Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus walczy o iPhone'y

Plus walczy o iPhone'y

LuiN 10 Sierpnia 2009 09:50

0 0

apple iphone 3gsEra i Orange oferują zarówno iPhone'y 3GS, jak i telefony z Androidem. Play właśnie rozpoczął sprzedaż HTC Hero. A Plus? Ma wprawdzie w swojej ofercie szeroki wybór Nokii czy Samsungów, ale nie może zaoferować klientom iPhone’a lub telefonu z Androidem - musi obejść się smakiem. Dlaczego? - pyta Gazeta Prawna.



Proszę mi wierzyć, że chcieliśmy zaoferować naszym klientom iPhone’a. To, że go nie mamy, wynika niestety z takiej, a nie innej polityki dystrybucyjnej producenta - mówi Adam Suchenek, rzecznik prasowy Plusa.




Plusowi pozostało więc kupienie iPhone’ów na otwartym rynku, czyli u pośrednika, a nie u producenta, jednak w tym wypadku operator nie mógłby zapewnić klientom pełnego serwisu. Na coś takiego Plus nie chce się zgodzić.

Według informacji Gazety Prawnej Plus sprzedaje jednak iPhone'y - ale tylko kluczowym klientom, którzy tego sobie życzą. Plus prowadzi teraz negocjacje z producentami w sprawie wprowadzenia iPhone'ów i telefonów z Androidem do regularnej oferty - dowiedziała się Gazeta Prawna.

Stosowana przez Apple'a polityka wyłączności to bolączka nie tylko Plusa. We Francji interweniować musiał regulator, który zażądał by Apple kończył z wyłącznością iPhone'a dla France Telecom. W Wielkiej Brytanii wyłączność może niebawem stracić sieć O2.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 66
  • 0

    47. ~  2009-08-10 13:48:10  host: t03-12.opera-mini.net

    Czy .mozna by golodupcom co ich niech stac zakazac trolowania. Iphone ma mms ma nawigacje i ma wytnij i wklej. Poniewaz kupowalem ziemie widzialem na 3 notariuszy kazdy mial iphone w tym jednen z softem 1.1.4. Imhon jest zjawiskiem rozrywkowym i multimedialnym i dlatego chetnie wybieraja go duzo chlopcy z biznesu bo to naprawde fajny gadzet multimedialny i internetowy. Tyle i az tyle a 50mln posiadaczy iphoneOS glosuje portfelem specjalistow z gimnazjum na telepolis olewajac sikiem prostym

  • 0

    48.  2009-08-10 13:55:32

    Nie lepiej dogadać się z Vodafone? Jak by ładnie poprosili to by Vodafone parę egzemplarzy załatwił.

  • 0

    49. ~get  2009-08-10 14:05:11  host: host-81-190-84-109.gdynia.mm.pl

    @32 - ale o czym ty pier...lisz ??? pijany o tej porze ? :D ja akurat mam telefon ze sklepu - samsung omnia - i kartę PF... potrafię w nim wszystko skonfigurować, a te funkcje które wymieniłeś to za mało, zawsze będzie za mało, technika nigdy nie dorówna wymaganiom ! chcę żeby telefon miał ich o wiele więcej, wszystko czego potrzebuję - tylko że trzeba poczekać, jak wiadomo technologia gna jak szalona i możliwości zwiększają się w postępie geometrycznym - nie ma przeciwwskazań żeby soczewka w aparacie w telefonie była inna niż w samym aparacie, jedynie lustrzanki pozostaną poza zasięgiem, choć też nie wiadomo na jak długo, po prostu TERAZ jest to technicznie trudne/za drogie itp. ja rozumiem że są ludzie ograniczeni którzy nie rozumieją że technika idzie do przodu... że są ludzie którzy zatrzymali się w rozwoju na czasach kiedy telefon służył tylko do dzwonienia :D ale tacy ludzi zawsze istnieli, kiedyś palili wiedźmy na stosie, dzisiaj np. chodzą na pielgrzymki :D ...i wygłaszają apele żeby ludzie nie kupowali sobie zbyt zaawansowanych (WTF?!) telefonów, bo rzekomo nie będą korzystać z WSZYSTKICH funkcji (a po jaką cholerę ktoś by miał korzystać z WSZYSTKICH funkcji - to telefon jest dla ciebie a nie ty dla telefonu) jest to żałosne, śmieszne i generalnie co tu komentować, tak jak nie każdy czyta literaturę piękną, ma wyższe wykształcenie, czy prowadzi dyskusję o sensie istnienia człowieka, tak nie każdy musi wymagać dużo, można wymagać mało - tak jak ty... heheh i współczuję ci że masz tylko 15 wpisów w telefonie, ale sądząc po twoje osobowości to i tak dużo :DDD

