Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Po co Skype dane z BIOS-u?

Po co Skype dane z BIOS-u?

WitekT 8 Lutego 2007 19:46

0 0

Jak podaje The Inquirer, niektórzy użytkownicy komunikatora internetowego Skype zauważyli niepokojącą cechę aplikacji. Otóż ich zdaniem, program jest w stanie odczytywać numer seryjny płyty głównej oraz pobierać różne informacje z BIOS-u komputera.

Użytkownicy zauważyli “problem" przy okazji uruchamiania programu na 64-bitowej wersji Windowsa. Jak opisują, na ekranie ukazał się komunikat, informujący o nieudanej próbie uruchomienia pliku z rozszerzeniem wykonywalnym .com. Skype nie mógł jednak wykonać tej czynności, ponieważ 64-bitowy Windows słabo współpracuje z podsystemem NTVDM (Windows Virtual DOS Machine).




Jak się okazało, wspomniany plik był programem, którego zadaniem jest pobieranie informacji z BIOS-u komputera, w tym numer seryjny płyty głównej, a następnie przesłanie danych do centrali Skype.

Producent komunikatora na razie nie wydał żadnego oświadczenia w tej sprawie.

Źródło tekstu: The Inquirer, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1.  2007-02-08 19:52:17

    Czyzby Skype mialby sie okazac najpopularniejszym spywarem na swiecie?

  • 0

    2. ~heysh mschen  2007-02-08 19:52:18  host: dqz91.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wszedzie są żydzi i złodzieje!!!!!!!!!!1

  • 0

    3. ~dt  2007-02-08 19:52:45  host: wap.plusgsm.pl

    'permanentna inwigilacja' ;)

  • 0

    4. ~Longman  2007-02-08 19:57:21  host: euy215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może w Skype pracują zapaleni overclockerzy, którzy chcą się dowiedzieć jak innym udało się podkręcić procka? ;-)

  • 0

    5. ~as  2007-02-08 19:58:25  host: ckg41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze NIE!

  • 0

    6.  2007-02-08 20:05:22

    z jednej strony wywalilbym skype za to, z drugiej nie wiadomo co robia inne komunikatory, z trzeciej nie ma alternatywy, chyba ze placic tepsie

  • 0

    7. ~  2007-02-08 20:17:09  host: 54-dom-9.acn.waw.pl

    no to jak dorzucimy do tego wredny sposób na NAT'a to strasznie syfiasty ten skype

  • 0

    8.  2007-02-08 20:31:59

    hmm a moze to teoria spiskowa iz skype chce sie poznac z kompe z jakim pracuje a jak jakis bedzie "duck production" to odmawia wspopracy? hmm ewentulanie skype chce co? LICENCJE - i przywiaze sie do plyty glownej hehehehehhee GOWNO jakos windows kompa na 3 wiatry szpieguje i nikomy nie przeszkadza

  • 0

    9.  2007-02-08 20:35:36

    Skype wolny jest od programów reklamowych, szpiegowskich i destrukcyjnych http://skype.com/intl/pl/download/adwarefree/ ale o wlasnej produkcji slowa nie ma...

  • 0

    10.  2007-02-08 21:24:20

    Straszenie...

  • 0

    11.  2007-02-08 21:44:55

    Wojtaszek a ja dla Ciebie rozwiazanie. Po pierwsze brmaka voip + router (polecam sinapure i netgear dg834g) nic nie grzebie nie szpieguje a dzieki voipdiscount moge sie wypiac na tepse...

  • 0

    12.  2007-02-08 21:55:58

    wpadli

  • 0

    13. ~  2007-02-08 22:29:42  host: ahs210.internetdsl.tpnet.pl

    I co z tego? O dawna wiadomo że Skype sprawnie omija wszelkie NATy i co wersję zmienia serwery do których się loguje. Zresztą Skype to tylko zabawka, ale potencjalnie bardzo niebezpieczna dla użytkowników i ich danych.

  • 0

    14. ~xxx  2007-02-08 22:51:56  host: absw253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 6 jest alternatywa voipdiscount-stacjonarne w Polsce i nie tylko za darmo a doladowania kupisz na allegro wpisujac betamax jakosc ta sama pozdro

  • 0

    15. ~~~  2007-02-09 01:44:47  host: i577a0e74.versanet.de

    skype jest zamknięty i o kradzieży danych z dysku już dawno pisano... ale ludzie wypierają te informacje, które nie są im miłe - bo kto chciałby wiedzieć, że używa programu dla naiwniaków?

  • 0

    16. ~~~  2007-02-09 01:46:41  host: i577a0e74.versanet.de

    A Alternatywa - otwarte standardy - Google Talk (XMPP - Jabbger) a dla VoIP kontakt xmpp:service@gtalk2voip.com

  • 0

    17. ~  2007-02-09 01:54:48  host: dvo135.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Wojtaszek: W Wengo możesz skonfiguować program dla operatora, zamiast wiązać się z programem jednego operatorem. Gadanie, że nie ma alternatywy w przypadku VoIP to pierdolenie kotka pod ogon.

  • 0

    18.  2007-02-09 18:25:21

    piszecie o dość trudnych rozwiązaniach w sprawie konkurencji dla skypa. Do 17. Wengo odpada gdy jesteś za natem, Do 11. i 14. voipdiscount jak dla mnie zbyt skomplikowany i nie po polskiemu. Ale owszem bramka Voip i którykolwiek z "popolsku" operatorów sip dla mnie nic więcej nie potrzeba. Używam od czerwca 2006. Od niedawna telefoni VoIP poprzez bramke z protokołem SIP nauczyłem używać ponad 80letnią babcie narzeczonej, jak się dobrze skonfiguruje urzywanie jest o niebo prostsze od TePSy czy komórki. Miesięcznie wydaje około 5zł na około 100 rozmów wychodzących o łącznej długości około 3 godzin. Jakość w stosunku do TePsy nie do odróżnienia. Jak ktoś dzwoni ze Skype'a można to usłyszeć po pierwszym słowie.

Dodaj swoją opinię