Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus wprowadza "LTE Plus Advanced" o przepustowości do 300 Mb/s

Plus wprowadza "LTE Plus Advanced" o przepustowości do 300 Mb/s

LuiN 23 Sierpnia 2016 14:46

21 10

Sieć Plus komercyjnie uruchamia "LTE Plus Advanced" o przepustowości do 300 Mb/s, podwajając jednocześnie pakiety danych w abonamentach głosowych.



Internet "LTE Plus Advanced" opiera się na agregacji dwóch nośnych po 20 MHz w standardzie LTE FDD, działających w pasmach 1800 oraz 2600 MHz. W praktyce do jego obsługi wymagane są urządzenia LTE-A z LTE kat.6. W ofercie sieć ma 19 takich smartfonów, 3 routery i 2 tablety, a klienci sieci korzystają już z ponad 125 tys. kompatybilnych urządzeń.




Szybszy standard LTE dostępny jest dla wszystkich klientów ofert abonamentowych, Internetu mobilnego, Mix i SOHO. Obecnie zasięg "LTE Plus Advanced" oferowany jest w kilkudziesięciu lokalizacjach kraju i obejmuje około 2 mln Polaków.

Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy

Wejściu LTE szóstej kategorii towarzyszą zmiany w ofercie abonamentowej dla klientów indywidualnych i biznesowych. W ramach promocji 2 x Więcej GB, klienci mogą uzyskać dwukrotnie większe pakiety danych niż do tej pory. W przypadku oferty abonamentowej promocja wchodzi w życie 23 sierpnia, a w przypadku ofert Ja+ Mix 1 września.

Klient otrzymuje dwa razy większe pakiety internetowe przez całą długość kontraktu we wszystkich poziomach zobowiązań:
  • W Ja+ Abonament to teraz 4 GB w abonamencie za 29,99 zł miesięcznie, 10 GB za 49,99 zł miesięcznie i 20 GB za 69,99 zł.
  • W Ja+ Rodzina klienci zyskają 20 GB w abonamencie za 69,99 zł miesięcznie, 40 GB za 99,99 zł i 60 GB do podziału w abonamencie 129,99 zł.
  • W Ja+ Mix w zależności od poziomu deklarowanego doładowania miesięcznego otrzymamy 2 GB dla doładowania 30 zł, 4 GB dla doładowania 40 zł, 6 GB dla doładowania 50 zł i 8 GB dla doładowania 60 zł.
  • W Ja+ Moja Firma to 4 GB, 10 GB, 14 GB i 20 GB w abonamentach odpowiednio za 29 zł, 39 zł, 59 zł i 79 zł netto miesięcznie, a dodatkowo promowana będzie Usługa Prawnik, czyli usługa dostępowa z zakresu doradztwa prawnego przez telefon i e-mail.

W ofercie Internetu Plusa i Cyfrowego Polsatu podwojony pakiet danych dotyczy najniższego abonamentu i jest dostępny po okazaniu legitymacji studenckiej lub uczniowskiej - od 23 sierpnia po raz kolejny wprowadzona zostaje promocja Internetu LTE dla studentów:
  • Abonament za 29,99 zł.
  • Dwa razy więcej Internetu w podstawowym pakiecie danych - 40 GB do wykorzystania we wszystkich technologiach, a przy zamówieniu w sklepie internetowym to nawet 60 GB.
  • Oferta dostępna w wersji Tylko SIM lub z ratami za sprzęt.
  • Trzy miesiące abonamentu za darmo dla klientów zmieniających operatora.
  • Podstawową promocją pozostaje usługa LTE bez limitu danych.

Łączność LTE sieci Plus dociera obecnie do 96,8% populacji kraju. Biorąc pod uwagę dane innych operatorów, Plus oferuje zatem największy zasięg LTE, a tam gdzie dostępne jest "LTE Plus Advanced", również najszybszy mobilny Internet. Aktualna mapa zasięgu LTE sieci Plus:
lte plus advanced mapka

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:

Tagi: plus | lte-a

w sumie: 155
  • 0

    141.  2016-08-24 16:56:52

    WLO. Na to wygląda, pakiet działa w taryfach głosowych, wystarczy SMS o treści: extra 30GB na numer 2601 i gotowe.

  • 0

    142.  2016-08-24 17:35:12

    Zerknąłem z ciekawości do regulaminu... Ten pakiet nawet nie esemesem, jak inne, ale tylko telefonicznie przez BOK można włączać!
    I jesteś pewien, że to działa?
    Nie mam na razie okazji sprawdzić...

  • 0

    143.  2016-08-24 17:50:34

    To chyba masz jakiś inny regulamin.
    Regulamin, punkt 7: http://tlp.is/awv
    Jestem pewny, aktywuje co miesiąc, możesz włączyć pakiet extra nawet jeśli pakiet który posiadasz w abonamencie jest nietknięty, wówczas ilość GB się sumuje.

  • -1

    144.  2016-08-24 18:08:50

    Z 17 maja 2016 r.
    Pkt 8:
    Uprawnieni Abonenci mogą zlecić aktywowanie Pakietu, o którym mowa w pkt. 7 wyłącznie telefonicznie, dzwoniąc na numer Działu Obsługi Klienta: 601102601.

