Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Po wakacjach tańsza "neostrada tp" w wolniejszych opcjach

Po wakacjach tańsza "neostrada tp" w wolniejszych opcjach

WitekT 28 Lipca 2010 18:53

0 0

Telekomunikacja Polska na przełomie września i października przedstawi nową ofertę dostępu do Internetu. Ciągle pod marką neostrada tp, a nie Orange, a promocja będzie nazywała się SuperInternet.

Obniżki, które wynikają z zaakceptowanych właśnie przez UKE nowych cen na podstawie tzw. testu zawężania marży, mają być mniejsze niż w wypadku kwietniowej oferty szybkich opcji, ale wyraźnie odczuwalne. Nie ma mowy o zejściu z ceną o 40% jak przy szybszych opcjach, bo wtedy - zdaniem prezesa TP Macieja Wituckiego - oferta detaliczna byłaby tańsza od hurtowej (BSA), ale z jego słów dało się wywnioskować, że może chodzić o około 20%.




Witucki liczy na to, że wraz z wprowadzeniem nowej oferty dla wolniejszych łączy, zwiększy się dynamika nowych łączy Polsce oraz udział TP w aktywacjach netto. Przychody telekomu mogą spaść w okresie 3-6 miesięcy od jej wprowadzenia, ale potem ilość sprzedawanych łączy powinna zrekompensować ich niższą cenę.

TP obniży ceny na mocy zeszłorocznego porozumienia z UKE, w którym zapisano, że przy hurtowej ofercie dostępu do Internetu (BSA) odejdzie się od wyceny retail minus (czyli 51% upustu od ceny detalicznej) a przejdzie na cost plus, czyli w oparciu o realnie ponoszone koszty, wyrażone w dość skomplikowanym wzorze.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    31.  2010-07-29 10:57:22

    A mi się wydaje że takie gadżety właśnie podnoszą atrakcyjność oferty i zmniejszają koszty abo. No bo jak mam płacić nawet przez kilka miesięcy 1zł za net, to zawsze to lepiej, niż w ogóle miałbym nie mieć takiej promo. Np. do Orange Freedom dostaje ekstra 30 zł do wygadania co miesiąc. Zawsze to dodatkowa kasa na koncie. Sądzę że jesiennym obniżką cen netu TP, będą towarzyszyły również takie pakiety dodatkowych przywilejów dołączonych do podstawowej oferty. No, ale poczekamy do września i zobaczymy co konkretnie wprowadzi Tepsa. Ważne że chcą się rozwijać i modyfikować ofertę. Oby z dobrym skutkiem...

  • 0

    32. ~arol  2010-07-29 11:41:52  host: dpf214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gadżety of tepsy jak dla mnie to były porażki - np. drukarki, ale wiem też że mnóstwo ludzi sie na tym łapie a potem buli o wiele więcej, niż to faktycznie jest warte. Nie dają od razu dobrą ofertę, jak zapowiadają.

  • 0

    33.  2010-07-29 11:49:34

    Wiesz, gadżety to był gift, one nie miały na celu obniżenia cen abo. Na to były promocje abonamentowe. Tak możesz liczyć w przypadku pakietu złotówek w OF, ale to też bym raczej traktował jako gift oferowany jako dodatek do promocyjnej oferty.

  • 0

    34. ~  2010-07-29 16:09:08  host: 80.51.91.246

    kiedy internet w TP SA dla posiadających pakiet telefoniczny socjalny za 28 zł? Ludzie, którzy mają plan dotowany za bodajże 15 zł moga mieć internet, a ci co płacą prawie trzydzieści zł już nie?

  • 0

    35. ~  2010-07-29 16:11:23  host: 80.51.91.246

    o, mam, plan tp przyjazny za 18,30 zł - dla osób korzystających z ośrodków pomocy społecznej

  • 0

    36. ~  2010-07-29 16:12:54  host: 80.51.91.246

    przy socjalnym neostrady nie założysz - co za bzdura, przy innym planie tp sa nie ma problemów?

  • 0

    37. ~benek  2010-07-29 21:23:38  host: 77-255-254-154.adsl.inetia.pl

    Może i tańsza ale co z tego ? Era już wprowadziła niezłe rabaty. Do tego inni operatorzy podobnie. TP chce na końcu ok. Wcale się nie dziwie że wolniejszych opcji bo tych szybszych prawie nie ma :D

  • 0

    38. ~Marek  2010-07-29 23:28:21  host: dzg50.internetdsl.tpnet.pl

    ja założyłem sobie internet stacjonarny w erze i bardzo sobie chwale :) razem ze stacjonarnym

  • 0

    39. ~klient TP SA  2010-07-30 13:57:41  host: 212.160.150.162

    A ja korzystam z oferty dla firm Miejski Ethernet TP i też bardzo sobie chwalę. Pingi poniżej 10ms na speedtest.net . TP jest najlepsza jakościowo i od strony obsługi klienta tez jest na super poziomie. Polecam !

  • 0

    40. ~jarek  2010-07-30 15:37:55  host: dot74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @38 stacjonarny net oferuje również Orange, o którym było ostatnio głośno związku z obniżkami cen abo. Ciekawe czy poza Erą i Orange jakiś inny operator komórkowy, zdecyduje się jeszcze na rozszerzenie oferty o stałe łącze.

  • 0

    41. ~Ojciec Inkwizytor  2010-08-02 19:11:57  host: public9608.xdsl.centertel.pl

    Czy telefon stacjonarny na linii TP w Orange lub Era ma wliczony w abonament CLIP/CLIR. W TP trzeba dopłacać 3,66 miesięcznie za identyfikacje numerów.

  • 0

    42. ~Ping  2010-08-03 11:48:28  host: 212.160.150.162

    http://www.speedtest.net/result/901454139.png tak wygląda Internet od TP SA jak dla mnie rewelacja, Netia się chowa

  • 0

    43. ~znawca  2010-08-03 15:20:50  host: chaos.tpnet.pl

    @42. Ping, ale to nie jest ADSL. Siedzisz na węźle Polpak-T to tyle wyciągniesz ;).

  • 0

    44. ~znawca  2010-08-03 15:29:33  host: chaos.tpnet.pl

    @42. A i jeszcze jedno. Jakie miałeś przyłącze, że udało się osiągnąć jedynie 35Mbps? Za kilka tygodni będę zmieniał opcje prędkości w kablówce na 5 krotnie wyższą, która pomiędzy północą a południem pozwala pobierać 40Mbps i liczyłem, że na Speedteście będę miał przynajmniej 39Mpbs ;P.

  • 0

    45. ~neo  2010-08-12 10:20:55  host: 167.202.201.4

    Ja tam czekam na VDSL2. Próbowałem neo 6mb ale mnie tak rozłączało co 5 minut i synchronizacja raz 4.5mbps, raz 5.5mbps raz 6.0mbps. Dałem sobie spokój. Mam obecnie 2mbps i jest git i pingi bardzo dobre. Mam nadzieję że na vdsl uda się doprowadzić do mnie do domku 10mbps w dobrej jakości :)

  • 0

    46. ~bolo  2010-08-14 10:32:35  host: 94-40-29-100.tktelekom.pl

    @36 Abonenci którzy posiadają neo przy planie socjalnym mieli szczęście, bo ta pomyłka wynikła z uchybień pracowników TP. Podstawowym abonamentem przy Neo jest plan za 50 zł, a jeśli ktoś ma socjalny i Neo to niech lepiej abonamentu nie zmienia bo juz do niego nie wróci. @ 13 Utrzymanie łącza kosztuje 29 zł brutto, a zawieszenie łącza kosztuje 21.35zł brutto. Różni się to tym, że łącze utrzymujesz na czas nieokreślony, a zawieszenie możesz mieć na rok, po roku musisz uruchomic telefon na chociażby miesiąc ( i tym samym zaplacic pelny abonament ) pozniej znow mozesz zawiesic na rok.

  • 0

    47. ~małpa  2010-08-16 14:34:56  host: bhy164.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niby dlaczego mam odwieszać na miesiąc? Mnie w telepunkcie powiedzieli że po roku mogę znowu zawiesić na rok. Po 9 miesiącach (jak przedłużałem neo) złożyłem podanie o zawieszenie na dalszy rok (od daty upływu poprzedniego zawieszenia).

  • 0

    48. ~EROWIEC  2010-08-16 22:10:43  host: 78-131-145-31.tktelekom.pl

    tesknie za czasami gdy net dzialal tylko w TePsie i przy podlaczeniu neta telefon nie dzialal a modem trzaskal strasznie :-)

  • 0

    49. ~robertoli  2010-08-16 23:17:52  host: 87-205-27-181.ip.netia.com.pl

    A jaki przewidujecie ruch Netii po wakacjach jeżeli chodzi o ofertę BSA? Tak jak wyżej ktoś napisał, ze względu na przejście na cost plus za dużo zrobić się nie da, jednak z drugiej strony jeżeli nic nie zrobią to stracą dużą część rynku. Interesuje mnie ta sprawa, gdyż mogę skorzystać z Gwarancji ceny już teraz (zmiana z 59zł jakie płacę obecnie za 1 Mb na 49zł) lub poczekać te 1-2 miesiące na lepszą ofertę. Co radzicie w tej sytuacji?

  • 0

    50. ~bolo  2010-08-24 12:00:44  host: 94-40-29-100.tktelekom.pl

    @47 "Mnie w telepunkcie powiedzieli..." w telepunktach mowia rozne rzeczy, byle tylko miec podpis na umowie a pozniej sie bedziesz bujał z problemem od infolinii do infolinii. To , że musisz uruchomic telefon na chocby miesiac jest zapisane w regulaminie uslugi.

Dodaj swoją opinię