Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: wygodniejszy roaming w ofertach na kartę

Plus: wygodniejszy roaming w ofertach na kartę

LuiN 16 Września 2010 12:27

0 0

Od 17. września klienci prepaid sieci Plus będą mogli wykonywać połączenia głosowe za granicą w taki sam sposób jak w kraju - bez kodów USSD.

17. września dnia dla użytkowników Simplus, MixPlus, Sami Swoi i 36.6 włączony zostanie komercyjnie roaming w technologii CAMEL. Technologia CAMEL pozwala na wykonywanie połączeń głosowych w roamingu w sposób analogiczny jak w kraju, bez konieczności używania kodów USSD.

Konieczne jest oczywiście wpisanie przed numerem telefonu prefiksu państwa, do którego wykonujemy połączenie (do Polski 0048 lub +48). Usługa nie wymaga aktywacji i każdy użytkownik, który zaloguje się w sieci roamingowej mającej podpisaną odpowiednią umowę z Polkomtelem, będzie mógł z niej korzystać. Plus będzie wysyłał do tych użytkowników wiadomość powitalną informującą o możliwości dzwonienia bez kodów USSD.

Wykaz sieci, z którymi Polkomtel SA ma obecnie podpisaną umowę na świadczenie usługi roamingu w technologii CAMEL:




plus prepaid roaming

Cały czas trwają testy z innymi partnerami roamingowymi i lista sieci, w których będzie można wykonywać połączenia bez kodów USSD, będzie się sukcesywnie powiększać.

Przed wyjazdem za granicę należy aktywować usługę roamingu. Aby tego dokonać, należy mieć ważne konto oraz dodatni limit na koncie. Aktywacja usługi jest bezpłatna i następuje przez wpisanie w telefonie *101*11*01# i naciśnięcie przycisku "zadzwoń".

Źródło tekstu: Plus, wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 0

    21. ~kacper  2010-09-16 16:52:48  host: 77-254-52-215.adsl.inetia.pl

    @20 nie można korzystać z GPRS i MMS w simplusie będąc poza granicami Polski

  • 0

    22.  2010-09-16 16:58:34

    Świadczy to tylko o tym jak zacofana jest ta sieć...

  • 0

    23.  2010-09-16 17:04:15

    A czy to dotyczy też mBank Mobile?

  • 0

    24. ~kacper  2010-09-16 17:10:53  host: 77-254-52-215.adsl.inetia.pl

    Wiecie co Wam powiem. Gdyby Simplus miał poza normalnym roamingiem, także biling on-line, połączenia konferencyjne, oczekujące, możliwość sterowania przekierowaniami (a CAMEL potrafi to obsługiwać) to ja bym z niego chętnie korzystał. Niestety nieumiejętność stosowania CAMELA mnie dobija. To na prawdę bardzo dobra platforma bilingowa, oferuje wszelkie usługi, rozlicz je w czasie rzeczywistym, ale wydaje mi się, że czynnik ludzki w postaci nieudolnych techników spycha Plusa na koniec listy technicznie zaawansowanych operatów w segmencie pre paid. Można przecież zrobić zupełnie nową taryfę, ze wszelkimi usługami o których wspomniałem na wstępie i każdy kto ją włączy będzie sobie korzystał. Kto nie włączy nie będzie. Problemu kompatybilności z SICAP-em nie będzie.

  • 0

    25.  2010-09-16 17:15:13

    Bardzo dobra decyzja ze strony Polkomtela. Wreszcie, najwyższy czas! Pytanie tylko czemu to aż tak długo trwało? Swoja drogą, to jak wiadomo niestety i w pre-paidzie Play też nie wszędzie można korzystać z "normalnego" roamingu. Są kraje gdzie część (albo i wszyscy) operatorzy wymajają stosowania call back. Mam nadzieję, że powoli będzie się to jednak zmieniać. Zresztą roaming to czasem w ogóle jedna wielka niewiadoma. Jak sam nie przetestujesz, to zapewnienia operatora są czasem g... warte. :-]

  • 0

    26. ~Lord-kr  2010-09-16 18:19:32  host: cpc3-lutn10-2-0-cust514.9-3.cable.virginmedia.com

    W Uk juz dziala, sprawdzone przed chwila, a mialo byc dopiero od jutra

  • 0

    27.  2010-09-16 19:27:01

    Do jojo @25 - Play w niektórych krajach udostępnia tzw. "Tani Roaming" i przed uzyskaniem połączenia system oddzwania, ale nie trzeba przy tym wprowadzać żadnych kodów! Miałem okazję tydzień temu intensywnie przetestować na Majorce pre-paid Play oraz Orange i muszę powiedzieć, że wszystko śmigało idealnie. W tym samym czasie mój kolega był ze swoim Simplusem w Egipcie i nie mógł wysyłać oraz odbierać MMS-ów, a także zadzwonić, gdyż nie radził sobie z tymi kodami, a mi w ubiegłym roku w Egipcie w Play nic nie sprawiało problemu... Roaming w Play Fresh testowałem już w kilku krajach i wszystko działało OK.

