Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Po co Novator kupuje akcje Netii

Po co Novator kupuje akcje Netii

WitekT 19 Grudnia 2005 12:48

0 0

Analitycy uważają, że ogłoszenie wezwania na 13% akcji Netii przez Novator może oznaczać, że fundusz chce przejąć całkowitą kontrolę nad polską spółką, by zablokować przejęcia przez inny podmiot.

Novator już posiada 10% akcji Netii. Nie wykluczam, że zostaną podjęte kolejne kroki. Wezwania rzadko się kończą po osiągnięciu takiego udziału (23%). Ale z drugiej strony przy tak rozproszonym akcjonariacie, to wystarczy, aby zdominować radę nadzorczą - powiedział Michał Buczyński, analityk Millennium DM.
Dodał, że być może Novator zdecydował się na wzmocnienie swojej pozycji w Netii, swojej najważniejszej inwestycji, aby zablokować możliwość kupna Netii przez innego inwestora.

Rynek od dłuższego czasu spekulował, że Netia może być przedmiotem zainteresowania innych operatorów telekomunikacyjnych. Wśród kandydatów do przejęcia Netii wymieniany był m.in. Czesky Telecom, GTS, Tele2, Swisscom i Telenor. Ostatnio prezes Czeskiego Telecomu poinformował jednak, że w naszej części Europy nie widzi bardzo atrakcyjnych celów do przejęcia.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1.  2005-12-19 13:19:02

    oj, wyglada na to ze bedzie wojna o netie, nowator pewnie bedzie chcial przejac kontrole i sam sprzedac korzystniej, wkoncu oprocz stacjonarnej maja juz umts, a i pewnie 1800 wygraja, wiec cena jeszcze podskoczy, a rynek 40mln klientow nie czesto sie w Europie trafia

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę dla biznesu w sieci Play?

Play wprowadza nowe oferty dla klientów biznesowych

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet