Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: W Unii jak w domu - nowe zasady roamingu

Plus: W Unii jak w domu - nowe zasady roamingu

LuiN 14 Czerwca 2017 17:29 Aktualizacja: 15 Czerwca 2017 19:01

14 5

plus rlah

15 czerwca Polkomtel wprowadza dla swoich klientów nowe rozwiązania dotyczące roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu.

Zasada "W Unii jak w domu" w Plusie i Plushu oznacza, że klienci nie będą ponosili podczas swoich zagranicznych podróży dodatkowych opłat za korzystanie z połączeń głosowych, SMS-ów, MMS-ów i za usługi transmisji danych w ramach przyznanych pakietów roamingowych.

Zasady, jakie będą obowiązywały od 15 czerwca, zostają wprowadzone dla klientów wszystkich rodzajów ofert i usług: abonamentowej, mix oraz na kartę (prepaid) zarówno w ofertach głosowych, jak i internetowych.

W przypadku usług transmisji danych, każdy abonent, który w kraju posiada w ramach oferty pakiet DATA, będzie mógł jego część wykorzystać w UE. Wielkość pakietu zależy od wysokości uiszczanego abonamentu. Jeśli w ramach oferty krajowej jest pakiet GB, to w ramach tego pakietu dostępny będzie stosowny limit na roaming w UE bez dodatkowych kosztów. Po przekroczeniu pakietu przyznanego na transmisję w UE, będzie naliczana opłata dodatkowa w wysokości 4 gr za 1 MB, zgodnie z regulacją wprowadzoną przez UE. Szczegółowy wykaz limitów dla poszczególnych abonamentów będzie od 15 czerwca opublikowany na stronie www.plus.pl.




Na przykład, klient posiadający w ofercie głosowej:
  • plan cenowy z opłatą abonamentową 49,99 zł, który w kraju ma dostępne 5 GB, w ramach tych 5 GB będzie mógł wykorzystać 2,6 GB na transmisję w UE,
  • plan cenowy z opłatą abonamentową 69,99 zł, który w kraju ma dostępne 10 GB, w ramach tych 10 GB będzie mógł wykorzystać 3,6 GB na transmisję w UE.


[Aktualizacja}

Szczegółowy zakres zmian i limit GB znajduje się w poniższych plikach:

Zobacz: Plus - Taryfa europejska dla Postpaid
Zobacz: Plus - Taryfa europejska dla Mix

To co rzuca się w oczy w regulaminie to zapis, że zasady skierowane są do klientów którzy zawrą/zawarli umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych/aneks do umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych do dnia 1.08.2017 r.

Źródło tekstu: Plus, wł     

Dodaj do:

Tagi: rlah | roaming | plus | roaming 2017

w sumie: 260
  • 0

    244.  2017-06-16 12:27:39

    @239 - http://tlp.is/dv3

  • 0

    245. ~pabloki  2017-06-16 12:31:31  host: 188.146.103.106.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    242 moje pojęcie FUP4/2 dotyczy konkretnie zapisu o "obserwacji numeru" w okresie 4 mcy w sytuacji gdy przebywa on ponad dwa miesiące w roamingu operator zacznie naliczać opłaty określone w rozporządzeniu- nizsze od cen detalicznych. o to chodzi . nie wiem co ma znaczyć Twoje pojęcie FUP4/3 ale kompletnie nie zrozumiałeś o czym piszę gdy wymieniam FUP4/2 . traci więc Twoja argumentacja o wątpliwościach co do prepaid bo dotyczy czego innego.
    co do "stałej opłaty okres" to uważam że ma ona charakter abonamentu nawet gdy obejmuje jednorazowy pakiet gdyż klient abonuje usługę na określonych warunki . jeśli pakiet cykliczny prepaid to tym bardziej ma charakter abonamentu jak w postpaid. dlatego zasady -mimo że promocyjne w obu systemach- no limitu powinny obowiązywać też w prepaid. co będzie zgodne z zasada RLAH. inne podejście jest niezgodne. ja wiem to od źródła( nei moge ujawnić) dlatego nie mam wątpliwości. operatorzy też to wiedzą. tylko jest to zbyt kosztowne przez różnice kursowe.

  • 0

    246.  2017-06-16 12:35:22

    Taryfa Europejska dla ofert na kartę: http://tlp.is/dv3

  • 0

    247.  2017-06-16 12:54:20

    245 - no to o czym my w ogóle mówimy? To zupełnie inny przepis jest. Więc dobrze by było, gdybyś - jak ja np. - cytował konkretny przepis, o którym rozmawiamy? Bo teraz już coś nowego się dowiaduję, ze rozmawiałem z Tobą o czymś zupełnie innym niż byłem pewien, że rozmawiam!!

    A co znaczy FUP4/2?

  • 0

    248.  2017-06-16 12:54:55

    Bo ja myślałe, ze chodzi o art. 4 ust. 2 rozporządzenia FUP ;-) Czyli sposób liczenia pakietu internetowego ;-)

  • 0

    249. ~Mort xD  2017-06-16 12:56:38  host: 87-205-238-115.adsl.inetia.pl

    @246 Ale nie napisali tam, że dotyczy to też oferty Plush na kartę. W dodatku nie działa ten kod *121# Przychodzi mi tylko wiadomość Aktywny pakiet: 30 bezpłatnych wizytówek (30 SMS) xD. Więc Plusha na kartę to się pewnie nie tyczy ?

