Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Po długim weekendzie kara dla zarządu TP za problemy z BSA

Po długim weekendzie kara dla zarządu TP za problemy z BSA

WitekT 30 Kwietnia 2007 10:12

0 0

UKE przygotowuje decyzję o nałożeniu kary na szefa i członków zarządu Telekomunikacji Polskiej, która powinna być wydana po długim weekendzie. To reakcja na kłopoty abonentów Internetu, którzy chcieli odejść od narodowego operatora - pisze Rzeczpospolita.

Zdaniem prezes UKE Anny Streżyńskiej, kary nakładane na TP trafiają w próżnię, teraz więc sięgnie po środek bardziej dotkliwy dla menedżerów firmy. Wykorzysta w tym celu przepisy telekomunikacyjne, które dają urzędowi prawo ukarania również "kierującego przedsiębiorstwem". Kara może sięgnąć trzykrotności miesięcznego wynagrodzenia, choć UKE nie przesądził na razie, jaki będzie to wymiar w wypadku TP chociażby dlatego, że członkowie zarządu spółki nie złożyli jeszcze informacji o wysokości swojego wynagrodzenia.




Według szacunków Rzeczpospolitej, w przypadku prezesa TP Macieja Wituckiego kara mogłaby sięgnąć nawet około 1 mln zł, a cały zarząd mógłby razem zapłacić około 2,5 mln zł. Powody do obaw mogą mieć Jacek Kałłaur, Benoit Merel i Pierre Hamon. Niezagrożona jest Iwona Kossman, która niedawno przyszła do zarządu TP z Centertela, oraz Jean-Marc Vignolles i Konrad Kobylecki. Obaj byli członkami zarządu w okresie wdrażania hurtowych usług dostępu do Internetu, ale potem zrezygnowali ze swoich funkcji. Wobec nich UKE umorzy postępowanie.

TP i jej prezes nie chcą się wypowiadać w sprawie kary, dopóki nie zostanie oficjalnie nałożona. Jednak nie mają wątpliwości, że tak się stanie.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2007-04-30 11:25:14

    He he - dobre - podpisuje sie obiema rekoma pod tym wnioskiem :) Streżyńska ma jaja - po trupach do celu, zeby tak polski rzad byl wypelniony takimi ludzmi, byli bysmy podega swiatowa :) ech rozmazylem sie :) lukas63 - pomysl - jaka musi byc skladka takiego ubezpieczenia i jaki ubezpieczyciel by sie podiol zabezpieczenia takiego interesu he he

  • 0

    6. ~gostek  2007-04-30 11:28:19  host: nat-tar.aster.pl

    Pewnie to nie będzie jedyna kara po weekendzie. http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,68367,4098923.html

  • 0

    7.  2007-04-30 11:33:59

    coz - po weekendzie swiat sie nie konczy - a swoja droga - to UKE powinno sprawiedliwie podejsc do rzeczy i takze PTC troszke polechtac :) bo to co oni robia jest nie fair, jak do tej pory czy to Centertel czy Pus przerabiali to i mimo to zachowali sie lepiej.

  • 0

    8. ~  2007-04-30 11:36:25  host: proxy1.anon-online.org

    Nic z tych kar nie będzie - nie cieszcie się wielbiciele operatorów pasożytniczych , pamiętajcie jak żywiciel umiera to pasożyty razem z nim. Aby zapłacili panowie prezesi to trzeba bedzie w sądzie dowieść, że działali świadomie a , że ich pozim wiedzy o branży jest żaden to każdy sąd ich uniewinni ha ha !!!. A tak serio to nikt nie może wymagać aby firma z dnia na dzień obsłużyła 60 tys. zgłoszeń kiedy ma potencjał na powiedzmy 1000 dziennie. To nie kopanie rowów w Chinach. Jednak to przekracza zdolność pojmowania pani Streżyńskiej której poziom wiedzy fachowej jest na poziomie prezesów tp. A ja sam drapię się po głowie - w zarządzie TP nie ma ani jednego członka zarzadu mającego fachowe przygotowanie do zawodu i który by popracował chociaż parę lat w branży telekomunikacyjnej ??? jak to możliwe ???

  • 0

    9. ~poznaniak  2007-04-30 12:21:27  host: 213-238-104-176.adsl.inetia.pl

    No i później by się przydała jakaś kara dla prezesów Netii za pomoc w całym bałaganie! Pani Aniu - tak trzymać nadal!

  • 0

    10. ~dt  2007-04-30 12:51:50  host: wap.plusgsm.pl

    I bardzo dobrze! Nalezy im sie! Nikt mi nie wmowi ze przypadki gdzie po rezygnacji z neo nie mozna uruchomic net24 ale mozna znow neo byly oddolna inicjatywa pracownikow...

  • 0

    11. ~KInol  2007-04-30 13:25:16  host: 87-205-221-63.adsl.inetia.pl

    UKE powinno dać karę netii za zbyt wolny transfer

  • 0

    12. ~Chromik  2007-04-30 13:28:25  host: 212.160.172.70

    DT co do tych wpadek to wiem to z autopsji bardzo często była akcja że Netia sugerowała panie my tam panu zainstalujemy równowartość neo 1024 a na linii klienta dotychczas ledwo zipała neo 256 - w takich przypadkach nie dziwne że powrót do neo 256 był możliwy... co innego gdy mówimy o przypadkach równorzędnych np neo 1024 i net24 w szybkości 1mb/s to faktycznie zakrawa na podejrzane :>>

  • 0

    13.  2007-04-30 13:30:57

    Chrmik: a co powiesz na starzejącą się w zastraszającym tempie miedź TP po zainstalowaniu trzech (i jedynych mi znanych) multimo? Możliwości technicznie były, aż tu nagle po 2-3 miesiacach tłumienność wzrosła dwukrotnie... Ciekawe, prawda? :)

  • 0

    14. ~Chromik  2007-04-30 13:44:41  host: 212.160.172.70

    Wiesz Witku jako że pracuję na infolinii technicznej neo coś wiem na temat różnych akcji :D ale na ten temat głośno się nie mówi :G raz miałem numer, że monter przepiął linię od jednego sąsiada do drugiego bo tamtemu drugiemu neo nawalało i wtedy neo zaczynało nawalać temu pierwszemu i okazywało się że po 3 latach korzystania nagle linia jest za długa aby świadczyć usługę....

