Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus wszedł do Grupy Cyfrowego Polsatu

Plus wszedł do Grupy Cyfrowego Polsatu

LuiN 8 Maja 2014 10:03

7 4

7 maja, w rezultacie spełnienia warunków zawieszających, a także objęcia akcji nowej emisji przez wspólników Metelem Holding Company Limited, Cyfrowy Polsat sfinalizował transakcję nabycia Metelem, spółki kontrolującej pośrednio 100% udziałów Polkomtelu.




Finalizacja operacji wymagała spłaty całości zadłużenia Cyfrowego Polsatu z tytułu umowy kredytu niepodporządkowanego z 2011 roku i zabezpieczonych obligacji niepodporządkowanych oraz zawarcia umowy ramowej z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR). W rezultacie przeprowadzenia wszystkich powyższych działań Cyfrowy Polsat nabył udziały w Metelem reprezentujące 100% kapitału i głosów w tej spółce, co oznacza, że operator sieci Plus dołączył do Grupy Polsat.


Grupa Polsat wraz z Polkomtelem stała się jedną z największych polskich firm oraz wiodącą grupą medialno-telekomunikacyjną w regionie. Wyniki finansowe pro forma Grupy Polsat z Metelem za 2013 rok wynoszą: przychody - 9,6 mld zł, EBITDA - 3,9 mld zł, marża EBITDA - 40,6%, operacyjne przepływy pieniężne - 3,7 mld zł, skonsolidowane zadłużenie netto - 2,9x EBITDA. Celem Zarządu jest obniżenie ostatniego wskaźnika poniżej 2,5x dług netto/EBITDA do końca 2016 roku.


Zobacz: Cyfrowy Polsat przejmuje Polkomtel!

Źródło tekstu: Cyfrowy Polsat     

Dodaj do:

Tagi: cyfrowy polsat | metelem | plus | polkomtel

w sumie: 29
  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    10. ~asdf  2014-05-08 11:58:41  host: abuh104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Biznes solorza wychodowało państwo i politycy - chuchając i dmuchając by mu sie noga nie powinęła dając dupol na TV - elektrownie - i teraz plusa... Pani Gaj dba o Zygmunta by mu sie dobrze wiodło

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    11. ~Kuzyn1920  2014-05-08 12:03:45  host: 92.60.132.22

    @asdf to tak jakmiał zazłe niemcom że potęge zbudowali na szkodzie innych państw, takie były czasy a w Polsce : SORRY SORRY TAKI MAMY KLIMAT!

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    12. ~User1212  2014-05-08 12:46:48  host: awy114.internetdsl.tpnet.pl

    Cyfrowy Polsat podwoił ilość danych w pakietach internetowych - dlaczego o tym nie piszecie?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    13. ~52  2014-05-08 12:47:12  host: abym166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Plusa może kupić NASA i tak maja najgorsza ofertę na rynku i jakość usług....

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    14.  2014-05-08 13:25:43

    @13. Z tą jakością chyba ci się coś pomieszało...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    15. ~pabloki  2014-05-08 14:22:23  host: 46.205.4.168.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    no no transakcja na skale wydarzenia światowego.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    16.  2014-05-08 15:54:22

    @13 co do oferty mogę się zgodzić, co do jakości to są gorsi :)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    17.  2014-05-08 16:12:12

    13 maja na konferencji Plus ma przedstawić nową ofertę.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    18.  2014-05-08 16:15:33

    Ofertę czego?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    19. ~ble ble ble  2014-05-08 16:23:27  host: 109241127219.radom.vectranet.pl

    Ostatnio szukałem mobilnego, najtańszego i z przyzwoitym limitem. Obdzwoniłem chyba wszystkich operatorów i najtaniej wyszło w Orange. Co więcej trochę ostatnio jeździłem po zadupiach, i wszędzie sprawdzałem dostęp. Wynik? - Orange. Teraz korzystam z Playa (mam na myśli mobilny, bo teraz piszę via kablówka) i w centrum miasta mam -101 dB i przepływność rzędu 1 Mb/s. Podobnie poza miastem. Tak samo w Plusie i w T-m. A na Orange 4-5 i to nawet na wsi. O CP szkoda sie wypowiadać. Całe to towarzystwo (Plus, CP i Aero) są siebie warci. Pijar, pijar, pijar i reklamy, a ludziska łykają. I nie pracuję w Orange, - to tak jaby komuś przyszło do głowy, że sam siebie reklamuje.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20.  2014-05-08 16:28:34

    Plus: nowa oferta 13 maja br.
    Pod hasłem "Otwieramy świat wyjątkowych możliwości!", Polkomtel, operator sieci Plus zaprasza na konferencję prasową w dniu 13.05.2014 r, godz. 12.00.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    21. ~52  2014-05-08 16:49:19  host: abym72.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20 może i coś przedstawią, ale znając cały polsat to po sprawdzeniu oferty i jej warunków już nie będzie takie świetne

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    22.  2014-05-08 17:16:54

    Zasięg plus ma świetny, zdziwiłem się, jak u siebie na wiosce złapałem lte oO na mapie zasięgu plusa lte jest 10km dalej.
    Jak teraz będzie wyglądać oferta CP i Plusa? Dojdzie do migracji jak orange + telekomunikacja polska ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    23.  2014-05-08 17:31:48

    Nie dojdzie, będą dwie marki.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~pabloki  2014-05-08 18:24:23  host: 46.204.59.252.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @20 otwieramy świat nowych możliwości dawania nam więcej zarabiać-taki jest plus.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    25. ~Stefeeeek  2014-05-08 22:53:07  host: public-gprs477737.centertel.pl

    #19 U mnie jest to samo . Konkurencja ma szybszy internet od tego Solorzowego . Plus leje wodę w głupich reklamach, a ludzie naiwni to łykają a nie sprawdzą co w ich lokalizacji działa szybciej i sprawniej .I później wielkie żale bo nie działa im internet z szybkością 100 czy 150 "mega" . A napisz coś źle o Plusie , choćby to była prawda to zaraz Ciebie zminusują .

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    26. ~Punk  2014-05-09 00:40:17  host: 176.100.195.85

    U mnie zaś najlepszy zasięg i prędkość ma Plus, reszta w tyle na czele z Orange i T - Mobile.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    27. ~Kuzyn1920  2014-05-09 11:43:25  host: 92.60.132.22

    Steffek to twoje subiektywne zdanie. 13 bedzie zajebista promocja, w kościach czuje że to bedzie coś łączonego dla posiadaczy dual simów którzy płaczą że mają "MAŁEGO TRANSFERA" PEWNIE 2 ABO W CENIE JEDNEGO. Jak dostaniesz za 80PLN BL sms/min i 15 GB też bedziesz płakał o słabej ofercie? Mówisz o Jakości? T-bombaj ma zajebistą kule u nogi (P4) na którą się zgodził z powodu braku funduszy. Orange przyjęło T-bombaj by zwiększyć zasięg nie zwiększyć moc sygnału. A by móc przyjąć Tbombaj wraz z nadbagażem musieli zainwestować w infrastrukture. Dla mnie to dosyć logiczne. Teraz zacznie się wypłukiwanie kieszeni Konkurencji. ZSZ ma fundusze, możliwości, AKCJE, analityków.... i to nie z łapanki po kosinusie. Oferty będą stopniowo wchodzić na rynek by nie zaburzyć zdrowej konkurencji. UOKiK nie pozwoli żadnemu z W3 na dwa kroki w przód. Małymi kroczkami, powoli do przodu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    28.  2014-05-09 15:30:11

    Stefeeeek - ja pisze dobrze i też mnie minusują - jednak rózni nas to, ze Ty się tym przejmujesz a ja to olewam ;-)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    29. ~Kuzyn1920  2014-05-09 15:43:25  host: 92.60.132.22

    W Orange jest taki burdel ze ziomuś 2 razy w ciągu 3 miesięcy wysyłał rezygnacje z zakończon ej umowy. naliczyli mu opłaty abonamentowe za 6 miesięcy a po 6 miesiącach internet dalej działa. Co zrobić? dzwonić do orange by wyłączyli internet czy mieć olewke ze mają burdel bo 2 pisma poszły. 1 rzekom o zaginęło?

Dodaj swoją opinię