Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Po dwóch miesiącach P4 dalej spada w MNP

Po dwóch miesiącach P4 dalej spada w MNP

Piszemy o tym pierwsi WitekT 13 Marca 2014 10:06

13 1

Po dwóch miesiącach, statystyki przenośności numerów zaczynają potwierdzać trend ze stycznia - P4 mocno spadają przyjęcia, a Orange ciągle jest na plusie - wynika z danych TELEPOLIS.PL. W tym czasie 303,5 tys. numerów zmieniło sieć.




Udział P4 w przyjęciach po pierwszych dwóch miesiącach spadł do 51,5%, a oddań wzrósł do 12,4%. Netto ciągle jest to imponująca liczba - 118,5 tys. Na drugim miejscu - z jedynym pozytywnym wynikiem na poziomie netto z wielkiej trójki - jest Orange. Udział w pozyskaniu pomarańczowego operatora wyniósł w tym czasie prawie 30%, a w oddaniach trochę ponad 26%, dając 8 tys. numerów na plusie. Z informacji TELEPOLIS.PL wynika, że jest to związane głównie z ruchami na rynku firm.


Polkomtel spadł na ostatnie miejsce pod względem przyjęć (niespełna 9%), i wskoczył - niestety - na pierwsze w oddaniach (33,4%), tracąc netto aż 74,5 tys. numerów. Wynik, choć niewiele, poprawił T-Mobile (w oddaniach ma 27,1%, w przyjęciach prawie 10%, netto strata 52 tys. numerów).


Spośród operatorów wirtualnych na poziomie netto najlepiej zachował się Virgin Mobile (400 numerów na plusie) i Mobile Vikings (350 na plusie). Na drugim końcu znajduje się mBank mobile (minus 300) oraz Lyca Mobile (minus tysiąc).


Pełne statystyki przenośności opublikujemy, jak zwykle, po zakończeniu kwartału.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:

Tagi: mnp | p4

w sumie: 61
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    44. ~niki1990  2014-03-13 20:18:45  host: n09-08-03.opera-mini.net

    inne sieci są do bani. mam play na kartę, formułę 4w1 i jestem zachwycona. nie zamierzam zmieniać sieci. po co, skoro wszyscy,do których dzwonię, są w play?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    45. ~gościuuu  2014-03-13 20:27:29  host: plus-96-193.polkomtel.com.pl

    ~43 tak ponarzekajmy na ludzi pracujących na infoliniach a czy ktoś się zastanowił (bo o pracy na infolinii jak widze nic nie wiecie) jak tam jest? Podejrzewam że macie znajomych którzy pracują/pracowali to pogadajcie z nimi. TO NIE JEST WCALE ŁATWA PRACA. Dzwoni jeden buc za drugim bo mu telefon przerywa, szkiełko się zarysowało albo płaci rachunki po 100 a abonament ma za 30 i narzeka co tak drogo. A koleś/panna na infolinii musi go wysłuchać, być miła-y i jeszcze niejednokrotnie walczyć z systemem bo oczywiście jest przyjazny uzytkownikowi nie mówiąc o tym że co chwila wpada klient z innym problemem a podejżewam że nikt z was nie wie wszystkiego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    46. ~S  2014-03-13 20:35:07  host: 85.219.163.130

    @41 tak, weź abonament no limit na kom za kazdego sms 19 gr za mms 19gr stac 29 gr.... niby nie wiele ale po co dopłacac ? 600 min to 10h roznów ale ok, każdy weźmie co woli....53 sms i taniej wychodzi dokupić pakiet za 10 sms, no i mając smatrphona jak można nie mieć neta w telefonie? i tylko na wifi siedzieć?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    47. ~  2014-03-13 20:47:46  host: n16-09-02.opera-mini.net

    46,po co mi wysyłać sms-y skoro można zadzwonić ? po co wysyłać mms skoro można wysłać mail ? net w smartonie można mieć z drugiej karty sim do oferty mobilnego netu albo kupić sim w ofercie netu mobilnego i dać ją do smartfona,a na rozmowy telefon po wcześniejszej umowie powiedzmy jakiś model SonyEricsson

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    48. ~  2014-03-13 20:50:18  host: 85.219.163.130

    tak , płać za neta i za tel pro idea!

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    49. ~  2014-03-13 20:56:59  host: n16-09-02.opera-mini.net

    45,nie pisałem o tym,że ktoś dzwoni ze szkiełkiem czy innymi bzdetami tylko albo z zapytaniem o ofertę o jakiś szczegół albo zgłosić jakąś nieprawidłowość,to konsultanci się czasem gubią w tym co powinni znać,a na infolini Plusa nie dość,że każą czekać od 20-40 minut,a bywało że ponad 1 godzinę na połączenie z konsultantką chyba emerytką sądząc pi głosie,tonie i braku życia to jeszcze o cokolwiek się zapytałem to prosiła o cierpliwość,włączała muzykę i po może blisko 10 minutach wracała z konsultacji pewnie z kierownikiem żeby mi odpowiedzieć, nic tylko "chwalić" taką infolinie i nie narzekać,że ludzie biorący pieniądze za prace na infolini nic nie wiedzą po średnio 30-40 minutach czekania na rozmowe z konsultantem

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    50. ~  2014-03-13 20:59:07  host: n16-09-02.opera-mini.net

    48,a co?,za darmo neta nie ma,a z sieci do sieci za telefonem od promocji do pomocji łatał nie będę

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    50.  2014-03-13 20:59:13

    Przeniosłem numer z Play do Orange 11 lutego, mam 500minut lub 500 smsów do tego 1 GB transferu danych realnie za niespełna 16zł miesięcznie, nie liczę dorzuconych jakiś gratisów, przeciętnie zużywam 250minut i jakieś 40smsów na miesiąc (żaden no-limit potrzebny mi nie jest) sprzedałem zakupioną za 19zł lumię 920 za 850zł. Sieć trochę uporczywa jeśli chodzi o komunikację, ale zasięg jest i telefon wreszcie działa jak powinien, odświeżania karty brak więc na co tu narzekać? Nawiasem mówiąc pan z Play zadzwonił do mnie z ofertą przedłużeniową jakieś 10 dni po przeniesieniu numeru. Cosik późno jakby nie mówić ;-) a że jestem człowiekiem który "nigdy nie mówi nigdy" może kiedyś wrócę do Play (jeśli uporają się ze swoją siecią, z roamingiem krajowym i innymi drobiazgami) Obecnie ta sieć jest marna do kwadratu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    51.  2014-03-13 21:39:05

    Play ma kiepską ofertę ? Przy promocji +200% po doładowaniu 100 zł. dają 5 miesięcy "gratis" nielimitowane rozmowy na komórki, stacjonarne i SMSy. Całe 100 zł. zostaje na pozostałe usługi lub po 5 miesiącach można zmigrować na inną taryfę i wykorzystać te 100 zł.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    52. ~xy  2014-03-13 21:46:22  host: public-gprs663258.centertel.pl

    Mam pytanie z innej beczki. Orange wydzwania do rodziny proponując stacjonarny abonament niby za 24zł obejmujący nielimitowane na stacjonarne oraz 20gr na komórki. Gdzie jest haczyk? Ktoś zna szczegóły? Na ich stronie takie coś kosztuje 49zł przy umowie dwuletniej, więc?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    53. ~Mario  2014-03-13 22:59:10  host: apn-46-215-64-7.dynamic.gprs.plus.pl

    PLAY się popsuł z ofertami ja też zmieniam PLAY na T-Mobile.OFERTY dla stałych klientów to totalne dno.Nie polecam tej sieci totalnie olewają stałych abonentów,

