Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: Zmień swój tablet lub telefon w terminal płatniczy

Plus: Zmień swój tablet lub telefon w terminal płatniczy

LuiN 19 Października 2016 13:22

4 2

Spółka Paymax podpisała umowę o współpracy z Polkomtelem. Rozwiązanie mPOS Paymax umożliwia akceptację kart płatniczych przy użyciu specjalnego czytnika i aplikacji w telefonie lub tablecie.



mpos mpos mpos

Plus wprowadzi urządzenia mPOS do swojej oferty w segmencie B2B i będą one dostępne wspólnie z ofertą usług telekomunikacyjnych. mPOS Paymax ma wszystkie niezbędne certyfikacje VISA i MasterCard oraz jest zgodny z wymaganiami bezpieczeństwa PCI DSS.




mPOS może być ciekawą alternatywą dla małych przedsiębiorców, dla których miesięczny koszt dzierżawy standardowego terminala płatniczego stanowi barierę dla wprowadzenia płatności kartą w puncie sprzedaży.

Klienci otrzymują nie tylko samo urządzenie do przyjmowania płatności, ale również przyjazną w obsłudze aplikację płatniczą, dającą przedsiębiorcy wiele możliwości, m.in. dostęp online do transakcji, ich przeglądu oraz raportowania.

mPos Paymax to niewielkie urządzenie (110 x 70 x 13 mm, masa 100 gramów), które klient otrzymuje na własność, zamiast dzierżawić (na stronie Paymaksu kosztuje 199 zł netto). Akumulator pozwala na 24 godziny pracy przy przyjęciu 300 transakcji lub oferuje nawet 21 dni w trybie czuwania.

Roczna opłata za korzystanie z terminalu wynosi 50 zł netto, a prowizja od transakcji wykonywanych kartą to 1,49%. Terminal łączy się z telefonem lub tabletem za pomocą Bluetootha. Opcjonalnie dokupić można stację dokującą z ładowarką (199 zł netto) czy drukarkę mobilną Datecs (499 zł netto), która pozwala na drukowanie papierowych potwierdzeń transakcji zamiast wysyłanych SMS-em czy na e-mail.

Źródło tekstu: Paymax     

Dodaj do:

Tagi: paymax | polkomtel | plus | mpos

w sumie: 25
  • 0

    6.  2016-10-19 14:57:42

    @5, płatnik - bez dostępu do platformy nie da się realizować płatności. Podpisujesz umowę własnie na taki dostęp, według której opłata za pierwszy rok to 50 zł netto, później 5 zł netto za miesiąc z płatnością za rok z góry - czyli 60 zł netto. Do tego doliczane są prowizje od transakcji. Sam sprzęt kupujesz na własność.

  • 0

    7. ~wars  2016-10-19 15:06:22  host: public-gprs389880.centertel.pl

    @LuiN da się chipem :)

  • 0

    8. ~wars  2016-10-19 15:06:46  host: public-gprs389880.centertel.pl

    Sumup

  • 1

    9.  2016-10-19 15:26:54

    Prowizja nadal zbyt wysoka, a wrecz absurdalna. Sprzedajac u siebie telewizor za 1000zl, na ktorym mam marze kolo 50zl, za obsluge takiej platnosci musze zaplacic 14zl. Czyli z mojego zysku realnie znika az 28%! Za pozostale 36zl musze zaplacic pracownikom, oplacic lokal, prad itd. Zycze powodzenia.

    Takie cos sie nadaje tylko dla sprzedawcow ktorzy maja bardzo wysokie marze na produkty, czyli np odziezowka. Tam standardem jest 100-200% marzy. Ale w wielu sektorach, glownie z najdrozszym sprzetem, nie przekraczaja one 5-10%. Tak wiec tego typu usluga ma sens tylko przy prowizjach nie wiekszych niz 0,5% a i tu na pewno wielu sprzedawcow nie skorzysta. A pozniej klient bedzie gadal glupoty, ze jakis sklep to dno bo nei przyjmuja kart. Nie przyjmuja, bo za ich obsluge sa okradani. Prowizja jesl liczona od calosci transakcji, a nie od zysku!

