Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Po spotkaniu Aero2 z UKE ws. darmowego Internetu

Po spotkaniu Aero2 z UKE ws. darmowego Internetu

WitekT 21 Lipca 2011 16:14

0 0

Po spotkaniu z UKE, Aero2 zamieni sposób dystrybucji kart zapewniających dostęp do bezpłatnego Internetu. Planuje się wprowadzenie większej ilości punktów, w których można odebrać kartę, a także ich wysyłkę pocztą.

Zarówno Prezes UKE jak i Spółka (Aero2 - przyp. red.) wyraziły gotowość do pełnej koordynacji działań mających na celu zmiany w zakresie zasad korzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu. Zgodnie z sugestiami Prezesa UKE, Aero2 zadeklarowało pilną zmianę sposobu dystrybucji kart SIM oraz wysokości i form opłat związanych z dystrybucją karty SIM - napisało w komunikacie Aero2.

Wszystkie przekazane zgłoszenia (formularze) i wpłacone depozyty (pod warunkiem spełnienia ich obu) otrzymane przez Aero2 do 20. lipca będą sukcesywnie rozpatrywane, w miarę dostępności kart SIM. Aero2 poinformuje osoby oczekujące na karty SIM o długości okresu oczekiwania na karty SIM dla nich przeznaczonych za pośrednictwem strony www lub poczty elektronicznej. W przypadku uznania czasu oczekiwania za niesatysfakcjonujący, osoby zainteresowane będą mogły niezwłocznie uzyskać zwrot wpłaconego depozytu, a następie ponownie wystąpić o kartę SIM, gdy jej dystrybucja ulegnie poprawie.

Ponadto, Aero2 dokona zmian w regulaminie korzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu, z uwzględnieniem uwag przedstawionych przez Prezesa UKE oraz technicznych aspektów związanych z realizacją tegoż obowiązku.




Aero2 zadeklarowało, zgodnie z sugestiami Prezesa UKE, zmianę sposobu dystrybucji kart SIM (w pierwszym okresie za pomocą wysyłki a w miarę możliwości jak najszybciej za pomocą partnerów dystrybuujących karty) oraz wysokości opłaty depozytowej, w tym także poprzez umożliwienie, w zależności od wyboru osoby zainteresowanej, wpłacenia depozytu lub nabycia karty SIM w cenie pokrywającej jedynie koszty jej produkcji i dystrybucji, w wysokości, która zostanie ustalona w toku dalszych rozmów.

Kolejne spotkanie dotyczące bezpłatnego dostępu do Internetu ma odbyć się w ostatnim tygodniu lipca.

O bezpłatnym Internecie od Aero2 szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Zobacz: pełną treść komunikatu Aero2 po spotkaniu z UKE (plik .pdf; 349 kB).

Źródło tekstu: Aero2     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 1

    13.  2011-07-21 18:30:35

    Ja to widzę tak: jest źle, ale obiecujemy, że kiedyś będzie lepiej, dlatego w tym celu na razie będzie jeszcze gorzej (zmiana (uproszczenie) procedury może spowodować przejściowe utrudnienia), ale przecież się staramy. Po prostu mistrzowie. http://jdtech.pl/2011/07/aero2-uke-relacjonuje-swoje-spotkanie-z -zarzadem-spolki.html

  • 1

    14. ~oszystwo  2011-07-21 19:31:43  host: 178235211250.unknown.vectranet.pl

    To jedno wielkie oszustwo. W ogole ciezko znaleźć usługę na stronie operatora. Robią wszystko co mogą aby jak najmniej klientów korzystało z usługi. Kto np na wsi zrobi skan dokumentu? Przecież to absurd!!!! ZLODZIEJE!!!!

  • 2

    15. ~janko  2011-07-21 19:47:34  host: 89-72-161-70.dynamic.chello.pl

    UKE-jedyny normalny konsumencki Urząd!!! chwała im!!! reszta to darmozjady!

  • 0

    16. ~  2011-07-21 21:03:50  host: v04-15.opera-mini.net

    15: no widzisz, a wiesz jakiej partii zawdzieczasz taki sprawnie dzialajacy urzad :) Idzma do wyborow i zrobma porzadek bo to co sie teraz dzieje echhh...

  • 1

    17.  2011-07-21 22:10:20

    oczywiscie PO bo nie odwolali pani prezes :)

  • 1

    18. ~  2011-07-21 23:04:03  host: user-109-243-166-235.play-internet.pl

    a to ciekawe - teraz beda numery z dostepnoscią kart... no fakt, przeciez to cenny towar jak papier toalerowy w PRL....

  • 1

    19. ~  2011-07-21 23:28:49  host: user-109-243-166-235.play-internet.pl

    to znaczy, że jak na razie NIC sie NIE zmieniło???? Czyli na razie NIE wysyłają karty listem?

  • -1

    20. ~  2011-07-22 02:59:27  host: dcx27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    17. Na razie jeszcze nie nie. Ale też nie powołali kolejnego.

  • 0

    21. ~  2011-07-22 06:40:10  host: user-31-175-116-111.play-internet.pl

    @17 nie no jasne, mogli przecież nawet zamknąć cały urząd... chwała im, że nie zamknęli, że nie zwolnili, że nie kradną i podatków nie podnoszą! A nie, czekaj, przecież podnoszą. No ale nie zamknęli urzędu, hurrrrra! lol

  • 0

    22. ~PZ  2011-07-22 07:11:39  host: public-gprs106553.centertel.pl

    Piszcie czy dostajecie mail'a odnośnie terminu wydania karty.

  • 0

    23.  2011-07-22 18:52:34

    Pierwsze osoby otrzymały już takie maile: http://jdtech.pl/2011/07/aero2-operator-zaczyna-wywiazywac-sie-z e-swoich-obowiazkow.html

  • 0

    24.  2011-07-22 18:54:05

    Znowu pocięło link: http://tnij.org/mqrd

  • 0

    25. ~  2011-07-22 20:32:52  host: evdo-78-30-66-144.subscribers.sferia.net

    Moi Drodzy, Winnym całego zamieszania jest UKE, które przygotowało dokumentację do przetargu 2600TDD. W dokumentacji nie było ani słowa jak zwycięzca przetargu ma dystrybuować 'darmowy internet', a te zasady powinny być jasno i czytelnie określone:) Aero2 robi swoje, a po co ma robić więcej niż się od niego wymagało? Szczerze mówiąc jeśli Aero2 coś zmieni w dystrybucji kart SIM, to będzie tylko i wyłącznie ich dobra wola. UKE źle przygotowało dokumentację, a teraz próbują to posprzątać:) Pozdrawiam.

  • 0

    26. ~  2011-07-22 20:38:57  host: 31.41.144.41

    23&24. Jeżeli ten e-mail jest prawdziwy to Aero2 leci sobie "w kulki". Ja wpłaciłem depozyt 4 lipca i nie otrzymałem żadnego e-maila. Znam także osobę, które wpłacały 29 czerwca. Ale ona akurat jeszcze nie potwierdziła, czy się z nią skontaktowali.

  • 0

    27. ~  2011-07-23 20:02:44  host: v02-15.opera-mini.net

    25*** To samo chcialem napisac. Uke spier...lo sprawe, a teraz udaje, ze cos robi. Kiedy to babsko wreszcie odejdzie?! Bo fuszerek za jej kadencji bylo juz za duzo!

  • 0

    28. ~marcin  2011-07-25 19:27:06  host: hobbit.synapsis.waw.pl

    ja wpłaciłem 29.06 i dalej czekam...

  • 0

    29.  2011-07-26 17:58:49

    Jest ruch w temacie: aero2 szuka kogoś, kto by im karty dystrybuował - ogłosili nawet przetarg! http://tnij.org/aero2przetarg

  • 0

    30.  2011-07-29 13:09:40

    @29. No i co z tego, że wreszcie zaczęli myśleć o dystrybucji. Ten przetarg powinien być ogłoszony 10 maja, kiedy to podobno wystartowali (?) z komercyjną ofertą :(. To chyba tylko prezes z pracownikami i ich rodzinami zaczęli korzystać. Gdzie jest UKE, gdy trzeba takie przekręty piętnować!

  • 0

    31.  2011-07-29 13:13:28

    Jeszcze dopiszę, iż mi kazali czekać do około 11 sierpnia na wydanie karty, gdy wszelkie wymagane dokumenty złożyłem 4 lipca a cała spraw wyszła na jaw zaledwie 24 czerwca. Już nawet nie mam siły pisać co o tym myślę :(. Jedyne pocieszenie to to, że nie udało mi się namówić znajomych na wpłacenie depozytu i posiadanie karty do UBDI do tych partaczy, a raczej "obstruktorów", gdyż najwyraźniej jest to działanie celowe. Teraz bym świecił przed nimi oczami :(.

  • 0

    32.  2011-07-29 13:17:32

    A dlaczego uważam, że opóźnienia w wydawaniu kart to jest działanie celowe? Ponieważ kwota depozytu znacznie przekracza koszt produkcji i dystrybucji karty SIM. Teraz skoro wiedzą ile jest zgłoszeń to powinni zamówić odpowiednią ilość kart. Nie chce mi się wierzyć, że czystych kart SIM nie (bez logo Aero2) nie da się kupić szybciej niż w 2 tygodnie. Poza tym mam pytanie, czy ktoś po 20 lipca w ogóle odebrał od nich kartę?

Dodaj swoją opinię