  • 0

    50. ~get  2009-08-10 14:15:00  host: host-81-190-84-109.gdynia.mm.pl

    @36 - sztucznie to ty masz wyprany mózg gadkami jakichś frustratów... iphone oczywiście obsługuje MMSy, co jest zresztą nie potrzebne bo lepszą są e-maile, ale jak ktoś korzysta z MMS to może, a co do chuchania i dmuchania, to sorry ale ja swojego telefonu nie oszczędzam i nie dbam o niego zbytnio - tylko że nie musi to być najtańsze g... żeby o niego nie dbać, to tylko telefon ! taki elektroniczny niewolnik, jak ktoś ma na odwrót i jest niewolnikiem tego urządzonka tak jak twój znajomy, to bardzo współczuję - żenada po prostu... co do samochodu, to hmmm najlepiej zostać menelem wg. twojego rozumowania, bo tylko wtedy - wg. twojego rozumowania - człowiek jest wolny i nie musi o nic dbać... a ja myślę że lepiej mieć kasę i do tego dążyć, kupować sobie to na co się ma ochotę (a nie to co jest najtańsze i najgorsze) i po prostu korzystać... przemawia przez ciebie frustracja, bo ty masz wszystko najtańsze i najgorsze - jak menel - z tego co mówisz...

  • 0

    51. ~get  2009-08-10 14:20:41  host: host-81-190-84-109.gdynia.mm.pl

    @37 - ehhhhh litości, już to kiedyś tłumaczyłem - bzdury opowiadasz, TO NIE JEST DAROWIZNA TYLKO SPRZEDAŻ NA RATY !!!!! to jest jakieś ignoranctwo prawne - żeby nazywać taką sprzedaż wiązaną darowizną, spłacasz ten telefon płacąc kolejne abonamenty i tak to wygląda od strony prawnej, myślisz że jakaś różnica jest dla fiskusa czy ktoś ci coś "daje" za 1zł czy za 0zł jeżeli wartość przedmiotu to np. 1000zł ?! to mafia by w Polsce rozkwitła bardziej niż we Włoszech chyba gdyby taka komedia prawna istniała w polskim prawie :D pranie pieniędzy stało by się zabawą, gdyby można było "sprzedawać" przedmioty o wartości np. 100 000zł za 1zł - i to wg. ciebie NIE była by darowizna :D więc to że nie masz za darmo to dla tego że POLSCY OPERATORZY TO ZŁODZIEJE I NACIĄGACZE, a nie dla tego że była by to darowizna, zresztą co - myślisz że w GB nie ma podatku od darowizny ?!

  • 0

    52. ~Kjartan  2009-08-10 14:24:23  host: atropos.tpi.pl

    get, akurat zgadzam się z tym co napisałeś... Ale po sposobie w jaki to zrobiłeś, można sądzić że sam jesteś frustratem :)

  • 0

    53. ~get  2009-08-10 14:27:10  host: host-81-190-84-109.gdynia.mm.pl

    @39 - wielu ?! a masz jakieś badania, statystyki ?! czekam na źródło... czy może TOBIE SIĘ WYDAJE i tak sobie gadasz od rzeczy co rzekomo ludzie robią i dlaczego ??? i jeszcze jedno - jak od opa chcesz tylko usługi (tak jak np. ja ostatnio, bo telefony są zbyt gów...ne i/lub drogie u polskich operatorów, niewielka różnica w sklepie kupić) TO JEST DLA CIEBIE PRE-PAID A NIE ABONAMENT - bo tam są tylko usługi ! @42 - tobie się nie przyda ? ale mowa była o menadżerach a nie o dzieciach neostrady z ptasim móżdżkiem takich jak ty ;DDD

  • 0

    54. ~get  2009-08-10 14:30:59  host: host-81-190-84-109.gdynia.mm.pl

    @52 - masz prawo do takiej opinii, ale uwierz mi to nie frustracja a jedynie NAZYWANIE RZECZY PO IMIENIU, jak ktoś zachowuje się jak idiota, to nie mówię mu "jesteś fajny, lubię cię" rozumiesz ? :] @47 - heheh świetny koment, nic dodać nic ująć :D aczkolwiek nie zgadzam się żeby tym sfrustrowanym trollom zakazać wypowiadania się, KAŻDA cenzura jest zła, to raz, a dwa - przynajmniej można się ze "specjalistów z gimnazjum" pośmiać :D

  • 0

    55.  2009-08-10 14:43:54

    ~get a ty jak zwykle swoje, rzeczywiście twój sposób pisma może świadczyć, że jesteś frustratem. Kultura każdemu się należy, a że ty kultury nie masz to lepiej się w ogóle nie udzielaj tutaj, przynajmniej zaoszczędzisz nam tych wypocin, które kupy się nie trzymają, mają na celu tylko kogoś obrazić, ewentualnie wyzwać, a nie prowadzić sensowną dyskusje.