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    54. ~pabloki  2014-03-13 23:10:39  host: 37.31.81.253.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @52 xy ta oferta jest na mobilnym orangu dlatego 24 zł. Nie ma kabla. Jeśli to rzeczywiście dzwoni orange a nie jakaś firma co sie podszywa. Do moichh rodziców też dzwonią z taką ofertą -sam trafiłem na taki telefon- ale to jakby mobilne orange. 24 zł na 18 m cy a potem przez ostatnie 6 m cy 55 zł bo umowa na 24 mce.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    55. ~xy  2014-03-13 23:16:50  host: public-gprs663258.centertel.pl

    @pabloki: Dzięki, właśnie u mnie też do ojca dzwonią. Czyli gdyby się zgodził to by zrobili mobilny? Tam jest daleko do centrali i z kablem wiecznie problem, częste awarie, bez szans na szybki net. Pewnie w takiej sytuacji chetnie orange by zrezygnował z kabla. Właśnie też pomyślałem i kazałem wypytać na ile umowa i czy przez cały czas te 24zł.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    56. ~  2014-03-13 23:17:41  host: n16-09-02.opera-mini.net

    53,a co masz w T-Mobile ? Play nie olewa stałych klientów,zmieniła się konstytucja taryf z minutowych na no limit,więc też się zmieniły oferty utrzymaniowe na gorsze skoro już na początku masz no limit,w minutowych taryfach były gorsze warunki na początku,a potem były lepsze, tylko ci,którzy się nie znają na tym rynku mogą pisać tak jak ty

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    57. ~  2014-03-13 23:28:16  host: n16-09-02.opera-mini.net

    52,nielimitowane na stacjonarne i komórkowe za 29 zł bez żadnych umów na 24 miesiące tylko w umowie na czas nieokreślony masz to w cenie 29 zł w RBM,Heyah,nju,to po co korzystać z tej oferty,którą zaproponowali skoro jest gorsza,w no limit o którym napisałem nie ma już żadnych opłat dodatkowych za połączenia krajowe na komórki i stacjonarne,masz gwarancje,ze 29 zł nie przekroczysz,a w tej ofercie o której pisałeś to bardzo niekorzystna oferta bo możesz płacić dużo więcej jeśli będziesz dzwonił dodatkowo na komórki,moim zdaniem nie warto brać tej oferty

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    58.  2014-03-14 14:16:28

    Heh u kolegi, centrum 40 tyś miasta, Play sensownie działa jedynie na roamingu T-Mobile :) To jest rewolucja :) ludzie niebawem zaczną uciekać z Play na potęgę, i zarysuje się różnica pomiędzy W3 a Play.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    59.  2014-03-14 21:38:25

    Nic nie trwa wiecznie, więc nie mogą ciągle rosnąć. Pożarli już chyba cały prepaid od W3. Przy abonamentach nie jest już tak łatwo, a przy biznesie nie maja żadnych szans. I tak powinno zostać Play na poziomie 11 milionów mógłby już się zatrzymać. . Za dużo ludzi w sieci też dobrze nie wróży, bo będą coraz gorsze oferty. NJU jeszcze może okazać się czarnym koniem i jako jeden z nielicznych submarek, może zdobyć milion aktywnych sim w 2 lata.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    60. ~Kuzyn1920  2014-03-15 12:50:13  host: 92.60.132.22

    Play jest piękną mydlaną bańką, serio wygląda z zewnątrz świetnie ale jak sie jest w środku to widać syf na każdym kroku. MNP bedzie spadać { jestem wróżbita andrzej ^^ } Oferty wszystkich Opów się wyrównały. Teraz walka bedzie na pakiety. Kto da wiecej za mniej. Z konferencji prasowych wiemy że Play nie bedzie brał udziału w wojnie cenowej a T-Mobile wycofało się z konkurencji o najtańsze oferty. Więc zostaje Orange i Plus. Orange pompuje pieniądze w Infrastruktóre którą PLUS JUŻ MA! Czy Plus chce zejsć z ceny? Wątpie miał już wiele okazji, i ewidentnie nie chciał korzystać. Więc sądze ze jakiegoś WOW nie bedzie z ich strony a co do Orange wątpie by obniżali na maxa. Wykosztowali sie modernizacją i LTE. Trzeba sie odkuć bo W4 to nie Caritas :]