  • -1

    145.  2016-08-24 18:12:56

    Pewnie coś jak z promocją pierwszego doładowania z bonusem 100% - równolegle dwa regulaminy na stronie podają, wcześniejszy - "do odwołania" i późniejszy - do końca roku.

  • -1

    146.  2016-08-24 18:35:47

    Ja korzystam z tego który Ci podałem ;-)
    Pakiet działa, spróbuj kiedyś.

  • -1

    147.  2016-08-24 20:44:28

    A propos...
    Patryk7588 - dostałeś odpowiedź na pytanie o te regulaminy bonusowego pierwszego doładowania w końcu?

  • 0

    148. ~pabloki  2016-08-24 20:55:13  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    147 wlo ja mam sprzed miesiąca takie informacje że bonusowe doładowanie dostaniesz jęli ni eskorzystałes wcześniej w ciągu ostatnich 365 dni i nawet jak przeniesiesz z plusa i wrócisz do plusa a skorzystałeś raz to juz potem nie dostaniesz bo patrzą na numer telefonu poniewaz w plsuie karciarze nie mają kont klienta.

  • 0

    149. ~adi  2016-08-25 20:06:47  host: 31-178-46-74.dynamic.chello.pl

    Tylko czemu jak mam ustawiony w moim telefonie punk dostępu "PLUS" to mi operator dolicza za transmisję np ogladanie video a z punktem dostępu "INTERNET" LTE nie ma zasięgu strasznie się skopało po przejęciu sieci.

  • 0

    150. ~Gosto  2016-08-25 22:41:09  host: aclq240.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nigdy nie miałem problemu z prędkościami ich neta, ale sam fakt, że będzie jeszcze lepiej cieszy. Tylko niech mi ktoś powie czy zwykły telefon obsługujący LTE da rade z łączem 300Mb/s?

  • 0

    151. ~  2016-08-25 22:46:44  host: apn-77-115-22-206.dynamic.gprs.plus.pl

    Ciekawe jakie wlo ma prędkości w tym swoim internecie od plusa. Niech nam zlinkuje swoje speedtesty bo zaraz napisze że ma 100 mega a nawet więcej.

  • -1

    152.  2016-08-26 10:55:31

    148 - nie o to pytałem Patryk7588. Nie znasz kontekstu, to nie opowiadaj o swoich wyobrażeniach, że komuś (mnie akurat) w czymkolwiek pomożesz ;-)
    15 - pisałem niedawno. Powtarzać nie będę - moje posty są wyraźnie oznaczone od lat. Ty jesteś kolejnym nikim, kto nie czyta. Potrafisz się czepiać tylko i wyłącznie.

  • -1

    153.  2016-08-26 16:51:33

    Patryk7588 - sorry, pomyliłem Cię z moderatorem... To sl@w_es pytał o te regulaminy ;-)
    No ale cisza w temacie...

  • 0

    154. ~  2016-08-27 09:31:02  host: host-176-221-122-175.dynamic.mm.pl

    Abonamenty na 2 lata mnie nie interesują. Nie minie rok jak czeka się z utęsknieniem do końca umowy, by zyskać jakąś nową ofertę.
    Jeszcze tylko jedna kwestia: DO 300 Mbit/s - znaczy ILE W PRAKTYCE?

  • -2

    155. ~Maciek  2016-08-27 20:50:40  host: 078088028157.dynamic-ra-05.vectranet.pl

    No, w praktyce pewnie nie da się osiągnąć tych 300 Mbit/s, ale realnie i tak będzie to robić na pewno wielkie wrażenie. Póki co, Plus ma się czym pochwalić.
    PS
    A co sądzicie o reklamie z Majewskim? dla mnie nawet nieźle. Choć czekam na więcej.

  • 0

    156.  2016-08-29 00:38:25

    Które stacje w Warszawie mają agregacje? Południe mnie interesuje, w Piasecznie pewnie nie ma jeszcze.

  • -2

    157. ~elo  2016-08-29 13:52:10  host: w3cache1.cyfrowypolsat.pl

    156. Na Ursynowie przy Płaskowickiej bodajże ma, ale 100% pewności nie mam. :)

  • -1

    158. ~Gerard  2016-08-29 19:13:23  host: dyc156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rozumiem, że klientów polsat też ta oferta LTE dotyczy. Miła informacja, bo taka prędkość robi wrażenie.

  • -1

    159. ~majonez  2016-08-31 14:58:13  host: office.yoda.pl

    Heh, oferta warta grzechu. Nie mam złych doświadczeń z Plusem, kiedyś byłem ich klientem i jakiś czort podkusił mnie na przeniesienie się do konkurencji. Wracam do Plusa z podkulonym ogonem, a tu takie rarytasy. Super!

  • 0

    160.  2016-09-05 16:20:38

    Narzekający na rozdzielczość mapki... Na stronie z mapą zasięgu Plusa już nanieśli zasięgi LTE-A. Można sobie dowolnie skalować mapkę ;-)

Dodaj swoją opinię