Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: WOŚP i pierwsza pomoc w komórce

Plus: WOŚP i pierwsza pomoc w komórce

sirmark 7 Stycznia 2010 18:42

0 0

Sieć Plus również w tym roku wspiera Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który po raz osiemnasty odbędzie się w najbliższą niedzielę. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas sieć Plus udostępni aplikację "Pierwsza Pomoc" w telefonach komórkowych.

W dniu tegorocznego Finału kurs pierwszej pomocy będą mogli ściągnąć bezpłatnie na komórkę nie tylko klienci Plusa, ale także użytkownicy innych sieci komórkowych uczestniczący w głównych koncertach Orkiestry w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku i Gdyni.

Użytkownicy sieci Plus mogą bezpłatnie pobrać aplikację z wap.plus.pl lub z www.plus.pl bądź wysyłając bezpłatnego SMS-a o treści Pomoc na numer 8045. Natomiast osoby posiadające telefon komórkowy w innej sieci mogą również bezpłatnie ściągnąć aplikację w trakcie jednej z imprez podczas Finału WOŚP w niedzielę 10 stycznia. Wystarczy mieć telefon komórkowy wyposażony w łącze Bluetooth i być na koncercie ww. miastach.
Aplikacja "Pierwsza Pomoc" w komórce to podstawowa wiedza z zakresu ratownictwa w postaci krótkich tekstów opatrzonych prostymi ilustracjami. Dzięki niej można dowiedzieć się, jak należy zareagować w przypadku: oparzenia, zakrztuszenia, krwotoku, utraty przytomności, urazu kręgosłupa i innych tego typu niebezpiecznych sytuacji. Szybki dostęp do podstawowych informacji, jak udzielić pierwszej pomocy, często decyduje o uratowaniu czyjegoś życia.

Jak co roku, Plus udostępni swoim klientom numer 7547, na który można przesyłać SMS-y zasilające konto WOŚP. Koszt SMS-a wynosi 5 zł netto (6,10 zł z VAT). Operator sieci Plus nie pobiera żadnych opłat związanych z funkcjonowaniem serwisu. Całkowity dochód z SMS-ów, pomniejszony o podatek VAT, zostanie przekazany na konto Fundacji WOŚP.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2010-01-07 21:01:16

  Chyba FundacjI ;)

 • 0

  2.  2010-01-07 22:10:32

  Dzięki, że poprawiłeś:)

 • 0

  3. ~onci  2010-01-08 17:00:05  host: 078088181202.elblag.vectranet.pl

  żeby nie ten vat to i z 10 smsów bym wysłął, ale nie będe skarbówki dorabiał

 • 0

  4.  2010-01-08 18:45:43

  To nowa wersja aplikacji, czy ta sama co kilka lat temu była?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet