centertela. A Polkomtel Solorza miał wtedy ze 300 mln straty jako grupa i Cypr nie ma nic do tego. Raczej Skarb Państwa bo sprzedał rok wczesniej plusa za miliardy, które Solorz pożyczył w bankach. I teraz wszystkie jego firmy najpierw myślą o tym długu. Wiec i tak Solorzowi państwo zawdzięcza największy wpływ. Tyle ze w 2011 . 18 mld zl

  • 1

    54. ~idiotyczne  2014-07-05 07:52:34  host: dpi155.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Pabloki, wizerunkowo badawczo judzące. Dla PR bezcenne

  • -1

    55. ~jan  2014-07-05 08:53:41  host: aaph235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @52, miarą "polskości" jest wysokość odprowadzonych podatków? he..he..he.. No tak. Musi być po 1500 zł na kolacje u SOWY dla eylity rządzącej. Może zamiast łupić naszych przedsiębiorców (szczególnie chodzi o tych małych, bo duzi mają do perfekcji opracowaną optymalizacje podatkową) należy sprawić, żeby obce przedsiębiorstwa chciały płacić u nas podatki? :)

    A teraz test na IQ. Niech ktoś weźmie Orange, albo T-Mobile i na podstawie podatku CIT niech wyliczy kwotę od jakiej zapłacono podatek i porówna to do rocznych wyników finansowych.... ;) Może wszelkiej maści tzw "pożyteczni idioci" 2 razy pomyślą, zamiast walną bzdurę w komentarzu...

  • 0

    56. ~bonobo  2014-07-05 10:46:05  host: host-89-230-67-145.rzeszow.mm.pl

    Widać kto zarabia

  • -1

    57.  2014-07-05 10:50:19

    ~bonobo - co to znaczy - zarabiać? Bo mój szwagier np. to widzi "zarobek" tylko jako to co może na życie i przyjemności wydać ;-) W firmie "zarabianie" to zupełnie co innego. Baaaardzo co innego ;-)

  • 0

    58. ~  2014-07-05 12:09:09  host: z86-15.opera-mini.net

    Niestety ale w tym kraju nie ma sensu placic podatkow. I tak rzadzacy zmarnuja ale przejedza rozbudowujac jeszcze bardziej administracje. W skutek czego trzeba znowu wiecej podatkow, bo trzeba wyzywic wiecej osob nieproduktywnych więc najlatwiej wprowadzic kolejny podatek i zatrudnic kolejne tysiace osob zeby pilnowaly jego sciagania. Wskutek tego padna kolejne firmy ale armia urzedasow zostanie ta sama więc jeszcze jakoś prosperujacym firmom trzeba bedzie dolozyc kolejny podatek. Ten kraj i wladza w nim jest chora.

  • 0

    59. ~  2014-07-05 12:55:14  host: 89-65-159-68.dynamic.chello.pl

    Ciekawe czy rzecznik zaplacil więcej podatków niż Prezeecie Orange? Jeżeli odprosadzil mniej podatków to znaczy, zajrzy gorszym patriota. Ale pokretna logika i tylko w glosie marketingowca logów powstać na potrzeby PR

  • 0

    60. ~  2014-07-05 12:57:55  host: 89-65-159-68.dynamic.chello.pl

    Slownik troche źle podpowiada i stad te bledy

  • 1

    61.  2014-07-06 12:23:38

    55, przeciez to Solorz w zeszlym roku odwolywal sie do swojej rzekomej polskości, między innymi powołując się na podatki. Hipokryzja ze strony milośnikow Kroka, zdrajcy narodu.

  • 0

    62. ~  2014-07-06 16:14:41  host: n13-05-01.opera-mini.net

    61,a ci którzy sprzedali spadek po komunie czyli TP i Idea zamiast rozwijać te marki a nie oddawać je pod kontrole Francji to nie są zdrajcami ?

  • 0

    63. ~  2014-07-06 16:17:16  host: n13-05-01.opera-mini.net

    jak transferują kase z Polski do Francji to nie zdrajcy i wielce patryioci ?

Dodaj swoją opinię