  • 0

    15. ~xyz  2007-04-30 14:06:11  host: 87-205-33-118.adsl.inetia.pl

    KInol a co TY chcesz od transferu ? w 44 już jest OK bo poprawili punkty styku i z tego co wiem poprawiają wszystkie.

  • 0

    16. ~  2007-04-30 18:34:55  host: ip-89-174-123-161.multimo.gtsenergis.pl

    Walić TP która jest złodziejską firmą, zlewającą klientów. Mają monopol, i robią wszystko aby go utrzymać i zniszczyć konkurencję nieuczciwymi krokami (pkt. styku, pseudo kłopoty przy podłączaniu BSA a neo w kilka dni, jak kiedyś ograniczanie ruchu innego ISP). A klientów zlewają na maksa (jak gościa który napisał do prezydenta Francji o telefon: http://di.com.pl/archiwum/13257.html)

  • 0

    17. ~getITright  2007-04-30 20:53:33  host: chello087206213042.chello.pl

    brawo ! teraz już nie zapłaci jakaś beziminna anonimowa masa, tylko prezes z własnej kieszeni, może dzięki temu TP przestanie KRAŚC ! poporstu kolejna świetna, trafiona decyzja UKE :]

  • 0

    18. ~ukenamuniu  2007-04-30 21:15:59  host: nat-go2.aster.pl

    Witek 13: masz na to dowody? Badania tłumienności są robione rutynowo. Jak znasz dane abonentów to podaj UKE. Urząd do Kielc i chłopcy sprawdzą co było i co jest. Niedobre są głosy (p. "Korporacje niewolników" i "Aksamitna indokrynacja" w dzisiejszym Dzienniku), że korporacja może działać (cyt) jak zorganizowan grupa przestępcza. Informacje o top500 i lektorce kojarzą się jednoznacznie.

  • 0

    19. ~ukenamuniu  2007-04-30 21:19:01  host: nat-go2.aster.pl

    indoktrynacja

  • 0

    20. ~KINOL  2007-05-01 09:51:58  host: 87-205-189-80.adsl.inetia.pl

    WIem że wszystko powinno byc ok ale za sama obsługę klienta który czeka 2 miesiace na podłaczenie ,przecież nie żyjemy w bantustanie gdzie nie można załatwić wszystkich formalności miedzy tp a netia drogą elektroniczną ,netia zawiniła w moim przypadku dwa miechy trzymali moje papiery i nie wysłali ich do tepsy bo niby nie były kompletne ,powiedzieli że nie mieli jak wysłać bo by i tak dostali odmowę od TP,a dostawałem informację przez dwa miesiące że oczekują na odpowiedź TP w sprawie podłączenia a nawet nie wysłali informacji do TP więc powinni zawiadomić mnie że nie mają kompletnych papierów a zwlekali z wszystkim,dopiero po 2 miesiacach jeden normalny konsultant poinformował mnie że nie maja kompletnych papierów i czekaja na nie ,a papiery znalazły się w Katowicach i dopiero po dostarczeniu ich przez Netie w Katowicach wszystko ruszyło w Warszawie mają niesamowity tam burdel w bazie danych u siebie

  • 0

    21.  2007-05-01 20:41:23

    A wszystko prze brak podejmowania alternetywnych dzialan - wszyscy zachlystneli sie BSA - zamiast w przypadku Netii budowac siec WiMax i pozyskiwac na nia klientow redukcjakosztow wieksze zyski i koniec akcji z TP

  • 0

    22. ~Chromik  2007-05-03 09:57:48  host: 212.160.172.70

    Dajcie sobie w końcu spokój z tymi podłączeniami - każdy chce aby traktowano go piewszorzędnie i indywidualnie i jak najbadziej ma do tego prawo ale zdajcie sobie ludzie w końcu sprawę że nie możliwością było przygotowanie ponad 50-60 TYSIĘCY linii na nowo w przeciągu krótkiego okesu czasu.. Pod względem przygotowania z tamtego okresu czasu TP była przygotowana do wykonywania ok 1000 nowych podłączeń dziennie i robota którą odwalili monterzy zakrawa wręcz na tytaniczny wysiłek ... (wiem bo siedzę piętro wyżej nad nimi).

  • 0

    23. ~ukenamuniu  2007-05-03 12:20:55  host: nat-go2.aster.pl

    Chromik 22: dzięki za pochwałę przy następnej wiadomości. Napisałem, ale nie wiem czy "słusznie". Już siedzicie ??? Do takich kar UKE nie ma jeszcze uprawnień.

  • 0

    24. ~Chromik  2007-05-03 13:30:06  host: 212.160.172.70

    lol :> siedzę, siedzę ale na szczęscie jeszcze nie w pace :D // przyznaję się, że nie od razu wychwyciłem dowcip :>

Dodaj swoją opinię