Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Po kolejnym spotkaniu środowiska ISP - iNET group

Po kolejnym spotkaniu środowiska ISP - iNET group

WitekT 10 Kwietnia 2009 13:36

0 0

W dniach 26-27. marca, w Pułtusku odbyło się trzecie spotkanie grupy zrzeszającej ponad 100 firm z branży ISP - iNET group. Tym razem w pierwszym dniu odbyła sie konferencja otwarta także dla firm niebędących członkami grupy.

Tematem przewodnim spotkania były technologie i praktyczne rozwiązania problemów budowy sieci światłowodowych na tle przepisów prawa. Głównym sponsorem konferencji była firma Ericsson Polska, której przedstawiciele opowiadali na temat różnych rozwiązań infrastruktury sieciowej. Uczestnicy mogli również dowiedzieć się "dokąd zmierza Internet" dzięki prezentacji firmy PLIX oraz posłuchać o wydajnych rozwiązaniach dla dostawców Internetu podczas prezentacji firmy Etherwerx. Nie zabrakło na spotkaniu również tematyki IPTV, dzięki przedstawicielom firmy Play5 oraz Sequence, którzy w swojej prezentacji pokazali uczestnikom technologię wykorzystywaną w IPTV oraz ofertę programową dostępną na platformie IPTV firmy Play5.

Dzięki prezentacji firmy Crowley dotyczącej platformy VoIP uczestnicy mogli podczas całej konferencji uzyskać informacje o pełnej usłudze triple play. Duże zainteresowanie wzbudziły również prezentacje przedstawiciela firmy Eutelsat dotycząca Internetu satelitarnego, którego wykorzystanie może być pomocne mniejszym operatorom w dojściu do miejsc, w których nie mają żadnych możliwości technicznych, przyłączenia kolejnych klientów oraz przedstawiciela firmy NowoNET, opowiadającego o praktycznych aspektach, w tym kosztach, budowy kanalizacji teletechnicznej.
W przerwach między kolejnymi prezentacjami uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą firm z branży IT dzięki stoiskom, na których firmy wystawiały swoje produkty. Ostatnim punktem pierwszego dnia konferencji był panel, który obejmował dwa tematy. Pierwszy dotyczył założeń do projektu ustawy wprowadzającej zmiany dotyczące pozyskiwania środków z UE dla małych i średnich operatorów zgodnie z projektem 8.4. Drugi dotyczył programu rodzicielskiego umożliwiającego pełną kontrolę rodzica nad treścią i dostępem do Internetu swojego dziecka.

Drugiego dnia miało miejsce spotkanie dla członków iNET group. Podczas tego spotkania rozmawiano na temat możliwości agregacji łącz, wspólnych zakupów oraz telewizji i telefonii pod marką iNET group. Punktem kulminacyjnym drugiego dnia było przybycie Prezes UKE Anny Streżyńskiej, która zapraszała firmy ISP do współpracy przy tworzeniu i opiniowaniu założeń do projektu przetargu na "darmowy Internet".

Wszystkie prezentacje z konferencji będą wkrótce dostępne na stronie konferencji pod adresem www.inet-meeting.pl. Kolejne spotkanie planowane na wrzesień lub październik.

Źródło tekstu: iNET group     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~ukenamuniu  2009-04-10 15:52:20  host: 86-59-n1.aster.pl

  Co za maniera z tym "łącz" zamiast łączy? Jednak władza przyjechała.

 • 0

  2. ~  2009-04-10 16:50:01  host: aauf16.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Naprawdę istnieje firma o nazwie PLIX?

 • 0

  3. ~  2009-04-10 18:58:13  host: apn-77-113-154-116.gprs.plus.pl

  1*** taa... 'która zapraszała firmy ISP do współpracy przy tworzeniu i opiniowaniu założeń do projektu przetargu na "_darmowy_ _Internet_"'. Do niedawna jeszcze byla tylko walka z TP, a teraz nie dosc, ze podkopuje TP, to jeszcze przywala malym i srednim :) A to wszystko, byle pod publike, byle nikt sie do niej nie doczepil...

 • 0

  4. ~ukenamuniu  2009-04-12 11:23:03  host: 86-59-n1.aster.pl

  #3: "Mieli w komórce kilku fachmanów, tak przejętych ideą swobodnego dostępu, że zbliżali się do anarchizmu w przekonaniu, iż wszelka informacja powinna być darmowa" (Peter F.Hamilton, Gwiazda Pandory)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet