Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Po dwa telefony z Symbianem, dla każdego Polaka

Po dwa telefony z Symbianem, dla każdego Polaka

LuiN 12 Lutego 2008 14:57

0 0

nokia n95 8gb Według raportu przedstawionego podczas MWC 2008, tylko w zeszłym roku sprzedano na świecie 77,3 mln telefonów z systemem operacyjnym Symbian. To dwukrotnie większa ilość niż aktualna liczba mieszkańców Polski.

Przyjmując, że średnia długość telefonu to 10,5cm, układając je jeden za drugim trzeba by pokonać odległość ponad 8 tys. kilometrów, czyli można by nimi dwukrotnie otoczyć Polskę i jeszcze wrócić do Warszawy. Gdyby zaś złączyć ze sobą wszystkie ich ekrany, powstałby obraz o powierzchni ponad 130 tys. metrów kwadratowych. Czy to dużo?




Analitycy twierdzą, że wciąż bardzo mało. To zaledwie 7% wszystkich sprzedanych w zeszłym roku telefonów. Telefony z Symbianem, niestety wciąż należą do tych najdroższych jakie są obecne na rynku i choć sprzedaż ich stale rośnie, to nie tak bardzo, jak chcieliby tego producenci.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13.  2008-02-12 17:09:14

    kwistas - kwestia wirusów była poruszana na forum wielokrotnie, wiec jakbys poczytał, to byś wiedział, że wirusów nie ma na ten system, a nawet jeśli są, to jest to jakis margines, bo ja, jak i wielu innych ludzi sie z tym jeszcze nie spotkałem :) Druga sprawa, załadowanie pamięci nawet w 100% nie zmienia szybkosci działania telefonu z symbianem, bo od szybkosci pracy ma on osobna pamięc. Wiem to na swoim przykładzie, moja Nokia miałą przez 3 dni zawalona wewnętrzną pamięć w ponad 90% i nie widac było zadnej róznicy, za to jak zapełnisz pamięć zwyklej Nokii, to telefon będzie mulil, a nawet nie będzie chciał sie uruchomic po wylaczeniu... Tak wiec nie pisz, co jest lepsze, a co gorsze, skoro nie masz porównania. Owszem, telefony bez systemu są stabilniejsze, ale mozliwościami odstaja od Symbiana i to bardzo.

  • 0

    14.  2008-02-12 17:37:12

    ~~BKK18 może nie chodzi o takie mulenie wielkie, ale irytujące jest ładowanie menu... 4-10s trzeba czekać... hmm i to w nokii N95... W Nokii N70 to samo. Wirusy są może nie tak poważne ale złośliwe restartują telefon, zamykają aplikacje, uszkadzają symbiana mówię o Windowsie Mobile... :)

  • 0

    15. ~Marcin  2008-02-12 17:41:39  host: aczn213.neoplus.adsl.tpnet.pl

    -> "2" SonyEricsson te joysticki tak spieprzył że aż innych marek telefony z joystickami nie schodzą ;) w nokii są całkiem spoko :) miałem kilka tel i wiem :)

  • 0

    16. ~Adrian  2008-02-12 17:57:11  host: 078088244108.tcz.vectranet.pl

    "15" Mam SE D750i i joy trzyma mi już 2-gi rok przy naprawdę częstym jego używaniu. Wiem, że starsze SE (choćby T610) miały joye, które to padały jak muchy ale ja sobie nowe SE chwalę...

  • 0

    17. ~Wieszak  2008-02-12 18:09:30  host: host-81-190-133-24.olsztyn.mm.pl

    hehe, nieco prowokacyjny tytuł : )

  • 0

    18.  2008-02-12 18:31:06

    hehe a ja nie mam joystick w SE W810i i jestem zadowolony, sofcik najnowszy Flash i fajnie jest :)

  • 0

    19. ~beny  2008-02-12 18:38:10  host: dln69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ale statystyka :) podam inną - ludzie bzykają się 200 mld razy w ciągu roku, to na Polaka przypada prawie 5,5 tys. rocznie

  • 0

    20.  2008-02-12 18:40:27

    #18: W810 nie ma dzojstika kwistasie

  • 0

    21.  2008-02-12 19:00:21

    kwistas - przejawiasz te same cechy co ja kiedyś, dopóki nie miałem, to krytykowałem. Jestem szczęśliwym posiadaczem N5700 i jest szybsza niż moje poprzednie K750i i N6288. Do menu wchodze max. pełną 1s(ale przeważnie poniżej, dosłownie w mgnieniu oka jak w zwykłym tel). Nie wiem jak jest w N95, ale do N70 masz racje. To były starsze telefony ze słabymi prockami, teraz ten problem zniknął, więc watpie w to, żeby N95 chodziłą dużo wolniej niż mój tel. I tak jak mówie, nie ma wirusów na Symbiana, a WM to nie symbian, tylko inny system, wiec to całkiem inny problem :)

  • 0

    22. ~Daro603  2008-02-12 19:14:47  host: p08-10.opera-mini.net

    A co to dokładnie jest ten system operacyjny symbian????. Co to daje mieć go w telefonie???. A moj dzoj już chodzi ok. Ale czasem świruje... Wiem dokładnie że sony ericssony mają taka wadę czyli szwankują te Dzojsticki. Ale chyba da się go naprawić lub wymienić????. Se k310i jest dużo lepszy od k300i. Ale wiem że w k300i głośniej słychać odtwarzane piosenki mp3.

  • 0

    23.  2008-02-12 19:17:25

    ~~r radzę jeszcze raz przeczytać... xD

  • 0

    24.  2008-02-12 19:57:53

    #23: faktoza, przepraszam :-)

  • 0

    25.  2008-02-12 20:07:52

    Daro603 - google -> Symbian i wszystko jasne ;)

  • 0

    26. ~znawca  2008-02-12 20:50:33  host: atropos.tpi.pl

    No właśnie po co w telefonie symbian i co to daje ?

  • 0

    27.  2008-02-12 20:53:49

    Artykuł fajnie napisany.#19 benego jeszcze lepiej:) Ach ta statystyka:) Tylko czy każdy potrzebuje wszystko mający telefon? Ile osób z tego korzysta chociaż w 50%? Kilka procent zapaleńców a reszta to dzwoni i tyle:) Kiedyś miałem nadzieję, że telefony pójdą w kierunku zmniejszenia wagi ale się zawiodłem. Wszystko zatrzymało się na 100 gramach. Liczyłem na 20-40 gram + kilka dni "czuwania" ale się przeliczyłem

  • 0

    28. ~jarekt  2008-02-12 22:09:27  host: ebv87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Symbian to takie polaczenie smartphona z "glupim" telefonem. Niby jest otwarty system operacyjny ale zadnych przydatnych aplikacji na niego nie ma (choc to oczywiscie kwestia dyskutowalna). Ja jestem heavy userem smartfonow i po kontakcie z WM symbian pozostawil sporo niedosytu (vide aplikcje GPS zeby tylko jeden przyklad przytoczyc). Reasumujac - chcecie cieszyc sie zewnetrznymi aplikacjami zwielokrotniajacymi mozliwosci telefonu to zainwestujcie w WM. Uzywacie sluchawki do podstawowych celow - duzo lepiej sprawdzi sie "glupia" sluchawka. Ja mam przy sobie PDA z VGA, umtsem itp oraz SE 800k i zadnego z nich nie zamienilbym na nokie z symbianem, ktora bylaby zawsze kompromisem. Ale pamietam czas gdy aplikacje w javie dla SL45 byly czyms niezwyklym wiec fascynacje symbianem tez rozumiem..

  • 0

    29. ~Daro603  2008-02-12 22:35:24  host: f142-158.opera-mini.net

    PiotrM tak masz rację!!!. Nie każdy potrzebuje wszystko mający telefon. Zrestą jeszcze dużo osób ma telefon ze zwykłym wyświetlaczem. No ale to mają tacy którzy TYLKO dzwonią i piszą smsy. A ja telefon używam np do przeglądania internetu. Też używam że dobrze jest mieć aparat i kamerkę w telefonie. Zawsze to są przydatne aplikacje. Teraz tak naprawdę telefon komórkowy jest do WSZYSTKIEGO!!!. Można nawet na nim oglądać TV.

  • 0

    30. ~  2008-02-12 23:40:23  host: 80.51.91.252

    do wszystkiego? większej bzdury w życiu nie słyszałem. niech jeszcze zrobi ci obiad i wyprasuje koszulę :>

  • 0

    31. ~Dina  2008-02-13 00:52:54  host: p05-08.opera-mini.net

    Ja jestem zadowolona z mojej N70. Nie zamierzam jej zmieniać na żadne cudeńko,bo wystarczy mi to co mam,nie potrzebuję wodotrysków.

  • 0

    32. ~Daro603  2008-02-13 09:30:45  host: f142-146.opera-mini.net

    No już bez przesady!!!. Już telefon obiadu niezrobi ani niewyprasuje koszuli. Ale można dzięki niemu robić zdjęcia i nagrywać filmy. TV też można na nim oglądać. Radia też można słuchać. Kiedyś pisało w To&Owo że jakby ludzie wybierali najbardziej ulepszający się sprzęt to wybór musiałby wpaść na telefon komórkowy. A to dlatego że cały czas produkowane są telefony ze nowymi przydatnymi funkcjami. A jeszcze jak się ma symbiana w telefonie to tak jakby się miało komputer w telefonie;-)

Dodaj swoją opinię