Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus wdrożył HSDPA w Warszawie - oficjalnie

Plus wdrożył HSDPA w Warszawie - oficjalnie

WitekT 23 Listopada 2006 16:54

0 0

Polkomtel w ramach przygotowań do oferowania mobilnych usług szerokopasmowych uruchomił w swojej komercyjnej sieci 3G HSDPA na terenie Warszawy.

HSDPA umożliwia klientom korzystanie z mobilnych usług transmisji danych o prędkości do 1,8 Mb/s. W przyszłości HSPA, opierająca się na dwóch podstawowych technologiach: HSDPA (ang. High Speed Downlink Packet Access) i HSUPA (ang. High Speed Uplink Packet Access), będzie oferowała prędkości do 14,4 Mb/s podczas pobierania oraz do 5,8 Mb/s podczas wysyłania.




HSDPA w sieci Plus dostępna jest obecnie w całej aglomeracji warszawskiej, a w najbliższym czasie będzie wdrażana w kolejnych dużych miastach Polski.

Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~rollo  2006-11-23 17:08:23  host: apn-100-189.gprsbal.plusgsm.pl

    jak to mówią forza polkomtel !!!

  • 0

    2. ~  2006-11-23 17:10:56  host: apn-99-32.gprspla.plusgsm.pl

    Plus uruchomił sieć 3G w Pyrzowicach,ale nie widziałem oficialnego komunikatu,a może przeoczyłem,a być może Plus jest tak skromny że się już nie chwali poszerzaniem zasięgu 3G.A tak na marginesie to z okazji wdrożenia HSDPA mogliby trochę zjechać z ceną iPlusa albo zwiększyć limit.

  • 0

    3.  2006-11-23 17:27:23

    A kiedy będzie edge na bts 1166 i 3933 w obszarze 31051 ? Pewnie nigdy :( normalnie Plus mnie dołuje :/ co do Iplusa to faktycznie Plus musi ofertę dostosować do Ery bo inaczej będzie przegrywał sromotnie jeśli już nie przegrywa :-) gdyby nie Era to napewno byśmy w tym roku hsdpa Plusa oficjalnie nawet w warszawie nie znaczyli.

  • 0

    4.  2006-11-23 17:31:05

    Miało być zobaczyli :) ciekawe czy Plus w nowym roku zrobi coś z edge ? Czy mi się wydaje że Plus w swoich informacjach prasowych i komunikatach unika tematu edge i jego zasięgu jak ognia ? Hmm...

  • 0

    5. ~dziadman  2006-11-23 17:47:43  host: public-gprs1286.centertel.pl

    wdrożyli ?? ktoś może to potwierdzić ?? jeszcze tydzień temu byli z hsdpa w polu a teraz mają w całej aglomeracji wwa ?? znaczy sie w markach, jankach, na całym wawrze i ursusie ??

  • 0

    6.  2006-11-23 17:49:33

    dziadman: "wdrożenie" HSDPA to głównie zmiana softu na stacjach... :)

  • 0

    7. ~dziadman  2006-11-23 18:33:13  host: public-gprs1286.centertel.pl

    WitekT@ główniem ale nie tylko. Rzecz w tym ze w era i orange te modyfikacje zajeły około 1.5 m-ca a w plusie tydzień. ja wiem że to "najbardziejsza" technicznie sieć w polsce :) ale czy to nie jest tak że hsdpa plusa dziala przy siedzibie firmy i w okolicach ścisłego centrum warszawy (dworzec, rotunda, plac bankowy, plac konstytucji, pl trzech krzyży) ??

  • 0

    8.  2006-11-23 18:36:35

    dziadman: oj, nie tydzień... Odkąd ja się dowiedziałem, to mineły co najmniej 3 tygodnie. Komercyjnie można powiedziec, że wszyscy odpalili w jednym czasie - ale niekomercyjnie Era "dopalała" już pod koniec lipca. ;) Co do skali wdrożenia - nawet, jakby Polkomtel miał całą Wawę, to i tak to 50% mniej niż Orange i duuużooo mniej niż Era. ;)

  • 0

    9. ~magik  2006-11-23 18:40:00  host: apn-99-34.gprspla.plusgsm.pl

    niech zwieksza limit przesyłania/odbierania danych bo blue connect-a wezmę ... !! i po iplusie :)

  • 0

    10. ~kmis  2006-11-23 18:52:48  host: auw138.internetdsl.tpnet.pl

    HSDPA plusowe jest w całej wawie jak i okolicznych miejscowościach gdzie mają nodeB, potwierdzone łopatologicznie :)

  • 0

    11. ~rollo  2006-11-23 18:57:50  host: apn-100-189.gprsbal.plusgsm.pl

    gdybym był szejkiem z Emiratów to czekałbym na nokie N 95 :D - trzeba poczekac na jakies rozsadne tanie telefoniki z ta technologia :) - czyli z roczek sie zejdzie jak znam zycie :(

  • 0

    12.  2006-11-24 12:30:53

    i tak Era była pierwsza i od niej się zaczęło.

  • 0

    13. ~znudzony  2006-11-24 14:00:02  host: aalc115.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szalony: nie, Plus nie zrobi nic z EDGE. A już na pewno nie na btsach 1166 i 3933. Czytają teraz ten serwis i śmieją się z Twoich komentarzy. Jesteś żalosny.

  • 0

    14. ~zb  2006-11-24 15:46:10  host: doy137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    technicznie wciąż są w tyle w plusie i baaaardzo wolno patrząc na np ere idą do przodu.Ale kierunek ich działań wyznacza im konkurencja.

  • 0

    15. ~Szalony  2006-11-25 06:55:50  host: inet20909-1.eranet.pl

    Znudzony- ty także jesteś żałosny i tyle a jeśli Plus faktycznie nie da tego edge to ta firma jest żałosna .

  • 0

    16. ~Anty  2006-11-25 13:43:19  host: py-out-f136.google.com

    Szalony walcz o swoje , i nie patrz na komentarze ktore odmawiaja Ci racji, edge w Plusie to naprawde z zasiegiem jest fatalne, a przeciez lodz to nie jest jakas wies zeby nie trzeba bylo edge dac. Czekaj a jestem przekonany ze dostaniesz to edge.

Dodaj swoją opinię