Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PO zostawi Streżyńską

PO zostawi Streżyńską

WitekT 25 Października 2007 08:16

0 0

Zapowiedzi polityków PO, że nie będzie zmian na stanowisku prezesa UKE, nie mają bieżącego wpływu na zachowanie kursu akcji Telekomunikacji Polskiej - pisze Gazeta Prawna.

Jeszcze w poniedziałek 22. października część analityków i inwestorów uważała, że wyborcze zwycięstwo PO oznaczać będzie zmianę szefa UKE, a to z kolei mogłoby świadczyć, że trwające od 22 miesięcy twarde i konsekwentne stanowisko regulatora wobec TP może zostać złagodzona. Spekulacje o wymianie prezesa UKE spowodowane były tym, że został on powołany na stanowisko przez PiS oraz tym, że wystąpił na jednym z mityngów tej partii.




Teraz większość analityków zmianę na stanowisku Prezesa UKE ocenia raczej jako mało prawdopodobną. Prominentni politycy PO ciepło wyrażają się o szefowej UKE i nie widzą potrzeby jej zmiany, oraz że chcą zwiększyć zakres jej kompetencji.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 27
  • 0

    8. ~mirekb  2007-10-25 09:40:12  host: hii226.internetdsl.tpnet.pl

    *3 zgadza sie,*6 widze ze tez w cuda nie wierzysz,podzial tp to bardzo trudna sprawa i moze nastapi ale po1 to dlugi proces po2 rzeczywista wladza-czytaj decyzje i tak benda nalezaly do FT

  • 0

    9. ~  2007-10-25 10:04:14  host: p05-06.opera-mini.net

    Dalsze obnizki cen internetu , to gwozdz do trumny PiSu , a poniekad wbijac go zaczela , liberalizujac rynek sama Strezynska. Coraz tanszy internet , czyli zasypywanie roznicy cywilizacyjnej pomiedzy sciana wschodnia , ktora jest bastionem PiSu a sciana zachodnia , nieskrepowana swoboda wypowiedzi i zroznicowanie zrodel informacji jakie cecuja internet - tego nie da sie tam trzymac na smyczy jak mediow publicznych. Sam PiS przyznal , ze polegli takze dzieki niebywalej mobilizacji mlodych ludzi , smsowym i internetowym akcjom.

  • 0

    10. ~emes2  2007-10-25 10:16:46  host: chaos.tpnet.pl

    TAK, TAK ,TAK o to mi chodzilo. Ciesze sie ze PO zostawi Anie. Bo balem sie ze jezeli ja zmienia to bedzie znowu zle na rynku telekomunikacyjnym! Jestem bardzo zadowolony!!!

  • 0

    11. ~erykpl  2007-10-25 11:20:24  host: drw132.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Yes, Yes, Yes"

  • 0

    12.  2007-10-25 12:47:25

    Prosze nic juz nie zmieniac, niech UKE dziala w dobrej wierze dla klienta.

  • 0

    13. ~mx2  2007-10-25 13:17:12  host: nat-pra.aster.pl

    Zostawia ją na razie. Za 3 miesiące wymieni, a sprawe "przykryje się" jakąś aferą z komisją ds. PiS.

  • 0

    14.  2007-10-25 13:18:10

    POzytywny aspekt newsa ;)

  • 0

    15. ~bartoldoo  2007-10-25 13:53:38  host: aaol100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no jaka piękna nowina ;)

  • 0

    16. ~sceptyk  2007-10-25 13:57:14  host: aazv153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zobaczymy, zobaczymy ;)

  • 0

    17.  2007-10-25 14:43:17

    Decyzja jak najbardziej sluszna :) POpieram

  • 0

    18. ~  2007-10-25 14:46:24  host: arx186.internetdsl.tpnet.pl

    ania daje rade. donald pozostawiajac ja na stanowisku udowadnia ze jest inteligentny

  • 0

    19. ~  2007-10-25 15:14:43  host: inet20908nb-1.eranet.pl

    Oby ta informacja sie potwierdzila. P. Ania zrobila dla klientow telekomow w Polsce wiecej niz to co zrobili wszyscy prezesi UOKIK razem wzieci

  • 0

    20. ~j  2007-10-25 16:49:41  host: 87-205-173-66.adsl.inetia.pl

    Pożyjemy zobaczymy. Nie ma się co na zapas podniecać i ekscytować. Różne już deklaracje słyszałem nie raz od różnej maści polityków. I nie raz okazywało się to jednym wielkim kłamstwem.

  • 0

    21.  2007-10-25 17:10:06

    Ja jednak wierzę Donaldowi i w ogóle PO - po wyborach poczułem,że nigdy nie chciałem tak bardzo żyć,jak po 21.Października :]

  • 0

    22. ~Grzechu  2007-10-25 17:52:33  host: 195.117.116.16

    ufffff...

  • 0

    23.  2007-10-25 18:20:46

    Tak trzymac... Pierwszy plus dla PO, aby tak dalej :)

  • 0

    24. ~  2007-10-25 18:30:49  host: chello087207040131.chello.pl

    Jestem za, ale nie popadam w euforię. Jeszcze moze byc różnie. Biznes telekomunikacyjny to wielkie pieniądze. A wielkie pieniądze to także "zdolność przekonywania". A Tusk wiadomo, lubi trzymać z biznesesm.

  • 0

    25. ~ukenamuniu  2007-10-25 19:29:23  host: nat-go2.aster.pl

    #19, co ze sprawą wspólnego ma UOKiK? W urzędzie tym, co ma chronić konkurencję i konsumenta, pracowała wprawdzie p.Ania, ale zajmowała się gospodarka komunalną. Może masz na myśli URTiP? Ale tym urzędem zdążył pokierować tylko jeden prezes (W.Graboś), bo p.Ania URTiP zlikwidowała i powołała UKE i siebie. #16~sceptyk: tak, zobaczymy. Jeżeli do rządu dostaną się przefarbowane pisy, pardone, lisy, szanse p. Ania ma ogromne. Jeśli nie, to nie.

  • 0

    26. ~nick  2007-10-25 23:48:28  host: ccd175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Powinna zostać i ponaprawiać to co spieprzyła do tej pory.

  • 0

    27. ~empireus  2007-10-26 00:45:23  host: ext117.opteris.pl

    Ja pomimo wszystkich tu optymistycznych zachwytow, jednak ide na przekor i z checia tej pani juz bym nie chcial widziec na tym stanowisku. Za to BARDZO bylbym zadowolony, gdyby Pani A.S. zostala regulatorem rynku energrtycznego. Tepi sie wszelakie telekomy, niszczy sie rozwoj na tym rynku...o malych firmach nie wspominam, ktore dzieki tej Pani zostaly zmarginalizowane i zniszczone. Fakt, mamy niskie ceny co sie chwali, ale wg. mnie i tak juz wiecej popsuc sie nie da, wiec teraz przydalaby mi sie TANIA ENERGIA. Tam dopiero jest pole do POPiSu! I tam wrecz pani A.S. idealnie sie nadaje. Byla by swietnym regulatorem energetycznym, bo tam jest b. podobny rynek, za to jej metody z rynku tel by tam idealnie pasowaly. jesli obnizyla by oplaty za prad, to mielibysmy tansze rowniez polaczenia tel i internet ;-)

Dodaj swoją opinię