Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Plus: W Unii jak w domu - nowe zasady roamingu

Plus: W Unii jak w domu - nowe zasady roamingu

LuiN 14 Czerwca 2017 17:29 Aktualizacja: 15 Czerwca 2017 19:01

14 5

plus rlah

15 czerwca Polkomtel wprowadza dla swoich klientów nowe rozwiązania dotyczące roamingu na terenie Unii Europejskiej oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu.

Zasada "W Unii jak w domu" w Plusie i Plushu oznacza, że klienci nie będą ponosili podczas swoich zagranicznych podróży dodatkowych opłat za korzystanie z połączeń głosowych, SMS-ów, MMS-ów i za usługi transmisji danych w ramach przyznanych pakietów roamingowych.

Zasady, jakie będą obowiązywały od 15 czerwca, zostają wprowadzone dla klientów wszystkich rodzajów ofert i usług: abonamentowej, mix oraz na kartę (prepaid) zarówno w ofertach głosowych, jak i internetowych.

W przypadku usług transmisji danych, każdy abonent, który w kraju posiada w ramach oferty pakiet DATA, będzie mógł jego część wykorzystać w UE. Wielkość pakietu zależy od wysokości uiszczanego abonamentu. Jeśli w ramach oferty krajowej jest pakiet GB, to w ramach tego pakietu dostępny będzie stosowny limit na roaming w UE bez dodatkowych kosztów. Po przekroczeniu pakietu przyznanego na transmisję w UE, będzie naliczana opłata dodatkowa w wysokości 4 gr za 1 MB, zgodnie z regulacją wprowadzoną przez UE. Szczegółowy wykaz limitów dla poszczególnych abonamentów będzie od 15 czerwca opublikowany na stronie www.plus.pl.




Na przykład, klient posiadający w ofercie głosowej:
  • plan cenowy z opłatą abonamentową 49,99 zł, który w kraju ma dostępne 5 GB, w ramach tych 5 GB będzie mógł wykorzystać 2,6 GB na transmisję w UE,
  • plan cenowy z opłatą abonamentową 69,99 zł, który w kraju ma dostępne 10 GB, w ramach tych 10 GB będzie mógł wykorzystać 3,6 GB na transmisję w UE.


[Aktualizacja}

Szczegółowy zakres zmian i limit GB znajduje się w poniższych plikach:

Zobacz: Plus - Taryfa europejska dla Postpaid
Zobacz: Plus - Taryfa europejska dla Mix

To co rzuca się w oczy w regulaminie to zapis, że zasady skierowane są do klientów którzy zawrą/zawarli umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych/aneks do umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych do dnia 1.08.2017 r.

Źródło tekstu: Plus, wł     

Dodaj do:

Tagi: rlah | roaming | plus | roaming 2017

w sumie: 262
  • 0

    246.  2017-06-16 12:35:22

    Taryfa Europejska dla ofert na kartę: http://tlp.is/dv3

  • 0

    247.  2017-06-16 12:54:20

    245 - no to o czym my w ogóle mówimy? To zupełnie inny przepis jest. Więc dobrze by było, gdybyś - jak ja np. - cytował konkretny przepis, o którym rozmawiamy? Bo teraz już coś nowego się dowiaduję, ze rozmawiałem z Tobą o czymś zupełnie innym niż byłem pewien, że rozmawiam!!

    A co znaczy FUP4/2?

  • 0

    248.  2017-06-16 12:54:55

    Bo ja myślałe, ze chodzi o art. 4 ust. 2 rozporządzenia FUP ;-) Czyli sposób liczenia pakietu internetowego ;-)

  • 0

    249. ~Mort xD  2017-06-16 12:56:38  host: 87-205-238-115.adsl.inetia.pl

    @246 Ale nie napisali tam, że dotyczy to też oferty Plush na kartę. W dodatku nie działa ten kod *121# Przychodzi mi tylko wiadomość Aktywny pakiet: 30 bezpłatnych wizytówek (30 SMS) xD. Więc Plusha na kartę to się pewnie nie tyczy ?

    I jeszcze to jest ciekawe:

    (2. Wielkość Pakietu Roamingowego DATA zależy od opłaty za Pakiet DATA i wynosi:)

    To jeśli płacę 25 zł za no limit rozmowy i sms + 10 GB to ile przypada z tego na pakiet DATA a ile na resztę jeśli dotyczyło by to Plusha?

  • 0

    250. ~pabloki  2017-06-16 13:12:28  host: 188.146.103.106.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    247/8 pewien jestem że to o czym pisałem dało sie wywnioskowac z kontekstu i zdań które pisałem. przecież pisałem jasno. a to że nie chcesz romumieć to nic nie poradzę. nie tylko mnie nie rozumiesz czego dowody tutaj są publiczne.

  • 0

    252. ~pabloki  2017-06-16 13:16:00  host: 188.146.103.106.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    247/8 w jaki sposób rozmowa w kontekście no limitu dla pre paid na zasadach postpaid miał by dotyczyć sposób liczenia pakietu int. rozmawiamy że prepaid gdy ma pakiet no limit aktywny ma być liczony jak w kraju czyi no limit a nie wg stawki cennikowej ale po przekroczeniu co najmniej 2 miesięcy podczas 4 mies obserwacji może miec naliczane stawki niższe niż detaliczne.

  • 0

    253.  2017-06-16 13:27:23

    249 - a czym jest Plush na kartę? Weź zorientuj się jakiej oferty w ogóle używasz... Jakim regulaminom podlegają.

  • 0

    254. ~Mort xD  2017-06-16 13:53:38  host: 87-205-238-115.adsl.inetia.pl

    @253 No niestety wyjątkowo dla mnie jest nie zrozumiałe to co piszą na stronie Plusa? A na stronie Plush nie ma nowych dokumentów a korzystam z plush bez limitu na-kartę za 25zł. Dla tego nie mogę się połapać z tym wszystkim. Oferty na kartę innych opów rozumiem, a tu płacę 25 zł mam 10GB netu i nie wiem ile z tego jest i czy w ogóle coś jest w roamingu?

  • 0

    255. ~nn  2017-06-16 16:00:42  host: host-85-202-155-164.sta.tvknaszapraca.pl

    @253: ja nie mam Plusha a po wbiciu kodu mam tą samą odpowiedź co @249.

  • 0

    256. ~Miód  2017-06-16 17:03:20  host: public-gprs410960.centertel.pl

    Mam pytanie o roaming w Plusie. Czy nadal są sieci gdzie połączenia wykonuje się przez oddzwanianie po wpisaniu kodu USSD? Mam polecić dość nietechnicznej osobie dużo wyjeżdżajacej za granicę i obawiam się, że z kodami sobie nie poradzi.

  • 0

    257.  2017-06-16 17:12:35

    256 - to chyba zależy od operatora zagranicznego teraz. Nie pamiętam teraz dokładnie gdzie, ale gdzieś na stronie Plusa to widziałem w ostatnie wakacje kiedy sprawdzałem dostępność LTE. W większości przypadków bezpośrednio numer się wybiera.

  • 0

    258. ~motov3  2017-06-16 17:20:28  host: 188.146.16.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @249. Mort

  • 0

    259. ~motov3  2017-06-16 17:22:58  host: 188.146.16.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @249 Mort.

    Zjadlo mi długiego posta. Wiec skrotowo.

    Plush na kartę bez limitu prepaid 25zl
    - Roaming 1 do 1.3gb danych
    - rozmowy sms za darmo
    - mms nie wiem, bo nie korzystam

    Whatsapp video polaczenia za free w kraju.

  • 0

    260. ~motov3  2017-06-16 17:25:01  host: 188.146.16.192.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Po kodzie *121# wyskakuje Roaming limiter 250pln

  • 0

    261. ~Glorio  2017-06-16 23:21:35  host: 178235146184.dynamic-zab-01.vectranet.pl

    Było nerwowo, ale Plus się ogarnął. Przynajmniej tak to wygląda na ten moment. No i trzeba by też dodać, że tego się po Plusie spodziewałem. W każdym razie z operatora rezygnować nie trzeba, bo jest dobrze.

  • 0

    262.  2017-06-17 10:12:18

    @261: Ja zrezygnowałem, bo 14.06 wyjeżdżałem. W dodatku nie będę z głównym numerem w sieci, która schargeowała mnie za smsy, których nie wysłałem, bo mają buga. Zostawiłem tam zapasowy numer.

  • 0

    263. ~Motov3  2017-06-17 10:40:14  host: 91.232.140.203.ip.rudna-net.pl

    @262. No i bardzo mądrze zrobiłeś. Trzeba sobie OPa pod ssiebie dostosowywać a nie na odwrot.

  • 0

    264.  2017-06-18 15:16:18

    @2621: było nerwowo to fakt. Od 15 czerwca w Plusie na Karte w UK nie działały pakiety tzn naliczane były stawki podstawowe. Aż dziś po rozmowie z przemiłym panem z BOKu magia zaskoczyła :-) Nadal tylko nie wiem jak sprawdzić ilość danych w pakiecie. Nawet jeśli za cztery miesiące włączą mi FUP to i tak sporo zaoszczędzę :-) A tak swoją drogą facet z BOK mówił że na sześć godzin jego pracy przez pięć rozmawiał o roamingu :-)

  • 0

    265. ~laurus  2017-10-24 14:27:23  host: 95.128.106.93

    Niestety w "Unii jak w domu" nie działa, gdy wiecej czasu spędzasz za granicą niż w PL.

    Jestem klientem Polkomtela od 12 lat, abonament biznesowy, 4 telefony na koncie.
    W ostatnich 6 miesięcach większość czasu spędzam realizując projekt za granicą, właśnie otrzymałem SMS z info: "Zgodnie z Politką Uczciwego Korzystania z roamingu w UE zaobserwowano przeważające użycie usługi połączeń wykonywanych (...) będzie naliczana dodatkowa opłata roamingowa 0.16 zl/min.

    To by było na tyle z "Unią jak w domu".

  • 0

    266.  2017-10-24 15:12:53

    265 - no to właśnie potwierdza, że RLAH działa!! ;-)

Dodaj swoją opinię