Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Poczta Polska może dostarczyć przesyłkę z Allegro za darmo

Poczta Polska może dostarczyć przesyłkę z Allegro za darmo

Isand 1 Marca 2018 10:14

5 4
allegro logo

Poczta Polska oraz Allegro ogłosiły wspólną akcję darmowych dostaw. Będzie ona trwała przez dwa miesiące i dotyczy zakupów z dwóch konkretnych kategorii.

W marcu oraz kwietniu zamówione przez nas produkty z kategorii "Moda" oraz "Dom i Ogród" będą bezpłatnie doręczone do jednego z 7 tysięcy dostępnych punktów odbioru. Dotyczy to kiosków Ruchu, Żabek, stacji Orlen oraz placówek pocztowych. Poczta Polska chwali się, że to pierwsza tak duża akcja największego polskiego portalu aukcyjnego w tym roku.


Źródło tekstu: Poczta Polska     

Dodaj do:

Tagi: poczta polska | allegro.pl

w sumie: 36
  • 1

    17.  2018-03-01 13:31:42

    16 - w mioim mieście w budynku poczty paczkomat jest od tak dawna, że nie pamiętam już od kiedy ;-) Był zanim inpost swoje packomaty wymyślił ;-)

  • -1

    18. ~  2018-03-01 13:47:42  host: ip-37-109-33-245.a2mobile.pl

    17@ a w ilu placówkach oprócz tej jednej spotkałeś jeszcze takie urządzenia? Bo ja jeszcze nigdzie a jeśli PP takie posiada to powinny być powszechnie dostępne prawie jaki standard do wyboru zamiast stać w kolejce do okienka

  • 0

    19.  2018-03-01 13:52:18

    18 - rzeczywiście u mnie tylko w wejściu do "1". Nie zwiedzam placówek pocztowych w innych miastach, ale jestem pewien, że rzucił mi się w oczy ten czerwony charakterystyczny paczkomat w innym mieście także ;-)

  • 1

    20. ~m  2018-03-01 14:03:27  host: user-94-254-177-83.play-internet.pl

    Kazdy operator pocztowy ma cos za uszami ale gorzej niz na poczcie jest z minipaczka inpost. To sa prawdziwi mistrzowie w opoznieniach i niedoreczaniu przesylek. Nie chce im sie doreczac to wrzucaja awizo !!!! I dymaj pozniej do jakiegos punktu na drugi koniec miasta. A poczta jest zdecydowanie wszedzie.

  • -1

    21.  2018-03-01 14:06:06

    #14 Rzeczywiście, artykuł z lewackiej gazety "wybiórczej" to rzetelny artykuł ;)

  • -1

    22.  2018-03-01 14:11:50

    Szczerze to czasem wolę dopłacić niż korzystać z PP. Za każdym razem jak się już mi uda przełamać i dać kolejną szansę to ciągle coś nie tak. Ile tych szans już było ale widać, że jak władza będzie partyjna, a nie kompetentna to ciężko będzie uratować ten zakład:/

  • -1

    23. ~nn  2018-03-01 14:19:37  host: host-85-202-155-164.sta.tvknaszapraca.pl

    @wlo: jak działa ten "paczkomat", który podobno jest ot tak dawna? Kwestia zasady działania z urządzeniami Inpostu jest prosta. Jak to wygląda tutaj? Jeszcze jakby ktoś podał jakiegoś linka do regulaminu usługi (o której wspomniał wlo) to byłoby fajnie.

  • 1

    24.  2018-03-01 14:20:15

    aserty - bardzo często korzystam z usług poczty... Nie pamiętam bym miał kiedykolwiek jakieś problemy.
    Raz - kupiłem moduł pamięci do rozbudowy w starszym komputerze - złamany przyszedł. Ale biorąc pod uwagę stan opakowania - idealny, wina po stronie sprzedawcy leżała (z demobilu pamięć była).
    Reklamację złożyłem na poczcie. Poczta nie wiem jak to załatwiła - miałem następnego dnia telefon od sprzedawcy, ze właśnie wysłali ponownie zamówioną pamięć ;-)

  • 1

    25.  2018-03-01 14:21:25

    23 - Boże... raz korzystałem tak dawno, ze nie pamiętam nawet.
    Jak będę nadawał listy - może nawet jutro rano, to zapytam ;-)

  • -1

    26. ~nn  2018-03-01 14:35:42  host: host-85-202-155-164.sta.tvknaszapraca.pl

    wlo-podaj kod pocztowy tej placówki.

  • 0

    27. ~  2018-03-01 14:53:52  host: public-gprs388457.centertel.pl

    Poczta Polska to same zalety i jedna olbrzymia wada. Niektorzy pracownicy rzucaja przesylkami jak leci. Co z tego, ze w paczkach i listach jest ksiazka? Niektorych to nie interesuje. Rzucenie przesylki do skrzynki, ktora trzymaja za lada jest tak powszechne, jak uslugi Poczty. Do tego walenie pieczatka po kopertach, jakby to byl tluczek i kotlet schabowy. A na okrase niech bedzie archaiczny cennik uslug dodatkowych Poczty Polskiej, w ktorym od dawna oplata za "Ostroznie" wynosi 50% lub 100% ceny danej uslugi. Dokladnie niestety nie pamietam. Raz tylko dla pewnosci wykupilem te opcje. Ogolnie taniej mozna przeslac przesylki gdzie indziej bez doplacania 50% za naklejke "Ostroznie", "Uwaga Szklo". Poza tym jest jeszcze inna wada Poczty. Brak rozdzielenia przeznaczenia okienek z podzialem na priorytety, ktore Poczta ma w uslugach, ale sama zastosowac tego nie potrafi. Osobno wplaty, osobno odbiory i osobno nadawanie przesyłek. Tam nikt nie mysli od lat nad podzialem pracy, ktory skrocilby kolejki.
    Jedyny duzy plus to placowka w kazdej miejscowosci i odbior do 2 tygodni kazdej przesylki w cenie. Tego nie oferuje nikt inny.

  • 1

    28. ~nn  2018-03-01 15:15:26  host: host-85-202-155-164.sta.tvknaszapraca.pl

    @27: jakby w firmach kurierskich było inaczej/lepiej...

  • -1

    29. ~  2018-03-01 15:16:54  host: public-gprs388457.centertel.pl

    @24 wlo, czy pamiec byla w kopercie czy w kartoniku? Paczka czy list? Za nieprawidlowe zabezpieczenie zawartosci odpowiada nadawca. Poczta Polska odpowiada za uzywanie datownika przez jej pracownikow jak tluczka do miesa, za rzucanie listami i paczkami, za zaginiecia, oraz za chore ceny, jak wspomniana przeze mnie oplata przynajmniej 50% ceny uslugi za ostrozne obchodzenie sie z przesylka.

    @14 Remington, to prawda. Absurdy to norma w archaicznym cenniku Poczty. Np. usluga "List Wartosciowy" jest czasami drozsza od uslugi "Mini Paczka", po ktorej pojawieniu sie przestalem wysylac pierwsza usluga. Ale ta druga usluga wymaga nadania elektronicznie, a pierwsza mozna nadac odrecznie wypelniajac blankiet.

    Niedawno obilo mi sie o oczy, ze Poczta Polska usunela z regulaminu odszkodowania za zaginiecie listow poleconych. Prawda to? Dawno nic nie wysylalem poleconym, odkad ostatni szedl rowny tydzien. Gdzies sie zawieruszyl pewnie, a ja liczylem juz odszkodowanie. Potem pojawily sie informacje, ze pocztowcy strajkuja, a przesylki segreguja skazani aresztanci i wiezniowie. Wizerunkowo to nie wyglada dobrze, ale nie ma nic innego o takim wachlarzu uslug, jak Poczta Polska.

  • 1

    30. ~nn  2018-03-01 15:27:53  host: host-85-202-155-164.sta.tvknaszapraca.pl

    @9: Odkąd jest Mini Paczka to nie korzystam z poleconych, niemniej jestem niemal na 99,9% przekonany, że odszkodowanie za zaginiony list polecony działa w takiej samej formie jak kiedyś. Może tego nie być w regulaminie poszczególnej usługi, niemniej kwestie odszkodowania wynikają z Prawa Pocztowego.

  • 1

    31. ~  2018-03-01 15:29:06  host: public-gprs388457.centertel.pl

    @28 Wiele zalezy od: kurierow, osob na sortowniach, sposobu zabezpieczenia zawartosci, a nie byle wrzucic w karton przesylana rzecz, od dobrego oznaczenia przesylki. Poczta to moloch i idzie na ilosc. Ostatnio uslugi Poczty podrozaly znacznie. Pozostaje tylko komfort stacjonarnych placowek. Taki Inpost musi stawiac paczkomaty, bo nie ma placowek.

  • 0

    32. ~  2018-03-01 15:37:34  host: public-gprs388457.centertel.pl

    @30 Pytam dokladnie, czy zarzad Poczty Polskiej to usunal? Kiedys sprawdze sobie. Jesli zapis o chyba 10 krotnosci odszkodowania oplaty za nadanie listu poleconego zostal usuniety, to zostaje tylko droga sadowa?

    Mini Paczka czasem wychodzi drozej. Np. w cenniku Poczty jest nadal Paczka czy Przesylka Paczkowa (nie pamietam dokladnie nazwy) do 1kg za okolo 10 zl. Przeslanie ciezszych kilku ksiazek jest oplacalniejsze ta stara usluga. To wychodzi pare kilogramow, a Mini Paczka jest tylko do 1kg? Do tego trzeba ja recznie nadac i nie bylo to zbyt latwe. Powiedzialbym, ze dla przecietnego czlowieka bylo to bardzo trudno. Portal e-nadawca nie grzeszyl intuicyjnoscia i prostota. A jak jest teraz?

  • 1

    33. ~  2018-03-01 15:51:18  host: host-85-202-155-164.sta.tvknaszapraca.pl

    @32: http://tlp.is/gjt wzmianka jest o braku możliwości reklamowania przesyłek nierejestrowanych (a taką nie jest list polecony).
    E-Nadawca jaki był taki jest, niewiele się na przestrzeni lat zmieniło, rzekłbym, że dla laika niemal nic. Zaletą Mini Paczki jest obsługa przez EN-a a także 23% VAT-u wliczonego w cenę. Dla firm ma to spore znaczenie. Polecam przy okazji korzystanie z Envelo. Paczka do 2 kg kosztuje 10,99 zł, można zostawić przesyłkę w okienku niemal w ogromnej liczbie urzędów bez czekania w kolejce.

  • 1

    34.  2018-03-01 16:25:33

    #33 Oprócz envelo z gwarancją dostawy następnego dnia masz też tani pocztex na sendit.pl, gdzie paczkę do 30kg wyślesz za 10,98 zł brutto.

  • 0

    35. ~  2018-03-02 20:54:14  host: public-gprs391615.centertel.pl

    a pieprze takie zasady od 40 czy 50zł. na urodziny orange było od 10zł darmowe w Inposcie i nawet to mnie przeszkadzało bo akurat to co chciałem kupić było po 9,99 Heh taka ironia losu

  • 0

    36. ~  2018-03-04 12:27:08  host: public-gprs392717.centertel.pl

    na urodziny allegro oczywiście

Dodaj swoją opinię