  • 0

    10. ~Remol  2016-10-19 15:44:16  host: 46.227.110.83

    Mastah napisz do mnie na remol@interia.pl a dostaniesz inna ofertę

  • 0

    11. ~  2016-10-19 15:50:31  host: 188.146.167.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @LuiN: mPOS Sumup obsługuje płatności zbliżeniowe, chipem i paskiem magnetycznym.
    W odróżnieniu od Paymax ie pobierają stałych opłat, jedynie prowizję 1,49% od transakcji.
    Terminal kosztuje 299zł i jest to jedyna opłata stała.
    Wg strony Paymax cena terminala 199zł obowiązuje do wyczerpania zapasów, a standardowo mPOS kosztuje 369 zł.
    Zaletą Paymax jest wspólna promocja z Plusem oraz dostępność akcesoriów, jednak ich ceny powalają...

  • 0

    12. ~  2016-10-19 15:55:09  host: 188.146.167.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Są jeszcze inni dostawcy mPOS np. mpep, ale mają jeszcze droższy terminal (obecnie 399zł) i wyższą prowizję (1,7%).

  • 0

    13. ~Czesioooooo  2016-10-19 16:56:12  host: agcd6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zamienić można w tym Plus siekierkę na kijek, brak zasięgu zerowy tego Plus, w telefonie nie wynajduje,bez odbioru!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • 1

    14.  2016-10-19 17:28:28

    Prowizja to jakiś kosmos, stanowczo za dużo.

  • -1

    15. ~  2016-10-19 17:56:31  host: dcn140.neoplus.adsl.tpnet.pl

    9, 100% marży? 200%? Nie wiesz, co to jest marża - prawda?

  • 0

    16. ~bt  2016-10-19 18:33:11  host: mtant01.localnet.pl

    a czy polaczenie z bluetooth jest szyfrowane?

  • 0

    17. ~Gollum  2016-10-19 18:48:09  host: ewel.jmdi.pl

    @16: nie musi być.

  • 1

    18. ~Gucio  2016-10-19 20:38:47  host: 095160157241.dynamic-ra-10.vectranet.pl

    W sumie to żadne zaskoczenie, że plus coś takiego przygotował. Mają tyle różnych usług i produktów, że chyba tylko spożywki się u nich nie powinniśmy spodziewać. Ale dla klienta, który ma u nich sporo usług, jest to na pewno korzystne rozwiązanie. A terminal? Dlaczego nie!

  • 0

    19.  2016-10-19 21:45:52

    urządzenie, które się kupuje zamiast dzierżawić = w razie awarii to bardziej problem klienta i zostaje mu tylko gwarancja

  • 0

    20. ~  2016-10-20 01:38:43  host: 79-68-57-173.dynamic.dsl.as9105.com

    To jest dobre jak ktos prowadzi handel obwozny typu cyganscy sprzedawcy dywanow, patelni czy podrabianych perfumow.

  • 0

    21. ~  2016-10-20 01:40:03  host: 79-68-57-173.dynamic.dsl.as9105.com

    9. Kolega w hurtowni budowlanej dostal prowizje 0.6% bez targowania sie.

  • 0

    22.  2016-10-20 08:19:50

    Też posiadam SumUp. Terminal prosty w obsłudze, brak opłaty abonamentowej, stała prowizja 1,49%. Jedyna jego wada to dość długi czas oczekiwania na przelew pieniędzy na konto (do 5 dni roboczych).

  • 0

    23.  2016-10-20 08:21:14

    Od 12 października SumUp posiada również terminal do płatności zbliżeniowych - o nazwie AIR, z wbudowanym akumulatorem (zamiast baterii 2xAA, jak w poprzednim modelu).

  • 0

    24. ~Adam X  2016-10-20 11:32:47  host: h4-52.net.euron.pl

    I pomyśleć że w Niemczech to przy większej skali płatności to bank płaci właścicielowi terminal 0,21% prowizji a nie na odwrót. hehe

  • 0

    25. ~wosq  2016-10-20 22:56:54  host: 088156137174.dynamic-ra-04.vectranet.pl

    Zanim ktokolwiek zwiąże się z Plusem, niech dobrze to przemyśli.
    Ta sieć jest wybitnie droga i nieprzyjazna użytkownikowi.
    Plus to drożyzna.

Dodaj swoją opinię