    I jeszcze to jest ciekawe:

    (2. Wielkość Pakietu Roamingowego DATA zależy od opłaty za Pakiet DATA i wynosi:)

    To jeśli płacę 25 zł za no limit rozmowy i sms + 10 GB to ile przypada z tego na pakiet DATA a ile na resztę jeśli dotyczyło by to Plusha?

  • 0

    250. ~pabloki  2017-06-16 13:12:28  host: 188.146.103.106.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    247/8 pewien jestem że to o czym pisałem dało sie wywnioskowac z kontekstu i zdań które pisałem. przecież pisałem jasno. a to że nie chcesz romumieć to nic nie poradzę. nie tylko mnie nie rozumiesz czego dowody tutaj są publiczne.

  • 0

    252. ~pabloki  2017-06-16 13:16:00  host: 188.146.103.106.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    247/8 w jaki sposób rozmowa w kontekście no limitu dla pre paid na zasadach postpaid miał by dotyczyć sposób liczenia pakietu int. rozmawiamy że prepaid gdy ma pakiet no limit aktywny ma być liczony jak w kraju czyi no limit a nie wg stawki cennikowej ale po przekroczeniu co najmniej 2 miesięcy podczas 4 mies obserwacji może miec naliczane stawki niższe niż detaliczne.

  • 0

    253.  2017-06-16 13:27:23

    249 - a czym jest Plush na kartę? Weź zorientuj się jakiej oferty w ogóle używasz... Jakim regulaminom podlegają.

  • 0

    254. ~Mort xD  2017-06-16 13:53:38  host: 87-205-238-115.adsl.inetia.pl

    @253 No niestety wyjątkowo dla mnie jest nie zrozumiałe to co piszą na stronie Plusa? A na stronie Plush nie ma nowych dokumentów a korzystam z plush bez limitu na-kartę za 25zł. Dla tego nie mogę się połapać z tym wszystkim. Oferty na kartę innych opów rozumiem, a tu płacę 25 zł mam 10GB netu i nie wiem ile z tego jest i czy w ogóle coś jest w roamingu?

  • 0

    255. ~nn  2017-06-16 16:00:42  host: host-85-202-155-164.sta.tvknaszapraca.pl

    @253: ja nie mam Plusha a po wbiciu kodu mam tą samą odpowiedź co @249.

  • 0

    256. ~Miód  2017-06-16 17:03:20  host: public-gprs410960.centertel.pl

    Mam pytanie o roaming w Plusie. Czy nadal są sieci gdzie połączenia wykonuje się przez oddzwanianie po wpisaniu kodu USSD? Mam polecić dość nietechnicznej osobie dużo wyjeżdżajacej za granicę i obawiam się, że z kodami sobie nie poradzi.

  • 0

    257.  2017-06-16 17:12:35

    256 - to chyba zależy od operatora zagranicznego teraz. Nie pamiętam teraz dokładnie gdzie, ale gdzieś na stronie Plusa to widziałem w ostatnie wakacje kiedy sprawdzałem dostępność LTE. W większości przypadków bezpośrednio numer się wybiera.

  • 0

    258. ~motov3  2017-06-16 17:20:28  host: 188.146.16.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @249. Mort

  • 0

    259. ~motov3  2017-06-16 17:22:58  host: 188.146.16.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @249 Mort.

    Zjadlo mi długiego posta. Wiec skrotowo.

    Plush na kartę bez limitu prepaid 25zl
    - Roaming 1 do 1.3gb danych
    - rozmowy sms za darmo
    - mms nie wiem, bo nie korzystam

    Whatsapp video polaczenia za free w kraju.

  • 0

    260. ~motov3  2017-06-16 17:25:01  host: 188.146.16.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Po kodzie *121# wyskakuje Roaming limiter 250pln

  • 0

    261. ~Glorio  2017-06-16 23:21:35  host: 178235146184.dynamic-zab-01.vectranet.pl

    Było nerwowo, ale Plus się ogarnął. Przynajmniej tak to wygląda na ten moment. No i trzeba by też dodać, że tego się po Plusie spodziewałem. W każdym razie z operatora rezygnować nie trzeba, bo jest dobrze.

  • 0

    262.  2017-06-17 10:12:18

    @261: Ja zrezygnowałem, bo 14.06 wyjeżdżałem. W dodatku nie będę z głównym numerem w sieci, która schargeowała mnie za smsy, których nie wysłałem, bo mają buga. Zostawiłem tam zapasowy numer.

  • 0

    263. ~Motov3  2017-06-17 10:40:14  host: 91.232.140.203.ip.rudna-net.pl

    @262. No i bardzo mądrze zrobiłeś. Trzeba sobie OPa pod ssiebie dostosowywać a nie na odwrot.

  • 0

    264.  2017-06-18 15:16:18

    @2621: było nerwowo to fakt. Od 15 czerwca w Plusie na Karte w UK nie działały pakiety tzn naliczane były stawki podstawowe. Aż dziś po rozmowie z przemiłym panem z BOKu magia zaskoczyła :-) Nadal tylko nie wiem jak sprawdzić ilość danych w pakiecie. Nawet jeśli za cztery miesiące włączą mi FUP to i tak sporo zaoszczędzę :-) A tak swoją drogą facet z BOK mówił że na sześć godzin jego pracy przez pięć rozmawiał o roamingu :-)

Dodaj swoją opinię