Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Poczta wyśle numer do kuriera

Poczta wyśle numer do kuriera

orson_dzi 12 Lutego 2018 11:04

4 2

paczki poczta polska

Od początku lutego odbiorcy przesyłek kurierskich Poczty Polskiej dostają smsowe powiadomienia z numerem telefonu kuriera, który doręczy ich paczkę.




Wprowadzona funkcjonalność daje klientom możliwość bezpośredniego skontaktowania się z kurierem doręczającym przesyłkę i uzgodnienia godziny jej przekazania. Dzięki temu odbiorca przesyłki oszczędza czas, a kurier Poczty Polskiej wygodniej zaplanuje trasę przejazdu. Pilotaż informatycznego rozwiązania odbył się jesienią ubiegłego roku na terenie Warszawy. Od lutego smsowe powiadomienia funkcjonują już we wszystkich lokalizacjach w kraju i jak informuje Poczta Polska, cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Przesyłki kurierskie Poczty Polskiej codziennie doręcza 3500 kurierów.

W dzień wizyty kuriera klienci dostają automatyczną wiadomość o przykładowej treści: W dn. 2018-02-12, kurier Adam będzie próbował dostarczyć Twoją przesyłkę nr EE143256789PL. Kontakt do kuriera: tel. 987654321 .

Źródło tekstu: Poczta Polska     

Dodaj do:

Tagi: poczta | poczta polska | kurier

w sumie: 28
  • -1

    9.  2018-02-12 12:19:05

    Biedni kurierzy...

  • -1

    10.  2018-02-12 12:32:22

    Co do dostaw kurierskich...
    Uważam, ze system powinien działać tak, ze dostawca okresla termin - dzień. A odbiorca podaje godzinę, kiedy będzie pod adresem dostawy. Nie ma go? Niech się fatyguje do punktu operatora ;-)

  • 2

    11. ~PocztaNiePolska  2018-02-12 13:17:52  host: public-gprs206179.centertel.pl

    A moze by tak isc krok dale?
    Udostepnic lokalizacje GPS kuriera w dniu doreczenia. Dzieki temu mozna bedzie wyjsc przed budynek w momencie jak kurier. Podjezdza. Zaoszczedzi to czas kuriera. Mozna by rowniez dodac powiadomienia gdy kurier bedzie 1km od adresu doreczenia aby odbierajacy byl gotowy i kurier nie musial czekac... i jak? Ma to sens?

  • 1

    12. ~  2018-02-12 13:21:59  host: a29-04-09.opera-mini.net

    11+to dobry pomysł

  • 1

    13. ~  2018-02-12 13:29:17  host: epinet9.netman.com.pl

    11, śledzenie byłoby OK, natomiast powiadamianie to średni pomysł - na wygwizdowie 1 km może oznaczać, że kurier będzie za minutę, a w terenie zaludnionym... nie oznaczałoby właściwie nic :)

  • 0

    14. ~PocztaNiePolska  2018-02-12 14:12:33  host: public-gprs206179.centertel.pl

    13: teren gesto zaludniony to nie problem - powiadomienie 1 km aktywowane by bylo gdy byli bysmy kolejni w kolejce doreczenia.

  • -1

    15.  2018-02-12 14:49:39

    @10 Jasne..., a czasami punkt operatora w innym mieście ;) Z tym powiadamianiem i tak i nie bo kurierzy mają często strefy i nie oznacza, że jak po sznurku zmierza w naszą stronę, czasami wręcz przeciwnie. Poza tym godzina / numer nie wasze dużo powiedzą bo korki, wypadek, a także różne rzeczy po drodze sprawiają, że 5 adresów, które miały być załatwione w 30 minut nagle robi się...40 czy 50 minut.
    Poczta Polska...mogła i powinna pewne rzeczy wprowadzać już w latach 80 czy 90, a szczególnie wraz z rozwojem internetu i konkurencji. Podpatrzeć co robi się na Zachodzie i już. Gdyby szło jej dobrze to pewnie ktoś przyczepiłby się o rolę monopolisty, ale dzisiaj są w pewnych aspektach dosyć kiepscy. Szczególnie jak na skalę działalności, wiedzą o klientach, rynku, patrząc na liczbę placówek - powinni być lepsi. Kolejnym ekipom nie zależało, tak samo jak prezesom PP, celowo czy z lenistwa.

  • -2

    16. ~martinez  2018-02-12 15:10:10  host: public-gprs206233.centertel.pl

    Poczta polska to syf.Ostatnio miałem dostać paczkę do domu.Byłem cały dzień w domu, wieczorem się okazuje że w skrzynce mam awizo.I paczka jest na poczcie.Na poczcie nie koło mnie bo to jest tylko punkt odbierania listów ale 2 km dalej.

  • 2

    17. ~Marek  2018-02-12 15:16:49  host: a20-01-04.opera-mini.net

    DPD to największe dno. Nie dzwonią, nie informują o niczym, na dodatek chamscy kurierzy. Z DHL I TNT nie ma zwykle problemu.