  • 0

    28.  2010-09-16 20:42:24

    Akwafan (27) - a ja gdzieś napisałem, że w Play trzeba używać jakichś kodów? Stwierdziłem jedynie, że to tez nie jest "normalne" (w sensie typowe) korzystanie z telefonu podczas roamingu. Jako "normalne" mam tu nam myśli oczywiście korzystanie takie jak np. w obrębie kraju.

  • 0

    29. ~impassive  2010-09-16 21:49:43  host: ip-89-174-122-217.multimo.pl

    25. Call back to jest CHYBA jak się korzysta z opcji "Tani roaming".

  • 0

    30.  2010-09-16 22:08:33

    impassive (29) - Dobrze, niepoprawnie się wyraziłem. Chodzi mi tak, o "Tani Roaming".

  • 0

    31. ~  2010-09-16 22:59:32  host: user-109-243-7-202.play-internet.pl

    @21: A pisał ktoś inaczej? Chodzi o to, że kiedyś można było mieć aktywną tylko jedną z dwóch usług - albo roaming, albo GPRS. Jeśli więc ktoś pyta "czy moge już dzwonić za granicą mając aktywny GPRS" to nie pyta czy działa GPRS za granicą tylko czy działa roaming jak się ma włączony GPRS. Czytanie ze zrozumieniem nie boli...

  • 0

    32. ~  2010-09-18 10:21:02  host: gaja.tpnet.pl

    Największą wtopę z roamingiem to zalicza Orange w Czechach. Już kilkakrotnie w ubiegłych latach nie udawało mi się z Czech nigdzie dodzwonić, ale myślałem, że to jakaś chwilowa awaria, więc nie przykładałem do tego większej wagi. Aż w tym roku w Czechach zepsuł mi się samochód i MUSIAŁEM skorzystać z telefonu. Oczywiście w telefonie z kartą Orange jak zwykle dostałem komunikat, że nie jestem uprawniony do nawiązania połączenia, ręczna zmiana operatorów też nic nie dawała. Całe szczęście, że miałem ze sobą Playa, z którego bez problemu mogłem dzwonić. Po powrocie do kraju postanowiłem sprawę wyjaśnić i wówczas okazało się, że mając prepaida Orange i będąc w roamingu w Czechach, możemy dzwonić tylko i wyłącznie przy użyciu kodów USSD oraz callbacku!

  • 0

    33. ~  2010-09-19 10:49:26  host: ip-94-42-59-243.multimo.pl

    Nie rozumiem o co chodzi w tym newsie. Przecież zawsze tak było...

  • 0

    34. ~aqq  2010-09-20 11:30:24  host: 62.87.237.17

    @33: Nieprawda, trzeba było wpisywać *111*48nrtel# Właśnie, a mBank mobile? Też chyba się na to załapie?

  • 0

    35. ~  2010-09-20 13:41:11  host: chaos.tpnet.pl

    @33: Podczas tego rocznych wakacji, z karty mBanku w roamingu normalnie dzwoniłem, wybierając numer z książki telefonicznej w pamięci telefonu. Tylko Orange w Czechach wymagał wybierania kodu USSD.

  • 0

    36. ~  2010-09-21 14:06:56  host: 77-253-196-164.adsl.inetia.pl

    @35, Heyah ma jeszcze ciekawszą ofertę roamingową, bo na terenie całej UE i w przeciwieństwie do oferty mbank mobile- z darmową aktywacją i bez kodów USSD.

  • 0

    37.  2010-09-21 14:30:44

    36 - ale za to z minutowym (60/60) naliczaniem minuty rozmowy "gratis". ;-)

  • 0

    38. ~  2010-09-21 18:58:14  host: chaos.tpnet.pl

    @36: Przecież w mBanku aktywacja też jest darmowa, a dzwonienie nie wymaga kodów USSD! A wakacyjna oferta rozmów do Polski z Chorwacji, Egiptu, USA i jeszcze kilku innych krajów po 69 gr/min, to już była wręcz rewelacja!

  • 0

    39. ~ja  2010-12-09 19:44:11  host: dfq94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak doładowac komus kąto za granicą przez jakis kod smysem w heya

  • 0

    40. ~  2010-12-09 19:45:18  host: dfq94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czy moze jest ktos kto wie

Dodaj swoją opinię