Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Podają się za pracowników UKE

Podają się za pracowników UKE

sirmark 28 Kwietnia 2008 18:47

0 0

Do UKE napływają informacje o występowaniu coraz liczniejszych przypadków powoływania domokrążców za pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Urząd informuje, że jego pracownicy wykonując większość zadań nie odwiedzają użytkowników usług telekomunikacyjnych w ich domach.

Pojawiający się fałszywi przedstawiciele UKE pytają o informacje dotyczące treści podpisanej umowy z dostawcą usług telekomunikacyjnych, zamówionych usług telekomunikacyjnych czy wysokości płaconych rachunków.




UKE informuje, że jego pracownicy praktycznie nie odwiedzają użytkowników usług telekomunikacyjnych w ich domach. Sytuacja taka może mieć miejsce jedynie w przypadku zgłaszanych do UKE zakłóceń elektromagnetycznych, w tym zakłóceń w odbiorze programów radiowo-telewizyjnych lub urządzeń radiowych. Tylko w takich przypadkach pracownicy UKE, po okazaniu legitymacji służbowej i pisemnego upoważnienia, mogą żądać od osób fizycznych dostępu do materiałów, dokumentów, danych urządzeń, aparatury i sieci, jednak bez wstępu do lokali mieszkalnych.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1.  2008-04-28 18:49:29

    Czyzby agenci terenowi Tele2 wpadli na ten pomysl? ;)

  • 0

    2.  2008-04-28 18:50:33

    Jak by taki do mnie przyszedł bym mu ryja natłukł. I radzie robić tak wszystkim po jakimś czasie się przestrasza i przestana rżnąć głupa.

  • 0

    3.  2008-04-28 18:53:33

    a na dzyndzel im to?

  • 0

    4. ~ja  2008-04-28 18:58:21  host: 77-253-82-143.adsl.inetia.pl

    2. Nigdy nie wiadomo kto komu ryja natłucze. Jak się jest mocnym tylko w gębie, to lepiej uważać.

  • 0

    5. ~Pu94  2008-04-28 19:02:47  host: ela54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @4 a co chodzisz po domach i sie sadzisz? Nie wpuszczac do domu burakow ilu ludzi potracilo przez nich kase a jeszcze poitrafili ich okrasc dodatkowo. Tez jestem za laniem po mordzie jak wie ze dostac moze to chodzic nie beda.

  • 0

    6. ~berdys  2008-04-28 19:44:56  host: ip-89-174-83-213.multimo.gtsenergis.pl

    wiadomo kto sie podaje za pracownikow UKE- Tele2. Kiedys sie podawali za Telekomunikacje... ;P ;P sama Telekomunikacje :P Jutro pewnie beda z CBA... oj dzieci,dzieci...bawia sie jak w piaskownicy...

  • 0

    7.  2008-04-28 19:50:54

    4-brawo.To samo miałem napisać :)

  • 0

    8. ~ukenamuniu  2008-04-28 19:52:01  host: nat-go2-1.aster.pl

    UKE powinno też ostrzegać TP przed centralokrążcami, którzy nie mając legitymacji służbowej podają się za ekspertów UKE i kontrolują prawidłowość negatywnych WT na LLU.

  • 0

    9.  2008-04-28 22:04:57

    ukenamuniu to u Was w firmie taki bur...l ze nie macie kontroli? :/ Do mnie jakby przyszedl jakis gosc, i twierdzil, ze jest w UKE, to bym go na drzewo pogonil, a to dlatego, ze maja prawo wczesniej sie zapowiadac - pomimo ze jestem przedsiebiorca telekomunikacyjnym. Bynajmniej w moim rejonie chlopaki z Siemianowic najpierw dzwonia i sie umawiaja na kontrole. Jakbym mial wpuscic kogos na piekne oczy, tylko dlatego, ze podaje sie za inspektora UKE, to musialbym faktycznie maaalo zarabiac w firmie, albo musialbym byc kompletnym kretynem, by nie znac procedur bezpieczenstwa :|

  • 0

    10.  2008-04-28 22:07:03

    PS. Dodam, ze gdyby faktycznie byla niezapowiedziana kontrola, to ma sie rozumiec, ze najpierw sprawdzam stosowne papiery/legitymacje - wtedy bez wahania z nimi wspolpracuje, ale na piekne oczy to mozna panienki bajerowac...

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2008-04-28 22:51:41  host: nat-go2-1.aster.pl

    empireus: chłopaki od Górki są wporzo. Ekspert ma upoważnienie szeryfa wystawione na, nie zgadniesz.., dowód osobisty. I co byś zrobił?

  • 0

    12. ~lala  2008-04-28 23:11:33  host: chello089079196131.chello.pl

    Wolno im , gdyż o wolny kraj !

  • 0

    13. ~Greg  2008-04-29 10:16:47  host: 212.160.172.70

    10:na Twoim miejscu bym uważał z wypowiedziami, bo UKE się zabierze za Ciebie .... :))). Przyjdzie taki centralokrążca i zobaczysz ...:))

  • 0

    14.  2008-05-01 01:35:40

    13# ale przeciez napisalem, ze jak okaza sie stosownymi legitymacjami, to no problem :) Poza tym, w moim rejonie jezdza(jezdzili?) takim fajnym zoltym samochodem, z taka fajna antena na dachu-wtedy to nawet nie musieli by sie przedstawiac, bo wiedzialbym z kim mam do czynienia ;)

  • 0

    15.  2008-05-01 01:38:45

    ukenamuniu zapewne kazalbym mu isc przyniesc jeszcze zaswiadczenie z US i ZUS //lol (tak jak to w PLAY wymagaja dla regonowcow hahaha)

  • 0

    16. ~ukenamuniu  2008-05-03 13:05:58  host: nat-go2-1.aster.pl

    empireus: fajne. Też mnie to spotkało. Pewna instytucja, najczęściej odwiedzana po koniec kwietnia, kazała mi ("wzywam..")dostarczyć akt małżeństwa, czy jak to się nazywa. Dostarczyłem dokument 38 letni. Stwierdzili, że ten akt jest nieważny. Żonie jeszcze nic nie mówiłem...

Dodaj swoją opinię