  • 3

    18.  2018-02-12 15:21:31

    @17, Marek - z mojego doświadczenia wynika, że nie jest to regułą. Bardzo wiele zależy od osób zatrudnionych w danym oddziale. Do jednego redaktora wolę nie wysyłać sprzętu DHL-em, do innego nie jest po drodze firmie DPD (potrafiła wrzucić telefon za 1600 zł do ogródka i sobie pojechać). Zauważalny jest natomiast stały wzrost jakości usług Poczty Polskiej.

  • 1

    19. ~pabloki  2018-02-12 15:41:55  host: user-188-33-193-32.play-internet.pl

    już widze to bezpieczenstwo na drodze albo durne żale klientów " nie odebrał ode mnie telefonu". skoro jakiś głąb to wymyślił to głąb też być może zechce za to karac kurierów. ludzie zapominaja że im wiecej kurier rozmawia tym później dostana paczke.

  • 0

    20. ~pabloki  2018-02-12 15:44:40  host: user-188-33-193-32.play-internet.pl

    @1 ja nie dostawałem numeru do kuriera od dpd. ale od każdej firmy kurierskiej mogłem dostac numer do kuriera lub być bezpośrednio przełaczony przez obslugę klienta do kuriera.

  • -1

    21. ~pabloki  2018-02-12 15:48:45  host: user-188-33-193-32.play-internet.pl

    @11 nie da nic gps bo nie wiesz ile i jakie czasowo paczki ma kurier a to ze wyjdziesz do kuriera ... to albo telefonem albo dzwonkiem czy bezposrednio. pomysł jak maa pakiecik na wózku i spedzi 15 minut w firmie obok a ty bedziesz stał jak słup a na koniec nie wiedzac ile miał rzeczy w firmie obok go opieprzysz czym popsujesz kurierowi komfort pracy.

  • 0

    22.  2018-02-12 17:42:14

    Z kuriera Poczty Polskiej korzystam najczęściej, gdyż z góry wiem w jakiej placówce będę mógł odebrać paczkę, gdy nikogo nie będzie w domu. Przy innych kurierach często trzeba odbierać paczki samodzielnie w wielu oddalonych od siebie miejscowościach.

  • 1

    23.  2018-02-12 18:23:46

    Maxcio - ja już praktycznie nie zamawiam przez kuriera. Po co się denerwować? Codziennie przejeżdżam obok kilku miejsc gdzie mogę każdą przesyłeke odebrać, praktycznie bez kolejek. Po co więc mi kurier, którego zapowiadają pomiędzy 12 a 16, a czasem o 20 dopiero spocony , wkurzony daje radę dojechać? Albo o 10 rano, zamin cżłowiek się przygotuje na jego przyjazd?

  • 0

    24. ~Play  2018-02-12 18:27:42  host: user-94-254-243-115.play-internet.pl

    ***

  • 0

    25. ~~  2018-02-12 19:30:54  host: dfo40.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A np. w DPD jest to samo. Tylko, że tel do kuriera to nie do niego nr, ale do centrali. Jak zawsze do mnie sam kurier dzwoni, to ma inny nr. HAHAHAHAHAHHA

  • 0

    26. ~mkkot  2018-02-12 23:15:40  host: user-94-254-228-221.play-internet.pl

    Wiecie co, to dużo zależy od lokalizacji. We Wrocławiu nie dało się korzystać z usług PP, bo kolejki były niemiłosierne, za to DPD miałem 3 przecznice dalej i wielokrotnie zdarzało się, że po nadaniu paczki kurier przyjeżdżał po nią w ciągu kilku minut. Odbiór też bezproblemowy w punkcie w razie czego.

    W Gdyni za to DPD jest zawsze o 13, a jak nie, to szukaj wiatru w polu. Do żony do pracy 4 razy zamawiałem dokumenty i ani razu nie przyjechali, bo ulica w remoncie. Do PP za to mam na piechotę kilka minut, kolejek nie ma, a kurier przyjeżdża odebrać paczkę w określonym przedziale czasowym.

    Także z usługami kurierskimi i pocztowymi jest podobnie jak z zasięgiem sieci komórkowych - wszystko zależy do tego, gdzie się mieszka.

  • 0

    27. ~Piotrek  2018-02-13 00:49:30  host: apn-46-77-194-136.dynamic.gprs.plus.pl

    DPD ma takie coś od lat. Zamawiając coś DPD i podając poprawny adres e-mail w dniu odbioru przesyłki z rana otrzymuje informacje w dniu x kurier Janek bęzie próbował dosatrczyć paczkę o nr 00xxx. Planowane godziny 11:15-13:30. Tel do kuriera xxxxxxxxx

  • 0

    28. ~Piotrek  2018-02-13 00:52:02  host: apn-46-77-194-136.dynamic.gprs.plus.pl

    W mailu są też linki do przełożenie dostawy na jutro lub pojutrze. mistrzem jest GLS który w mailu pozwala zdecydować czy kurier ma przywieźć paczkę do domu czy zostawić ją w parcel Shopie czyli jakimś sklepie osiedlowym w pobliżu. SMSy z nr do kuriera otrzyywałem też z DHLu ale tam ramowe godziny chyba nigdy nie pokryły się z rzeczywistością. Cieszę się że poczta wprowadziła nową rzecz skoda tylko że tak późno

Dodaj swoją opinię