  • 0

    56. ~Astro  2009-08-10 15:34:01  host: t08-12.opera-mini.net

    Kwistas dobrze napisales.Get ten od 5110 napisal co mysli i nikogo nie obrazal w przeciwienstwie do ciebie .Zal mi ciebie i tobie podobnych co oceniaja ludzi po portfelu.Kultury osobistej nie kupisz za pieniadze czego przykladem ty jestes

  • 0

    57.  2009-08-10 15:39:30

    Prawda jest taka, że 95% internautów psioczy na iPhona bo ich nie stać (apple ma z dupy ceny, to fakt), a tylko 5% jest niezadowolonych, gdyż wolą nosić w kieszeni mobilne biuro zamiast mobilnego centrum rozrywki. Dla niektórych sam fakt, że iphone jest najlepiej grającym fonem na rynku sprawia, że go kupią, żeby nie taszczyć ze sobą odtwarzacza mp3/mp4. No i ten wyświetlacz jest naprawdę spoko. :D

  • 0

    58. ~krzyno  2009-08-10 15:40:15  host: aeab79.neoplus.adsl.tpnet.pl

    *53 - Ty chyba sam nie wiesz o czym piszesz, dlaczego dla mnie ma być lepszy prepaid ? Tylko dla tego że nie chcę wiązać się na 2 lata i nie mam zamiaru brać fona, w prepaidzie nie dostanę dodatkowych usług za free przy przedłużeniu umowy. Prepaida mam, abonament też mam, a telefonów ani ja ani nikt w mojej rodzinie nie brał od kilku lat od opa. Co do badań i statystyk, to rzeczywiście jest to moja opinia, którą wyrobiłem sobie przez obserwację moich znajomych i rozmów z ludźmi na ten temat. Zastanawiam się jeszcze nad Twoimi wypowiedziami i nie widzę powodu, abyś robił to w takiej tonacji. Trochę więcej luzu, życie jest za krótkie aby ekscytować się takimi pierdołami.

  • 0

    59.  2009-08-10 17:22:49

    @49 - takich prostaków jak ty powinni na tym forum banować, nie dość, że obrażasz użytkowników, to wydaje ci się, że twoje racje są jedynymi słusznymi - kiedyś Adolf też tak uważał. A co do mojego stanu posiadania, to nie masz pojęcia o czym piszesz, nie znasz mnie, nie wiesz z kim "tańczysz", nie wiesz jakiego aparatu używam, nie wiesz do czego go wykorzystuję a piszesz i to w jakim stylu? Ewidentnie wychodzi że jesteś bardzo mocno ograniczony i chyba nie tylko umysłowo.

  • 0

    60.  2009-08-10 17:26:40

    do administratorów forum - proszę o usuniecie komentarzy użytkownika o nicku "get", ewidentnie obraża innych (tak jako klient Plusa, poczułem się urażony), podstawa? proszę bardzo - "Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego."

  • 0

    61. ~polonista  2009-08-10 20:38:35  host: 80.51.91.245

    A ja proszę o możliwość włączenia ukrywania wypowiedzi wybranych użytkowników, których komentarze naruszają elementarne reguły polszczyzny, ortografii i skłądni zdaniowej - vide bełkot autorstwa "mirekb".

  • 0

    62. ~polonista  2009-08-10 20:40:22  host: 80.51.91.245

    *składni

  • 0

    63. ~ZICO  2009-08-10 21:08:37  host: 188.33.98.44

    Po co to się tak podniecać. Era i Orange rozdmuchały wprowadzenie iPhona do białości ale jeśli któreś z nich zapytać jak im idzie sprzedaż iPhonów to milczą jak zaklęci. Prawda jest taka, że to badziewie nie cieszy sie u nas zbyt dużym zainteresowaniem. Trudno się dziwić skoro o iPhonie słychać coraz to nowsze "rewelacje" z możliwością eksplozji włącznie. Mi tam wcale nie przeszkadza, że PLUS nie ma iPhona bo i tak bym go nie kupił:-)

  • 0

    64. ~votek  2009-08-11 09:22:34  host: 194.156.44.21

    Nie lubie iphona jest nie praktyczny podczas jazdy samochodem :/ za to cenie sobie wszystkie telefony biurowe typu telefony na androidzie czy symbianie lub tez windowsie:D

  • 0